Grafika studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Grafika studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Grafika studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku grafika można podjąć na 2 uczelniach prywatnych - niepublicznych:

  • Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

1. Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku

Kierunek studiów Grafika proponowany przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Gdańsku jest realizowany w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia licencjackie.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 10000 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 8500 zł)

 

Grafika jest kierunkiem studiów, który łączy przedmioty artystyczne z technicznymi, dlatego, jeśli chcesz rozwijać się w zakresie sztuki oraz dowiedzieć się jak projektować strony internetowe to ten kierunek może cię zainteresować. Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku ma w swojej ofercie specjalność taką jak: projektowanie graficzne.

W trakcie studiów będziesz rozwijać swoje umiejętności plastyczne i techniczne m.in. z zakresu rzeźbiarstwa, malarstwa, rysunku, a także dowiesz się jak w tym cel wykorzystywać urządzenia multimedialne i programy graficzne. Podczas zajęć dowiesz się również jak tworzyć strony internetowe i jak wzbogacić je pod względem wizualnym.

Program studiów przewiduje takie przedmioty jak m.in. historia sztuki, kaligrafia, typografia, grafika reklamowa i wydawnicza, prawo autorskie, język obcy oraz ilustracja. Studenci biorą również udział w praktykach studenckich.

Absolwenci kierunku studiów Grafika w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) mogą podjąć zatrudnienie m.in. w galeriach, muzeach, biurach promocji, agencjach reklamowych, wydawnictwach, firmach konsultingowych lub w instytucjach kultury. Mogą również otworzyć własną działalność gospodarczą oferującą usługi z zakresu projektowania i grafiki.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wiedzę z zakresu grafiki możesz także uzyskać studiując kierunek Multimedia i grafika komputerowa. Jest to kierunek studiów będący ofertą Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, który jest realizowany w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarnym

 

Jeśli interesujesz się nowymi technologiami i masz talent artystyczny, a rysowanie sprawa ci więcej przyjemności niż trudności, to kierunek studiów Multimedia i grafika komputerowa może cię zainteresować. W ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku możemy znaleźć kilka specjalności, takich jak:

  • projektowanie graficzne,
  • fotografia cyfrowa i marketing wizualny,
  • interaktywna grafika cyfrowa,
  • media cyfrowe.

W czasie studiowania kierunku Multimedia i grafika komputerowa będziesz rozwijać swoje umiejętności manualne, ale także i graficzne. Zajęcia w salach multimedialnych pozwolą ci na poznanie profesjonalnych urządzeń oraz programów wykorzystywanych do projektowania, a także edytowania np. zdjęć czy filmów. Nauczysz się także jak montować filmy, co jest niezwykle przydatną umiejętnością na współczesnym rynku pracy. Dodatkowo program studiów przewiduje naukę języka obcego na poziomie B2, który pozwoli ci na poznanie słownictwa specjalistycznego.

Program zajęć został opracowany w taki sposób, aby studenci zdobyli jak najwięcej umiejętności praktycznych, dlatego niektóre z proponowanych przedmiotów to m.in. rysunek, techniki cyfrowe, podstawy grafiki interaktywnej, propaganda społeczna czy projektowanie dla kultury.

Po uzyskaniu dyplomu absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. jako graficy, projektanci komunikacji wizualnej i medialnej, konsultanci do spraw grafiki oraz ilustratorzy.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU GRAFIKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)