Ile kosztują studia na kierunku psychologia w Warszawie?

Komentarze (0)

Ile kosztują studia na kierunku psychologia w Warszawie?

Komentarze (0)
Ile kosztują studia na kierunku psychologia w Warszawie?

Ile kosztują studia na kierunku psychologia w Warszawie?

 

Opłaty rekrutacyjne

Co powinien zrobić każdy maturzysta, który chce rozpocząć studia w Warszawie? Listę tych czynności powinno nie tylko otwierać sprawdzenie, jakie przedmioty zdawać na maturze. Warto zorientować się również odpowiednio wcześnie, jak wyglądają opłaty rekrutacyjne!

Każdy maturzysta powinien wykonać przelew, który umożliwi mu wzięcie udziału w rekrutacji. Dotyczy to zarówno uczelni publicznych, jak i niepublicznych bez różnicy, czy wybieramy kształcenie w trybie stacjonarnym czy może zaocznym. Każda uczelnia samodzielnie ustala kwotę takiej opłaty rekrutacyjnej. Na ogół wynosi ona około 100 złotych.

Nie należy zapomineć o zrobieniu tej opłaty! To bardzo ważna, formalna część rekrutacji. Zaniedbanie tej czynności sprawi, że nazwisko danego maturzysty nie będzie widniało na listach osób przyjętych na studia psychologiczne. Najważniejsze informacje na temat opłat rekrutacyjnych znajdują się na stronach wybranych ośrodków akademickich!

 

Opłaty za czesne

Na początku należy zorientować się, jak będą wyglądać opłaty za czesne. Ceny za pierwszy rok studiów wahają się od 4400 zł do 7800 zł za pierwszy rok studiów.

 

Zakres średnich cen dotyczy :

  • Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
  • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Warszawski
  • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
 

Warto sprawdzić oferty przygotowane przez warszawskie szkoły wyższe i wybrać tę propozycję, która będzie najbardziej atrakcyjna!

Czesne można opłacać na różne sposoby. Uczelnie starają się robić wszystko, by uiszczanie tego typu opłat było jak najmniej bolesne dla studentów. Za swoje studia można zapłacić w kilku ratach. Można także opłacić z góry nie tylko cały semestr, lecz także rok kształcenia.

Warto śledzić komunikaty, które pojawiają się na stronach uczelni. Szkoły wyższe bardzo często oferują atrakcyjne rabaty i promocje, dzięki czemu można także obniżyć koszty związane z nauką niestacjonarną i na uczelni niepublicznej.

 

Inne koszty związane z kształceniem wyższym

O jakich opłatach powinni pamiętać także studenci, którzy wybierają kierunki takie jak psychologia i życie w Warszawie? Wszystko na dobrą sprawę będzie zależało od \indywidualnego podejścia do nauki. Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są oczywiście nieodpłatne. To duże udogodnienie dla wielu osób, które dopiero rozpoczynają samodzielne życie na własną rękę.

Wspominaliśmy jednak o tym, że studia psychologiczne w Warszawie na kierunku psychologia wymagają także dużego zaangażowania i indywidualnej nauki. Co to oznacza w praktyce? Studenci psychologii powinni zadbać także o uczestniczenie w różnego rodzaju szkoleniach i kursach, które wiążą się z uiszczaniem dodatkowych opłat.

 

Jakie inne koszty należy wziąć także pod uwagę, decydując się na studia w Warszawie?

  • zakup specjalistycznych książek i podręczników – oczywiście studenci mają dostęp do bibliotek, niewykluczone jest jednak, że część materiałów będziesz chciał zakupić;
  • utrzymanie w stolicy;
  • opłaty za wynajmowane mieszkanie lub akademik.

 

Miesięczne koszty pobytu w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego i Politechiki Warszwskiej wahają się od 345 do 960 zł. Natomiast przeciętne miesięczne koszty wynajmu pokoju w mieszkaniu prywatnym wahają się od 700 zł do 1200 zł.

Nie tylko uczelnie w Warszawie, lecz w całej Polsce, mają przygotowane programy stypendialne, które wspierają najlepszych studentów. 

Podczas kształcenia wyższego można liczyć także na wsparcie socjalne. Niejednokrotnie pomocy okazuje się również kredyt studencki, który charakteryzuje niskie oprocentowanie.

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - WARSZAWA

Komentarze (0)