Logistyka studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Logistyka studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Logistyka studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia w Wrocławiu na kierunku logistyka można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym, Politechnice Wrocławskiej, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 5960 zł za pierwszy rok studiów.

 

1. Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Kierunek studiów Logistyka, który odbywa się na Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, realizowany jest w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne)

 

Jeśli interesują cię zagadnienia z pogranicza zarządzania i ekonomii, a przy tym lubisz planować i organizacja nie stanowi dla ciebie żadnego problemu, to kierunek studiów Logistyka może być świetnym wyborem. Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu w ofercie posiada kierunki cywilne, do których zalicza się właśnie Logistyka. Studenci w toku studiów mogą wybrać jedną ze specjalności, są to:

 • dowodzenie pododdziałami,
 • logistyka systemu obronnego,
 • systemy transportowe w logistyce.

 

Studiując Logistykę we Wrocławiu, zdobędziesz szeroką wiedzę z przedmiotów ścisłych, które są niezbędne w pracy na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach zajmujących się logistyką. W czasie studiów nauczysz się podejmować decyzje po uprzednim przeanalizowaniu ich skutków, a także dowiesz się, jak planować uwzględniając różne czynniki. Poznasz również gospodarkę i zdobędziesz umiejętności managerskie, które są ważne przy prowadzeniu firmy. Program studiów przewiduje również obowiązkowe praktyki, w czasie których sprawdzisz swoje umiejętności.

Pewnie wiele osób zastanawia się, z jakimi przedmiotami może przyjść im się zmierzyć, studiując Logistykę. Niektóre przedmioty uzależnione są od wybranej specjalności, te z bloku zajęć ogólnych będą dotyczyć takich zagadnień, jak: finanse, język obcy, ekonomia, transport, marketing oraz towaroznawstwo.

Absolwenci mogą szukać zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych i logistycznych, firmach spedycyjnych, działach logistyki lub w firmach transportowych. Zdobyta wiedza w czasie studiów umożliwia otworzenie własnej działalności.

Dowiedz się więcej

 

2. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze

Logistykę możesz również studiować w ramach specjalności na kierunku Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce, który odbywa się w Filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. Kierunek realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata oraz dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5960 zł)

 

Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce przeznaczone jest dla osób, które interesują się marketingiem, ekonomią oraz naukami społecznymi. Uniwersytet Ekonomiczny w trosce o swoich studentów oferuje im specjalności, dzięki którym będą mogli rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku, są to:

 • logistyka międzynarodowa,
 • marketing i komunikacja w biznesie,
 • menedżer jakości i środowiska,
 • zarządzanie zasobami ludzkimi.

 

Jeśli interesują cię przedmioty ścisłe i czujesz, że odnajdziesz się na stanowisku kierowniczym i wiesz, że podołasz planowaniu i organizacji pracy w danym przedsiębiorstwie, to specjalność logistyka międzynarodowa może być dla ciebie świetnym wyborem. W czasie studiów dowiesz się jak prawidłowo zarządzać zasobami ludzkimi, ale także i transportem. Poznasz język obcy na poziomie B2, co umożliwi ci pracę w środowisku międzynarodowym posługującym się słownictwem specjalistycznym. Dowiesz się również, jak wyglądają procesy zachodzące w gospodarce oraz jak są one powiązane z ekonomią. 

Przedmioty, z którymi zetkną się studenci Zarządzania w nowoczesnej gospodarce, uzależnione są od wybranej specjalności, jednak większość studentów będzie uczyć się z zakresu języka obcego, marketingu, zarządzania, transportu czy ekonomii.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie na takich stanowiskach jak: menedżer logistyki, HR biznes partner, specjalista do spraw personalnych, kierownik do spraw jakości lub asystent w dziale produkcji.

Dowiedz się więcej

 

3. Politechnika Wrocławska

Logistykę możesz również studiować jako specjalność na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, które jest ofertą Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Jeśli jesteś zainteresowany naukami ścisłymi oraz zarządzaniem, a w przyszłości chciałbyś pracować na stanowisku kierowniczym np. w zakładzie przemysłowym i zajmować się logistyką to Zarządzanie i inżynieria produkcji może być ciekawą propozycją. Politechnika Wrocławska oferuje studentom, cztery specjalności, są to:

 • logistyka stosowana,
 • zarządzanie jakością,
 • production management,
 • organizacja produkcji.

 

Wybierając Zarządzanie i inżynieria produkcji o specjalności logistyka stosowana, zdobędziesz szeroką wiedzę inżynierską połączoną z umiejętnościami menedżerskimi, które umożliwią ci pracę na stanowisku związanym z zarządzaniem personelem, transportem lub planem produkcji. W czasie zajęć poznasz procesy technologiczne, jakie zachodzą np. w przemyśle, a także nauczysz się skutecznie planować i przewidywać skutki pewnych działań. Będziesz doskonalić język obcy w zakresie słownictwa specjalistycznego na poziomie B2. Podczas praktyk zastosujesz metody i techniki zarządzania, których nauczyłeś się w toku studiów i poszerzysz je o swoją wiedzę praktyczną.

W czasie siedmiu semestrów będziesz uczestniczyć w przedmiotach z zakresu matematyki, fizyki, logistyki, marketingu, zarządzania oraz języka obcego. Niektóre przedmioty będą się różnić w zależności od wybranej przez ciebie specjalności.

Jaka praca po studiach? Absolwenci mogą podjąć pracę na takich stanowiskach jak: koordynator łańcucha dostaw, konsultant do spraw logistyki, logistyk lub specjalista do spraw operacji magazynowych.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia logistyczne we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - WROCŁAW

Komentarze (0)