Logistyka studia prywatne w Wrocławiu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Logistyka studia prywatne w Wrocławiu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Logistyka studia prywatne w Wrocławiu - uczelnie niepubliczne

Studia w Wrocławiu na kierunku logistyka można podjąć na 3 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Uniwersytet WSB Merito we WrocławiuWrocławska Akademia Biznesu w Naukach StosowanychMiędzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Kierunek studiów Logistyka oferowany przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są trzyletnie lub trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się uzyskaniem tytułu licencjata bądź inżyniera, a następnie można podjąć dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6100 zł)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6100 zł)

 

Jeśli chcesz rozwijać się w kierunku zarządzania, logistyki, ale także marketingu i nowoczesnych programów informatycznych to właśnie Logistyka na Wyższej Szkole Bankowej może być dla ciebie interesującą propozycją. WSB we Wrocławiu oferuje studentom specjalności, z różnych zakresów, dzięki czemu będą oni mogli rozwijać się w pasjonującym ich kierunku. Są to m.in.:

 • logistyka produkcji,
 • logistyka transportu,
 • menedżer inżynierii procesów logistycznych,
 • logistyka produkcji,
 • logistyka transportu,
 • menedżer inżynierii procesów logistycznych.

 

W czasie studiów zdobędziesz bardzo szerokie kompetencje nie tylko z nauk ścisłych, ale także i społecznych, dzięki czemu będziesz w stanie zarządzać zespołem. Podczas zajęć będziesz zdobywać wiedzę z zarządzania transportem i linią produkcyjną, słownictwa specjalistycznego w języku obcym co umożliwi ci pracę na arenie międzynarodowej lub współpracę z zagranicznymi firmami. Dowiesz się również jak projektować różnego rodzaju projekty inżynierskie oraz jak właściwie rozplanować przestrzeń na produkcji lub magazynie. Podczas praktyk zdobędziesz swoje pierwsze umiejętności w zawodzie, możesz również odbyć je zagranicą lub ukończyć staż w innym kraju.

Przedmioty, jakie czekają na studentów, są ściśle uzależnione od wybranej specjalności, jednak są też zajęcia z bloku ogólnego, są to np. ekonomia, prawo w logistyce, socjologia, matematyka, logistyka oraz język obcy.

Po uzyskaniu dyplomu studenci mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych, działach logistycznych, firmach logistycznych oraz firmach spedycyjnych zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Dowiedz się więcej

 

2. Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Logistyka na Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych realizowana jest jako trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5500 zł)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5500 zł)

Logistyka jest świetnym wyborem dla osób, które interesują się ekonomią oraz planowaniem, a ich wymarzona praca to zarządzanie i planowanie procesami lub transportem. Istotną cechą będzie tutaj organizacja. Wyższa Szkoła Handlowa oferuje swoim studentom dwie specjalności, są to:

 • systemy informatyczne i technologie w logistyce,
 • menedżer logistyki.

 

Dzięki tym specjalnością studenci mogą rozwijać się w interesującym ich kierunku.

Decydując się na kierunek studiów Logistyka we Wrocławiu w zależności od wybranej specjalności, zdobędziesz umiejętności z zakresu organizowania oraz planowania, ekonomii, polityki, gospodarki, a także marketingu. Dzięki zdobytym umiejętnościom zostaniesz przygotowany do pracy w firmach w sektorze zajmującym się przemysłem lub transportem. Podczas zajęć będziesz również ćwiczyć logiczne myślenie, a także poznasz systemy informatyczne, które są wykorzystywane w pracy logistyka. W czasie praktyk samodzielnie będziesz koordynować systemy logistyczne oraz planować strategię, oczywiście pod nadzorem profesjonalistów.

Program zajęć oferuje przedmioty z zakresu matematyki, fizyki, ekonomii, zarządzania, a także języka obcego, który pozwoli poznać słownictwo specjalistyczne, które będzie niezwykle przydatne w środowisku międzynarodowym.

Absolwenci Logistyki odnajdą się w zawodach, które wymagają zarządzania procesami logistycznymi, takich jak: logistyk, spedytor, konsultant do sprawy zarządzania oraz specjalista do spraw magazynowych. Mogą znaleźć oni zatrudnienie firmach spedycyjno-transportowych, przedsiębiorstwach logistycznych lub w szeroko pojętym przemyśle.

Dowiedz się więcej

 

3. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Studia na kierunku Logistyka realizowane są przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Trwają trzy lub trzy i pół roku oraz kończą się tytułem inżyniera, lub licencjata. Następnie można podjąć studia II stopnia, które trwają półtora roku i kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6000 zł)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6000 zł)

 

Jeśli interesują cię zagadnienia z zakresu marketingu, zarządzania, bezpieczeństwa lub informatyki, a w przyszłości chciałbyś pracować np. jako logistyk, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu przygotowała dla swoich studentów specjalności, dzięki którym każdy z nich może znaleźć coś dla siebie, są to:

 • logistyka produkcji,
 • logistyka transportu,
 • menedżer inżynierii procesów logistycznych,
 • logistyka produkcji,
 • logistyka transportu,
 • menedżer inżynierii procesów logistycznych,
 • logistyka produkcji,
 • logistyka transportu,
 • menedżer inżynierii procesów logistycznych.

 

Jak sam widzisz, wybór specjalności jest szeroki, dzięki czemu z pewnością znajdziesz dziedzinę, która cię pasjonuje i chciałbyś się w niej rozwijać, a także pracować zawodowo lub naukowo.

W czasie studiów dowiesz się, jak obsługiwać klientów i organizacje z zakresu logistyki oraz funkcjonowania magazynów. Podczas zajęć zdobędziesz również niezbędne kwalifikacje, które umożliwią ci zarządzanie zasobami ludzkimi, jak i procesami logistycznymi. Zdobędziesz kompetencje językowe na poziomie B2, dzięki którym poznasz słownictwo specjalistyczne, umożliwiające ci współpracę z zagranicznymi firmami lub pracę na rynku międzynarodowym. Nauczysz się również obsługiwać i pracować na specjalistycznym oprogramowaniu informatycznym, które stosowane jest w firmach logistycznych.

Przedmioty, z jakimi możesz się zetknąć w czasie studiów logistycznych, będą dotyczyły zakresu logistyki, produkcji, dystrybucji, zarządzania, ekonomii, ekologistyki, transportu oraz finansów.

Po uzyskaniu dyplomu możesz zacząć pracować w firmach logistycznych, działach logistycznych, firmach transportowych lub przedsiębiorstwach oferujących działalność usługową.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - WROCŁAW

Komentarze (0)