Analityka medyczna w Warszawie uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Analityka medyczna w Warszawie uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Analityka medyczna w Warszawie uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku analityka medyczna można podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawski Uniwersytet MedycznyStudia stacjonarne są bezpłatne. 

 

1. Warszawski Uniwersytet Medyczny

Studia na kierunku Analityka medyczna oferowane przez Wydział Farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizowane w systemie jednostopniowym jako pięcioletnie jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym

Analityka medyczna jest świetną propozycją dla osób, które interesują się naukami medycznymi oraz biologiczno-chemicznymi, a w przyszłości chciałyby pracować np. w laboratoriach jako diagnostycy. Dodatkowym atutem każdego kandydata będzie odporność na widok krwi, z którą często będą się spotykać m.in. w czasie praktyk.

Studiując kierunek studiów Analityka medyczna w Warszawie, będziesz rozwijać się m.in. w kierunku nauk medycznych oraz biologicznych. Poza zajęciami teoretycznymi będziesz uczestniczyć również w zajęciach praktycznych, które będą odbywać się np. w laboratoriach, gdzie będziesz ćwiczyć swoje umiejętności z zakresu analizy samodzielnie pobranych materiałów. W trakcie studiów dowiesz się również, jak przeprowadzać diagnostykę oraz czym charakteryzują się poszczególne choroby, co pozwoli ci na właściwą interpretację wyników.

Program studiów na kierunku Analityka medyczna opiera się na przedmiotach teoretycznych oraz praktycznych, co umożliwia studentom zdobycie wiedzy na wielu płaszczyznach. Niektóre z przedmiotów to m.in. fizjologia, patofizjologia, chemia analityczna, biochemia kliniczna, język obcy oraz biologia molekularna. W programie przewidziano również czas na zaliczenie praktyk zawodowych, w wybranej przez studenta placówce.

Absolwenci kierunku studiów Analityka medyczna, mogą szukać zatrudnienia np. w laboratoriach, ośrodkach klinicznych, szpitalach oraz w placówkach badawczych, gdzie będą zajmować się diagnostyką oraz dokładnymi badaniami próbek.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA - WARSZAWA

Komentarze (0)