Mechatronika studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Mechatronika studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Mechatronika studia we Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia we Wrocławiu na kierunku mechatronika można podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnika Wrocławska. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Politechnika Wrocławska

Kierunek studiów Mechatronika odbywa się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Studia techniczne realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera oraz półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc 180 osób)
  • niestacjonarne

 

Na kierunku studiów Mechatronika odnajdą się osoby, które są gotowe na poświęcenie wielu godzin na naukę, a przedmioty takie jak matematyka czy fizyka nigdy nie stanowiły dla nich większego wyzwania. Studiując na Politechnice Poznańskiej na studiach II stopnia, możesz wybrać jedną z dwóch oferowanych specjalności, są to: mechatronika maszyn i pojazdów lub mechatronika w systemach wytwórczych.

Studiując Mechatronikę we Wrocławiu, zdobędziesz szeroką wiedzę m.in. z zakresu matematyki i chemii. Niezbędne jest poznanie tych dyscyplin, bowiem stanowią one podstawę kształcenia i pozwalają na zrozumienie i zgłębienie skomplikowanych zagadnień, na których opiera się mechatronika. Adepci w czasie studiów uczestniczą w zajęciach poświęconych informatyce i programowaniu, dzięki czemu po uzyskaniu tytułu inżyniera mogą znaleźć zatrudnienie w przemyśle elektromaszynowym, rolniczym lub samochodowym.

Przedmioty, z jakimi mogą spotkać się studenci Mechatroniki, obejmują m.in. inżynierię materiałową, bioinżynierię, mechanikę oraz podstawy automatyzacji.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w instytucjach badawczych, biurach testowych, firmach patentowych oraz w branży IT.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU MECHATRONIKA - WROCŁAW

Komentarze (0)