Architektura wnętrz w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Architektura wnętrz w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Architektura wnętrz w Warszawie – uczelnie publiczne

 

Studia w Warszawie na kierunku architektura wnętrz można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechnice Warszawskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Studia architektoniczne na kierunku Architektura wnętrz oferowane przez Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 36 osób)
  • niestacjonarnym

Architektura wnętrz jest kierunkiem studiów w Warszawie przeznaczonym dla osób, które interesują się wystrojem wnętrz, a także są kreatywne i lubią nowatorskie rozwiązania. Atutem kandydata na ten kierunek będą na pewno umiejętności z zakresu rysunku, który możemy zaliczyć do podstaw tego kierunku.

Decydując się na Architekturę wnętrz w Warszawie, rozwiniesz swoje umiejętności m.in. z zakresu rysunku, rzeźby oraz malarstwa i sam w przeciąg czasu zauważysz widoczny progres w swoich pracach. Inne zajęcia m.in. z zakresu historii sztuki czy projektowania przygotują cię do samodzielnego tworzenia projektów pomieszczeń oraz wizualizacji dla klientów, a przy tym będziesz wiedzieć, jak przygotować wnętrze np. stylizowane na daną epokę. Dodatkowo w trakcie studiów będziesz również zobowiązany do uczęszczania na zajęcia z zakresu wybranego języka obcego ze słownictwem specjalistycznym na poziomie B2.

Program studiów na kierunku Architektura wnętrz opiera się na zajęciach teoretycznych oraz praktycznych w czasie, których studenci mogą ćwiczyć swoje umiejętności w praktyce m.in. w czasie plenerów. Niektóre z przedmiotów, jakie możemy znaleźć w programie to np. rzeźba, rysunek, historia filozofii, projektowanie architektoniczne, język obcy oraz projektowanie mebli. W programie przewidziano, także czas na zrealizowanie praktyk zawodowych.

Po ukończeniu studiów na kierunku Architektura wnętrz możesz szukać zatrudnienia m.in. w biurach projektowanych, biurach architektonicznych, a także w korporacjach powiązanych z handlem i dystrybucją wyposażenia mebli. Będziesz mógł również otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

2. Politechnika Warszawska

Architekturę wnętrz możesz również studiować w ramach specjalności na kierunku Architektura, który jest oferowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Architekturę można zrealizować w systemie jednostopniowym jako jednolite sześcioletnie studia magisterskie lub jako dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia w Warszawie możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym

Jeśli interesujesz się projektowaniem budynków, wnętrz lub nawet mebli i przedmiotów użytkowych, a przedmioty ścisłe oraz humanistyczne nie stanowią dla ciebie wyzwania, to kierunek studiów Architektura może cię zainteresować. Na kierunku Architektura umiejętności z zakresu rysunku są niezbędne, dlatego aplikując na te studia architektoniczne w Warszawie, powinieneś mieć uprzednio przygotowane portfolio. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały opracowane w taki sposób, aby każdy ze studentów mógł znaleźć interesującą go dziedzinę, są to:

  • architektura wnętrz i form przemysłowych,
  • architektura i urbanistyka – miasto, jako miejsce rozwoju,
  • architektura i urbanistyka – miasto, jako miejsce życia,
  • architektura informacyjna,
  • architektura technologii i struktur,
  • architektura środowiska zamieszkania,
  • architektura idei.

Wybierając kierunek studiów Architektura o specjalności architektura wnętrz i formy przemysłowe, będziesz mieć okazję nie tylko do zdobycia ogólnej wiedzy z zakresu architektury i budownictwa, ale także dowiesz się, jak projektować wnętrza i tworzyć projekty rzeczy użytkowych, takich jak meble, które coraz częściej poza funkcjonalnością, pełnią również funkcję dekoracyjną. W trakcie studiów będziesz również rozwijać się w zakresie wybranego języka obcego.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Architektury o specjalności architektura wnętrz i formy przemysłowe, to m.in. projekt architektoniczny, projekt konserwatorski, estetyka współczesna, ergonomia, język obcy, a także antropologia kultury. W programie studiów możemy także znaleźć godziny, które są przeznaczone na odbycie obowiązkowych praktyk zawodowych w wybranej przez studenta instytucji lub firmie.

Absolwenci kierunku studiów Architektura o specjalności architektura wnętrz i formy przemysłowe mogą szukać zatrudnienia m.in. w biurach projektowych, architektonicznych, a także w firmach budowlanych lub projektowych. Niektórzy również decydują się na poprowadzenie własnego przedsiębiorstwa.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - WARSZAWA

Komentarze (0)