Stosunki międzynarodowe studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Stosunki międzynarodowe studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Stosunki międzynarodowe studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku Stosunki międzynarodowe można podjąć na 1 uczelni publicznej: Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

1. Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Kierunek Stosunki międzynarodowe oferowany przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni realizowany jest w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym

 

Stosunki międzynarodowe będą ciekawą propozycją dla osób, które odnajdują się w naukach humanistycznych oraz ścisłych, a w przyszłości chciałyby pracować na arenie międzynarodowej w środowiskach związanych np. z polityką. Studenci w trakcie studiów mogą wybrać specjalność oferowaną przez Akademię Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni i jest to: dyplomacja.

Wybierając kierunek studiów Stosunki międzynarodowe, będziesz rozwijać się nie tylko w zakresie nauk politycznych, humanistycznych oraz ekonomicznych, ale także i społecznych, które są bardzo ważne w pracy dyplomaty. Jako student będziesz rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne, dzięki czemu poznasz metody negocjacji i mediacji, a także poznasz techniki autoprezentacji.

Studiując Stosunki międzynarodowe w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot), będziesz musiał zmierzyć się z przedmiotami z różnych dziedzin. Program studiów obejmuje dwa bloki zajęć. Jeden z nich obejmuje przedmioty ogólne, które są dla wszystkich studentów Stosunków międzynarodowych i są to m.in. polityka zagraniczna, język obcy, systemy polityczne państw Unii Europejskiej oraz komunikacja międzykulturowa. Drugi blok obejmuje przedmioty specjalizacyjne, które przygotują cię np. do pracy dyplomaty. Dodatkowo każdy student jest zobowiązany do odbycia praktyk w wybranej przez siebie placówce.

Absolwenci Stosunków międzynarodowych mogą znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach, gdzie pojawia się kontakt z zagranicznymi instytucjami lub firmami np. mogą być to stanowiska w korporacjach związanych z handlem międzynarodowym lub komunikacją. Absolwenci mogą również podjąć zatrudnienie w ambasadach.

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

Studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

WSZYSTKO O KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)