Biologia stosowana - Kraków

Studia w Krakowie

biologia stosowana

Odkryj biologię stosowaną w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Biologia stosowana studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku biologia stosowana to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku biologia stosowana w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Krakowie biologię stosowaną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt URK)

 

Opis kierunku

Wiedza z zakresu nauk rolniczych, ścisłych i przyrodniczych – to, między innymi, gwarantują studia na kierunku biologia stosowana. Studenci mogą dowiedzieć się, na czym polegają zjawiska, zachodzące w przyrodzie oraz zgłębić takie dziedziny jak np. botanikę, zoologię, inżynierię genetyczną, czy ochronę środowiska. Absolwenci mogą pochwalić się umiejętnościami związanymi z wykorzystywaniem specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego do przeprowadzania badań.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Studia przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach biotechnologicznych lub zakładach hodowli zwierząt i roślin. Zdobyte umiejętności można również wykorzystać, pracując w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, czy w laboratoriach diagnostycznych i badawczych.

czytaj dalej wszystko o Biologia stosowana - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek BIOLOGIA STOSOWANA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Biologia stosowana stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biologia stosowana w Krakowie?

Biologia stosowana to kierunek, w programie którego odnajdziesz przedmioty oparte głównie na przedmiotach przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem biologii. Dlatego jako przyszły kandydat na te studia powinieneś zwrócić uwagę na dobre przygotowanie maturalne właśnie do tych przedmiotów.

Szczegóły dotyczące postępowania rekrutacyjnego odnajdziesz na stronie internetowej krakowskiej uczelni, która ma w swojej ofercie kierunek biologia stosowana.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biologia stosowana w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku biologia stosowana w Krakowie?

Biologia stosowana to kierunek skrojony na miarę zainteresowań wielu świeżo upieczonych maturzystów oraz potrzeb współczesnych pracodawców. Są to studia, których głównym celem jest wyposażenie studentów w szeroką wiedzę i umiejętności dotyczące ogólnych zagadnień biologii, chemii, fizyki oraz nauk pokrewnych, opartych na dziedzinach matematyczno-przyrodniczych.

Umiejętności praktyczne, które mają szczególne znaczenie w perspektywie podjęcia pracy zawodowej w przyszłości, nabędziesz w odpowiednio wyposażonych pracowniach oraz podczas praktyk studenckich. Interdyscyplinarność biologii stosowanej, a także zastosowanie jej w wielu pokrewnych dziedzinach są niewątpliwymi atutami tego kierunku.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biologia stosowana możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia pierwszego stopnia na kierunku biologia stosowana są adresowane do osób chcących rozpocząć kształcenie na tym kierunku. Trwają one sześć semestrów, czyli trzy lata i zostają zwieńczone uzyskaniem przez absolwentów dyplomu z tytułem licencjata. Następnie mogą oni kontynuować pogłębianie posiadanej już wiedzy i zdobywać całkiem nowe kompetencje na studiach magisterskich drugiego stopnia. W tym przypadku nauka potrwa dwa lata.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które ukończą studia na kierunku biologia stosowana w Krakowie powinny posiadać dobrze ugruntowaną wiedzę, pozwalającą na dokładny opis i interpretację zjawisk przyrodniczych zachodzących w przyrodzie.

Studenci uczą się prowadzenia badań laboratoryjnych, zdobywają umiejętność zachowania zasad bezpieczeństwa podczas pracy z odczynnikami chemicznymi, dowiadują się o najważniejszych technikach mikroskopowych, pracują przy użyciu specjalistycznego oprogramowania informatycznego oraz aparatury, stają się ekspertami w zakresie bioróżnorodności organizmów, a ponadto zdobywają wiedzę na temat antropologii i genetyki człowieka.

Ile trwają studia na kierunku biologia stosowana w Krakowie?

Studia na kierunku biologia stosowana trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Biologia stosowana w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku biologia stosowana w Krakowie?

Absolwenci kierunku biologia stosowana w Krakowie mogą liczyć na wiele atrakcyjnych propozycji zawodowych. Jako jeden z nich będziesz mógł pracować w specjalistycznych laboratoriach, gdzie wykorzystasz wyniesione ze studiów umiejętności w celu analizowania materiału biologicznego i chemicznego. Jeżeli cenisz sobie pracę z młodzieżą i studentami, zatrudnisz się w roli nauczyciela biologii lub wykładowcy akademickiego.

Ośrodki naukowo-badawcze, instytucje zajmujące się ochroną środowiska oraz medyczne i sądowe laboratoria również staną przed tobą otworem. Jak sam widzisz, możliwości są bardzo szerokie.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biologia stosowana:

 • Instytucje naukowo-badawcze

 • Firmy biotechnologiczne

 • Zakłady hodowli roślin i zwierząt

 • Laboratoria medyczne

 • Ośrodki naukowo-badawcze

 • Stacje sanitarno-epidemiologiczne

 • Laboratoria ekologiczne i bioinformatyczne

 • Jednostki samorządu terytorialnego

 • Jednostki monitorowania zdrowia publicznego

Gdzie studiować na kierunku biologia stosowana w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Uczelnie, na których można studiować kierunek biologia stosowana:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek biologia stosowana:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UR w Krakowie) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Biologia stosowana w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biologia stosowana Kraków studia i stopnia

Biologia stosowana Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biologia stosowana Kraków studia stacjonarne

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki biologiczne i przyrodnicze niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Biologia stosowana w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie