Architektura wnętrz - Warszawa

Architektura wnętrz - Warszawa

Architektura wnętrz - Warszawa
Dodaj do ulubionych

21.09.2023

Architektura wnętrz studia Warszawa 2023| woj. mazowieckie

Architektura wnętrz w Warszawie to 3-letnie, 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (licencjackie i inżynierskie), 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie) oraz 5-letnie studia (jednolite magisterskie), których program oferuje 7 różnych specjalności. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na architekturze wnętrz w Warszawie w 2023 r. zaczynają się od 9600 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia oraz jednolite
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie rozpocznie się 4 maja 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Architektura wnętrz Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na architekturze wnętrz gwarantują zdobycie wykształcenia, łączącego wiedzę architektoniczną i artystyczną. W toku studiów studenci nauczą się m.in. wykorzystywania najnowszych technologii oraz tego, jak przeprowadzać proces projektowy. Studiując na architekturze wnętrz poza wiedzą praktyczną i teoretyczną, rozwiniesz też umiejętności kreatywnego i innowacyjnego realizowania zadań. Absolwenci tego kierunku zostaną wyposażeni w niezbędne umiejętności do projektowania wystaw, mebli oraz miejsc pracy i rekreacji.

Ukończenie studiów na kierunku architektura wnętrz otwiera przed absolwentem możliwość zatrudnienia w firmach deweloperskich, pracowniach architektonicznych, a nawet w muzeach i galeriach sztuki. Warto zaznaczyć, że absolwenci kierunku architektura wnętrz posiadają kompetencje zarówno do projektowania, jak i nadzorowania inwestycji. Mogą oni również rozpocząć własną działalność gospodarczą w ramach biura projektowania wnętrz czy indywidualnych konsultacji projektowych z klientami.

 

Uczelnie

W Warszawie architekturę wnętrz możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychAkademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz ASP), Politechnice Warszawskiej (Wydział Architektury PW) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania oraz Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie.
 
Specjalności
Współczesne studia z architektury wnętrz charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku architektura wnętrz w Warszawie: public interiorsprojektowanie wystawiennictwahome designprojektowanie wnętrz... specjalności na architekturze wnętrz w Warszawie >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku architektura wnętrz w roku akademickim 2023/2024 najczęściej brane pod uwagę jest portfolio oraz autoprezentacja. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku architektura wnętrz w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 10400 zł do 18000 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie >

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie architektura wnętrz jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Architektura stopień: (II)  (Jednolite), czas trwania: 2 lata • 6 lat
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku architektura

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura wnętrz w Warszawie

Architektura wnętrz należy obecnie do jednego z najbardziej pożądanych kierunków studiów w Warszawie, co implikuje konieczność wdrażania dosyć restrykcyjnych metod w kwestii rekrutacji przez władze uczelni. Żeby dostać się na ten kierunek, należy nie tylko potwierdzić swoje doskonałe kompetencje matematyczne dobrze zdanym egzaminem dojrzałości, ale również odnieść sukces w trakcie wstępnego egzaminu z rysunku. Przedmiotami, do nauki których także warto przysiąść, są fizyka oraz język obcy nowożytny.

Szczegóły warto zgłębić na stronie internetowej wybranej uczelni, gdyż procedury aplikacyjne nie są stałe, a ich bieżące sprawdzanie pozwoli na uniknięcie rozczarowania tuż przed przystąpieniem do rekrutacji.

 

Architektura wnętrz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - przedmioty maturalne

Rekrutacja 2023/2024 na kierunek architektura wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie wymaga od kandydatów: złożenia teczki z samodzielnie wykonanymi pracami rysunkowymi i malarskimi; wykazania się zdolnościami plastycznymi podczas części praktycznej rekrutacji; dokonania wystąpienia w ramach ocenianej autoprezentacji. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na architekturę wnętrz w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Warszawie

 

 

Opis kierunku

Wnętrza urządzone ze smakiem, odzwierciedlające nasze zainteresowane, przestronne, estetyczne i ergonomiczne – jak je urządzić? Najlepiej na to pytanie odpowie oczywiście architekt wnętrz o specjalistycznym wykształceniu. Na jego zdobycie pozwolą wyłącznie studia. W Warszawie czeka szereg ośrodków, gdzie można rozpocząć swoją przygodę z kierunkiem takim jak architektura wnętrz.

