Analityka medyczna - Warszawa

Analityka medyczna - Warszawa

Analityka medyczna - Warszawa

Studia w Warszawie

analityka medyczna

Odkryj kierunek analityka medyczna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Analityka medyczna studia Warszawa | woj. mazowieckie

Dla kogo ten kierunek

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak dużą popularnością cieszą się kierunki medyczne. Nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom poprawiać będą jakość naszego życia. Współcześnie absolwenci szkół średnich mogą wybierać nie tylko standardowe kierunki, których tradycja dydaktyczna ma wielowiekowy charakter. Dziś w ofercie uczelni pojawią się także takie propozycje jak chociażby studia na kierunku analityka medyczna.

Ten profil kształcenia przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników nauk ścisłych, takich jak biologia i chemia. Jeżeli czujesz, że te przedmioty należą do grona twoich ulubionych, to możesz śmiało rozważać tę ścieżkę kształcenia. Osoby, które wybiorą studia na kierunku analityka medyczna, powinny cechować się także dużą skrupulatnością, czy dokładnością. Jak sama nazwa kierunku wskazuje – czekają na ciebie przede wszystkim zajęcia w laboratoriach, gdzie dokonywać będziesz skomplikowanych analiz medycznych.

 

Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie w Warszawie każdego roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich. To jedno z najpopularniejszych miast akademickich, które gwarantuje nie tylko zdobywanie unikalnej wiedzy podczas studiów, lecz także daje szansę na odbycie inspirujących praktyk i staży. Studia na kierunku analityka medyczna rozpoczniesz w stolicy Polski na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To uczelnia z długą tradycją kształcenia, więc jej studenci mogą mieć pewność, że ich wiedza i umiejętności zostaną docenione na rynku pracy.

Studia medyczne muszą mieć bardzo dokładnie przemyślany program kształcenia. Osoby, które je wybierają, muszą się liczyć z tym, że większość czasu studiów poświęcać będą na naukę. Przygoda z kierunkami medycznymi zaczyna się od zgłębienia wiedzy z podstawowych nauk ścisłych. Tylko ona stwarza warunki do poznania dużo bardziej skomplikowanych zagadnień związanych z chociażby diagnostyką izotopową, czy oznaczaniem parametrów biochemicznych.

 

Praca po studiach

Na pytanie, dlaczego absolwenci szkół średnich tak chętnie wybierają kierunki medyczne, jest wiele odpowiedzi. Najpopularniejsza mówi jednak o tym, że to perspektywy zatrudnienia w przyszłości sprawiają, że kierunki studiów takie jak analityka medyczna są wyjątkowo oblegane. Współcześnie nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy czuwać będą nad naszym zdrowiem i życiem. To odpowiedzialne zadanie spoczywa także na analitykach medycznych.

W praktyce oznacza to, że studia na kierunku analityka medyczna przygotowują przede wszystkim do pracy w różnego rodzaju laboratoriach medycznych, placówkach badawczych, czy wszelkiego ośrodkach klinicznych. Praca absolwentów tego kierunku polegać będzie na wykonywaniu analiz medycznych oraz prowadzeniu diagnostyki. To do analityków medycznych trafiają bowiem przykładowo probówki z krwią. Dzięki jej dokładnej analizie określić można stan zdrowia danego pacjenta. Dziś niezwykle ważne znacznie odgrywa nie tylko profilaktyka chorób, lecz ich także bardzo dokładna diagnostyka. Dlatego też dla profesjonalnych analityków medycznych otwierane są kolejne miejsca pracy.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK ANALITYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analityka medyczna w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku analityka medyczna znajdują się w kręgu zainteresowań wielu maturzystów, trzeba jednak podkreślić, że dostają się na nie tylko najlepsi. Swoje przygotowania do procesu rekrutacji powinieneś rozpocząć wyjątkowo wcześnie, by w przyszłości uniknąć rozczarowań. Swoją największą uwagę powinieneś skupić na dokładnym przygotowaniu z przedmiotów ścisłych. Powinny się znaleźć wśród nich: matematyka, chemia, czy nawet fizyka. Pamiętaj o tym, by większość z nich zdawać na poziomie rozszerzonym. Wtedy też twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych realnie wzrosną.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Udział osób w rekrutacji, które wybierają studia na kierunku analityka medyczna, bardzo rzadko jest przypadkowy. Na ogół mają one wszystko dopracowane do ostatniego szczegółu. Dlatego też warto zadbać także o znajomość wszystkich niezbędnych terminów, które związane są z czasem rejestracji, uiszczaniem opłat rekrutacyjnych, czy czasem składania podstawowych dokumentów do dziekanatu. Wszystkie te najważniejsze daty znajdują się właśnie w harmonogramie rekrutacyjnym i to z nim warto zapoznać się w pierwszej kolejności. Każda uczelnia ustala go indywidualnie, więc informacje na temat harmonogramu rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich.

Maturzyści na wybrane przez siebie kierunki mogą rejestrować się na ogół już na przełomie kwietnia i maja. Nie ma znaczenia jednak kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów z egzaminów maturalnych. Studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie zaliczają się do grona prestiżowych kierunków. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. To także czas składania dokumentów oraz oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Trzeba mieć świadomość, że nie każdy absolwent szkoły średniej ma szansę znaleźć się na listach osób przyjętych w przypadku tak renomowanego kierunku. Uczelnie jednak starają się wykształcić jak największą liczbę zdolnych i ambitnych osób, więc na te kierunki, na które nie zostały wypełnione limity miejsc, otwierane są kolejne etapy rekrutacji. Odbywają się one na ogół na przełomie sierpnia oraz września. Wtedy część kandydatów dostanie swoje kolejne szanse na studia.

Dokumenty rekrutacyjne +

Osoby zakwalifikowane na studia muszą dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Zaniedbanie tego etapu rekrutacji sprawi, że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia, więc przestrzegaj wszystkich ważnych terminów. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Muszą się znaleźć wśród nich na pewno:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Pamiętaj, że studia w Warszawie na kierunku lekarskim mogą się wiązać z dostarczeniem także zaświadczenia, które wystawi lekarz medycyny pracy i potwierdzi twoje predyspozycje do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu.

Opłaty rekrutacyjne +

Jeżeli procedura uiszczania opłaty rekrutacyjnej zostanie przez ciebie zaniedbana, to twoja kandydatura w ogóle nie zostanie ujęta w procesie rekrutacji. Opłaty rekrutacyjne obowiązują na niemal wszystkich kierunkach studiów w Polsce. Wahają się mniej więcej od 85 do nawet 150 złotych i mogą obejmować jeden lub pulę kierunków. Pamiętaj, by opłatę rekrutacyjną wykonać terminowo (liczy się czas jej księgowania, a nie data wykonania przelewu!). Opłatę rekrutacyjną możesz uiścić za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, by potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej dostarczyć do dziekanatu wybranej przez siebie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

By dostać się na studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do rekrutacji. Liczba kandydatów na studia o tym prestiżowym profilu zawsze przewyższa liczbę otwartych miejsc, więc szansę na naukę mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Powinieneś doskonale przygotować się z przedmiotów ścisłych, wśród których obowiązkowo znajdą się biologia oraz chemia. Dodatkowym atutem będą przedmioty takie jak matematyka, czy nawet fizyka. Pamiętaj, że szansę na naukę na kierunku lekarskim mają wyłącznie najlepsi, więc swoją naukę zacznij już dziś!

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych uwzględnia, czy zdawane na maturze przedmioty znajdują się wśród rekrutacyjnych wytycznych. Kolejnym ważnym aspektem jest to, na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot. Maturzyści mają do wyboru zawsze dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Odpowiednio wcześnie prześledź, jak wygląda przelicznik punktów kwalifikacyjnych na różnych uczelniach. To pozwoli ci przygotować się jak najlepiej do procedury rekrutacyjnej, która w przypadku studiów na kierunku lekarskim jest wyjątkowo rozbudowana.

Olimpiady oraz konkursy +

Prawdziwi pasjonaci nauk ścisłych, którzy w przyszłości chcieli by rozpocząć studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie, mogą pomyśleć o wzięciu udziału w prestiżowych olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych. To propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych uczniów o bardzo rozległej wiedzy, którzy czują w sobie powołanie do wykonywania tego trudnego zawodu. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów lekarskich rozważ olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna;
 • Olimpiada Chemiczna;
 • Olimpiada Fizyczna;
 • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
 • czy Olimpiada Matematyczna.

Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do matury. Pozytywne wyniki z egzaminów dojrzałości dopiero otwierają ci drzwi do wzięcia udziału w rekrutacji.

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Studia medyczne na kierunku analityka medyczna możesz rozpocząć przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Oznacza to w praktyce, że na zajęcia uczęszczać będziesz w trakcie trwania tygodnia i będą mieć one charakter regularnych spotkań. Dzieje się tak dlatego, że kierunki takie jak analityka medyczna cechuje duży poziom skomplikowania i studenci wiele godzin poświęcają na ćwiczenia praktyczne, które odbywają się w jednostkach szpitalnych oraz laboratoriach. Ma to bardzo dużo plusów, ponieważ studia stacjonarne na państwowej uczelni nie wiążą się z uiszczaniem żadnych dodatkowych opłat za czesne.

Studia na kierunku analityka medyczna muszą mieć bardzo przemyślany program zajęć, który można podzielić na kilka podstawowych bloków tematycznych. Pierwsze semestry kształcenia dla studentów analityki medycznej mają charakter podstawowy. Poznają oni wtedy niezbędne zagadnienia oscylujące wokół nauk medycznych. W siatce przedmiotów znajdą się zatem przykładowo:

 • fizjologia;
 • patofizjologia;
 • immunologia itd.

 

Przyszli analitycy medyczni muszą jednak doskonale zapoznać się przede wszystkim z tymi zagadnieniami, które związane są z pracą laboratoryjną. Siatka programowa na tym kierunku została wypełniona zatem przez przedmioty takie jak:

 • analiza instrumentalna;
 • chemia analityczna;
 • biochemia kliniczna;
 • czy biologia molekularna.

 

Te przykłady przedmiotów stanowią wyłącznie nieznaczny wycinek tego, co czekać będzie każdego ze studentów analityki medycznej. Studenci muszą mieć świadomość, że czeka ich wiele intensywnych godzin poświęconych na naukę. Podczas kolejnych lat kształcenia będą się oni uczyć jak pobierać materiały analityczne oraz jak je interpretować. Studia na kierunku analityka chemiczna mają niezwykle wymagający charakter – z jednej strony towarzyszy im opanowywanie ogromnych partii materiału teoretycznego, a z drugiej strony dużo ważniejsza jest umiejętność ich praktycznego wykorzystania. To od analityków medycznych zależy bowiem, jak będzie wyglądać cały proces diagnostyczny i poprowadzone leczenie. Jednego możesz być pewien – studia w Warszawie na kierunku analityka medyczna zapewnią Ci renomowane wykształcenie.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA MEDYCZNA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Studia na kierunku analityka medyczna mają charakter studiów jednolitych magisterskich. Oznacza to, że trwają one nieprzerwanie przez pięć lat, a studenci po ich pomyślnym zakończeniu otrzymują prestiżowy tytuł magistra. Większość kierunków studiów podzielona jest na dwa stopnie, w przypadku części kierunków nie byłoby to możliwe. Zalicza się do nich analityka medyczna. Studia na tym kierunku mają bardzo ścisły charakter i studenci po pierwszych trzech latach kształcenia posiadają dopiero bardzo ogólną wiedzę z zakresu podstawowych nauk medycznych. Potrzeba kolejnych dwóch nieprzerwanych lat w cyklu kształcenia, by zdobyli on rzetelne wykształcenie.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA MEDYCZNA WARSZAWA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek analityka medyczna w Warszawie?

Studia na kierunku analityka medyczna wybierane są każdego roku przez wielu absolwentów szkół średnich, ponieważ wiążą się z wieloma obiecującymi perspektywami zatrudnienia w przyszłości. Trzeba sobie odpowiednio wcześnie uświadomić, że nie jest to ścieżka odpowiednia dla każdej osoby, rozpoczynającej kształcenie wyższe. Nim wybierzesz studia na kierunku analityka medyczna, powinieneś zastanowić się, czy posiadasz ku temu odpowiednią wiedzę i predyspozycję. By uniknąć rozczarowań, odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, chemia i biologia nie sprawiają ci problemu?
 • Czy interesują cię nowinki ze świata techniki i medycyny?
 • Czy jesteś osobą dokładną i skrupulatną?
 • Czy pasjonują cię długie godziny spędzane na laboratoryjnych eksperymentach?

