Psychologia Warszawa

Psychologia Warszawa

Psychologia Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

psychologia 

Odkryj psychologię w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Psychologia studia Warszawa | woj. mazowieckie

Philip Zimbardo, amerykański psycholog, powiedział: „Wszyscy ludzie są zagadkowi, dopóki w końcu nie znajdziemy w jakimś słowie lub czynie klucza do danego mężczyzny lub kobiety…” Gdzie i w jaki sposób szukać wspomnianego klucza? Co może nim być? Między innymi o tym mówi jeden z najpopularniejszych kierunków kształcenia.

 

Kierunek Psychologia w Warszawie to jednolite studia magisterskie o człowieku. Studenci poznają biologiczne podstawy zachowania, zasady przeprowadzania badań empirycznych, procesy powstawania emocji, sposoby przewidywania ludzkich reakcji. Złożoność kształcenia określa fakt, iż studia dzielą się na liczne specjalności; od neuropsychologii klinicznej, przez psychologię zdrowia i rehabilitacji, po psychologię wychowawczą.

 

Kierunek Psychologia w Warszawie to kształcenie podzielone na dwie grupy. Pierwszą stanowią treści podstawowe, a drugą treści kierunkowe. Skąd taki podział? Bez poznania zagadnień z grupy pierwszej niemal niewykonalne jest zrozumienie problemów, zawartych w grupie drugiej. Kierunek Psychologia w Warszawie to układanie obrazu człowieka, kawałek po kawałku.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Kierunek psychologia możesz studiować na:

Wydział Psychologii UW

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kierunek psychologia możesz studiować na:

Psychologia

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Kierunek psychologia możesz studiować na:

Psychologia

Jakie wymagania Psychologię w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Psychologia w Warszawie ? Biletem wstępu na studia jest konkurs świadectw, na którym należy pochwalić się dobrymi wynikami z takich przedmiotów jak: język polski, matematyka, biologia, historia, wiedza o społeczeństwie. Warto dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni. Wymagania na kierunek Psychologia w Warszawie obejmują różne dziedziny, między innymi dlatego, iż w programie nauczania kierunku znajdują się przedmioty poruszające różne zagadnienia. Studenci muszą zmierzyć się, na przykład z biologicznymi mechanizmami zachowania, psychologią emocji, psychologią osobowości, genetycznymi uwarunkowaniami zaburzeń zdrowia, logiką.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jaka praca po studiach na kierunku Psychologia w Warszawie?

Jaka praca czeka na absolwentów Psychologii w Warszawie? Rynek pracy dla absolwentów tego kierunku powiększa się i po zakończeniu edukacji mogą oni znaleźć zatrudnienie w poradniach psychologiczno- pedagogicznych, ośrodkach opiekuńczo- wychowawczych, ośrodkach medycyny pracy, szkołach,  urzędach pracy, ośrodkach wczesnej interwencji, ośrodkach rehabilitacyjnych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Psychologia w Warszawie?

Przed rozpoczęciem nauki często zadajemy pytania odnośnie wyboru kierunku studiów; zastanawiamy się czy jest dla nas odpowiedni i czy kształcenie w danym mieście będzie nas satysfakcjonowało. Jakie ma kierunek Psychologia w Warszawie opinie? Agata, studentka Psychologii w Warszawie mówi:

„Chciałam studiować Psychologię i nic innego. Na dodatek, chciałam studiować Psychologię w mieście, w którym poziom kształcenia  w tym zakresie jest najlepszy. Decyzja była prosta. Opuściłam rodzinne miasto i przeprowadziłam się do Warszawy. Teraz, studiując tutaj już na czwartym roku wiem, że chcę związać się z nim także pod kątem życiowym i zawodowym.”

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W WARSZAWIE

psychology
slawistyka
Rozwiń

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)