Moda na zgłębianie kierunków ścisłych znacznie rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat. Nic w tym dziwnego, bowiem każdy z przyszłych absolwentów studiów wyższych chciałby zdobyć dobrze płatny zawód, który jest potrzebny na współczesnym rynku pracy. Fakt, że nauki techniczne są najbardziej przyszłościowe i opłacalne nie ulega wątpliwości.

Studia architektoniczne w Warszawie stanowią propozycję dla wszechstronnie uzdolnionych młodych ludzi, którzy nie tylko chcieliby zdobyć adekwatne do potrzeb rynku wykształcenie, ale również zająć się rozwojem swoich zdolności artystycznych.

Architekturę wnętrz można podjąć na kilku uczelniach w Warszawie, co daje możliwość dopasowania szczegółowego planu zajęć do potrzeb i indywidualnych predyspozycji każdego z kandydatów – oferty edukacyjne poszczególnych uczelni nieco się od siebie różnią.

 

 

Praca po studiach

Absolwenci architektury wnętrz otrzymają wszechstronne kwalifikacje. Czekać na nich będą przedmioty poświęcone projektowaniu różnorodnych wnętrz – mieszkalnych, jak i tych użytkowych. Zajęcia praktyczne przeplatane będą zagadnieniom związanych z geometrią wykreślania czy nawet z budownictwem! Po zakończeniu kształcenia na absolwentów czekać będą między innymi biura projektowe i firmy architektoniczne.

 

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz, w roku akademickim 2023/2024, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oferuje 36 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na ASP w Warszawie oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 10400 zł do 18000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek architektura wnętrz - uczelnie w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

Limity miejsc

O tym, czy kandydaci dostaną się na wybrane studia, decydują wyniki uzyskane przez nich w postępowaniu kwalifikacyjnym. Kandydaci przyjmowani są w ramach limitu miejsc – na wybrane kierunki zakwalifikowani zostają ci, którzy zajmują najwyższe miejsca na liście rankingowej.

Limity miejsc na kierunku architektura wnętrz w Warszawie:

  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie: 36

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Bezpłatną naukę na studiach można podjąć tylko w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych. Studia niestacjonarne w publicznych szkołach wyższych oraz studia w prywatnych uczelniach są zazwyczaj płatne.

Architektura wnętrz studia Warszawa - ceny 2023

  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – 12000 zł
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie – od 13000 zł
  • Uczelni Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie – od 10400 zł
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie – od 11160 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Termin ogłoszenia wyników rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach. Kandydaci otrzymują indywidualne powiadomienia w prywatnym profilu w systemie IRK lub ERK, dzięki czemu mogą oni poznać swój wynik, a także dowiedzieć się, które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Warszawie:

  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – 14.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Preferowana forma dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych jest zależna od indywidualnej decyzji wybranej szkoły wyższej. Większość uczelni przyjmuje pliki doręczone osobiście przez zakwalifikowanych kandydatów do siedziby instytucji. Niektóre szkoły decydują się także na dopuszczenie możliwości wysłania kompletnego zestawu dokumentów za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Osoby, które zdobyły odpowiednią liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym, powinny dopełnić wszelkich formalności, by móc rozpocząć studia. Dokumenty rekrutacyjne można dostarczać do wybranej uczelni w określonym przez daną szkołę wyższą terminie. Należy pamiętać o tym, żeby zestaw dokumentów był kompletny! Spóźnienie lub dostarczenie niepełnej dokumentacji może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się

różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach

internetowych uczelni.

Uczelnie w Warszawie - kierunek architektura wnętrz:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite więcej
Politechnika Warszawska (Wydział Architektury PW) stacjonarne studia II stopnia i jednolite więcej
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie

Zanim podejmiesz definitywną decyzję w temacie wyboru swojej przyszłej ścieżki kształcenia na jednej z uczelni wyższych w Warszawie, warto, abyś poznał opinie starszych kolegów, którzy mają doświadczenie z wybranym przez ciebie kierunkiem.

 

Małgorzata, studentka pierwszego roku Architektury wnętrz w Warszawie, mówi:

„Tak naprawdę do końca nie wiedziałam, co chciałabym studiować. Sytuację dodatkowo utrudniał fakt, że matura zbliżała się nieuchronnie, a ja nawet nie miałam pomysłu na przedmioty, które będę zdawać na rozszerzeniu. Ostatecznie zdecydowałam się na Architekturę wnętrz i póki co jestem bardzo zadowolona!”

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura wnętrz Warszawa studia stacjonarne

Architektura wnętrz Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Kierunki architektura i budownictwo w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia