Ochrona środowiska studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Ochrona środowiska - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Ochrona środowiska studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku ochrona środowiska można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Uniwersytet Gdański

Ochrona środowiska, która jest propozycją Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego realizowana jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze odbywają się trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 60 osób)

 

Ochrona środowiska będzie ciekawym wyborem dla osób, które są zainteresowane szeroko pojętym środowiskiem, nowymi technologiami oraz wpływem człowieka na otaczający go świat.

W trakcie studiów Ochrona środowiska dowiesz się jak zbudowany jest nasz ekosystem oraz jak człowiek wpływa na środowisko, a także jak chronić środowisko i co zrobić, aby spowolnić takie zjawiska jak np. efekt cieplarniany. Zdobędziesz również szczegółową wiedzę na temat zagrożonych gatunków zwierząt i jak je chronić, a także z prawa, dzięki czemu będziesz wiedzieć jak walczyć np. z nielegalnymi wycinkami drzew. Program studiów został opracowany w taki sposób, aby wykształcić jak najlepszych specjalistów z zakresu ochrony środowiska.

Studenci Ochrony środowiska w trakcie studiów będą musieli zmierzyć się z takimi przedmiotami, jak m.in. fizyka, biologia, chemia ogólna i organiczna, język obcy, mikrobiologia, a także prawo w ochronie przyrody. Dodatkowo studenci są zobligowani do podjęcia praktyk studenckich w wybranej przez siebie placówce zajmującej się środowiskiem lub posiadającej taki dział.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w przemyśle i rolnictwie, administracji, działach i firmach zajmujących się ochroną środowiska oraz w placówkach oświatowych.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU OCHRONA ŚRODOWISKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)