 

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to studia na kierunku analityka medyczna będą dla ciebie stworzone. Pamiętaj, że swój entuzjazm będziesz mógł okazać dopiero wtedy, gdy znajdziesz się na listach osób przyjętych, więc najpierw bardzo dobrze przygotuj się do procedury rekrutacyjnej. Wśród zdawanych przez ciebie przedmiotów powinny się znaleźć na pewno: biologia, chemia i matematyka. Dodatkowym atutem będzie dobry wynik uzyskany z egzaminu z dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego. Pamiętaj, by część wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym, to niezwykle ważne, bo wtedy twoja kandydatura będzie wypadać dużo bardziej atrakcyjnie.

Jeżeli jesteś prawdziwym pasjonatem nauk ścisłych, to warto, byś pomyślał o wzięciu udziału w dowolnie wybranej olimpiadzie przedmiotowej. Musisz przygotowywać się do niej z poczuciem, że twoja wiedza powinna znacznie wyróżniać się na tle wiedzy rówieśników i znacznie wykraczać poza ramy szkoły średniej. W olimpiadach biorą udział bowiem najbardziej zdolni uczniowie szkół średnich. W przypadku analityki medycznej możesz rozważyć olimpiady ścisłe, czyli przykładowo: Olimpiadę Chemiczną, Biologiczną, Matematyczną.

Pamiętaj także o odpowiednio wczesnym przygotowaniu dokumentów rekrutacyjnych. Powinny znaleźć się wśród nich zdjęcia do legitymacji, skany dowodu oraz świadectwo maturalne. Ich odpowiednio wczesne dostarczenie sprawi, że nie zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych na studia, więc bardzo uważnie musisz pilnować wszelkich terminów!

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie wybierane są przede wszystkim ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Kierunki medyczne przygotowują studentów do pracy w tym obszarze, w którym nieustannie potrzebni są specjaliści. Dziś jeszcze bardziej zależy nam bowiem na tym, by kompleksowo dbać o własne zdrowie.

Bardzo duże znaczenie ma nie tylko profilaktyka, lecz także trafna i dokładna diagnostyka chorób, dzięki której mamy szansę na pełne wyleczenie. Nie byłoby to możliwe bez wiedzy i umiejętności analityków medycznych. Możesz mieć pewność, że studia w Warszawie na tym renomowanym kierunku zapewnią ci komfort zawodowego rozwoju w branży, która nieustannie się rozwija. Podstawowe miejsca pracy, gdzie odnajdzie się analityk medyczny to:

 • laboratoria;
 • ośrodki badawcze;
 • instytucje naukowe;
 • jednostki diagnostyki klinicznej;
 • szpitale w sektorze prywatnym i publicznym;
 • podstawowe ośrodki opieki zdrowotnej itd.

 

W sektorze medycznym tworzą się nieustannie nowe miejsca pracy dla ambitnych absolwentów studiów. Pamiętaj, że swoją karierę możesz rozwijać także poza granicami Polski. Na arenie międzynarodowej umiejętności abiturientów kierunków medycznych również są bardzo doceniane, także pod względem finansowym.

Jakie opinie mają studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Studia na kierunku analityka medyczna powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby dokładne i sumienne.

Dorota, studentka czwartego roku, przekonuje:

Studia na kierunku analityka medyczna mogą być fascynujące. Każda osoba, która je zaczyna, powinna liczyć się z tym, że chwilami bywa naprawdę ciężko. Nie można się wtedy na pewno poddawać. Ja na swojej drodze natrafiłam na wielu pomocnych kolegów, ale także i wykładowców, którzy chętnie dodatkowo tłumaczą skomplikowane zagadnienia. Na początku stresująca też może być duża liczba godzin przewidziana na żmudną pracę w laboratoriach.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)