Kierunki studiów Kraków

Kierunki studiów Kraków

Kierunki studiów Kraków

Kierunki studiów

w Krakowie 2020

Odkryj kierunki na krakowskich uczelniach i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia w Krakowie - kierunki studiów 2020

Najbardziej znaną krakowską uczelnią jest Uniwersytet Jagielloński, który w ubiegłym roku w rankingu na najlepszą polską uczelnię został nieznacznie wyprzedzony jedynie przez Uniwersytet Warszawski. Jakie kierunki są najchętniej wybierane przez kandydatów szkoły numer jeden w Krakowie? Stomatologia, kierunek lekarski, japonistyka, filolofia angielska, szwedzka i hiszpańska a także weterynaria prowadzona wspólnie z Uniwersytetem Rolniczym. Oprócz tych najbardziej obleganych, studenci mogą wybierać spośród wielu innych kierunków jednego z 15 zróżnicowanych wydziałów krakowskiego UJ. Chętnych nie brakuje także na farmację, pielęgniarstwo, socjologię, litaraturoznawstwo czy wiedzę o teatrze.
Jednak Kraków to nie tylko UJ - to także 9 innych publicznych uczelni, które zabiegają o przyszłych studentów proponując im zróżnicowaną ofertę edukacyjną. Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza przyciąga głównie umysły ścisłe na kierunki studiów takie jak inżynieria biomedyczna, energetyka, metalurgia, górnictwo i geologia czy ceramika. Niewiele jest uczelni, na których można kształcić się w takich kierunkach. Obok bogatej oferty edukacyjnej, AGH może poszczycić się również tytułem najlepszej i największej uczelni technicznej w Polsce. Jednak myśląc o zdobyciu tytułu inżyniera, oprócz szkoły im. Stanisława Staszica, warto rozważyć także Politechnikę Krakowską. Informatyka, architektura oraz inżynieria biomedyczna to najchętniej wybierane kierunki na tej uczelni.
Za jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów w Krakowie uchodzi dietetyka na Uniwersytecie Rolniczym. Bardzo popularne są również odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami oraz gospodarka przestrzenna na tej samej uczelni. Gospodarka przestrzenna to także jeden z najchętniej wybieranych kierunków przez kandydatów Uniwersytetu Ekonomicznego. W trójce najpopularniejszych znajdują się także finanse i rachunkowość oraz administracja   
Osoby myślące o studiach na kierunkach artystycznych, również odnajdą swoje miejsce w Krakowie – i to nie tylko ze względu na wyjątkowy klimat miasta, lecz przede wszystkim ze względu na obecność renomowanych uczelni. Aktorstwo oraz reżyserię znajdziesz w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, a grafikę, malarstwo, rzeźbę czy konserwację i restaurację dzieł sztuki w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. W Krakowie działa również Akademia Muzyczna kształcąca na kierunkach takich jak instrumentalistyka, wokalistyka, muzyka kościelna i dyrygentura. Natomiast jeśli od dzieciństwa miałeś świetne wyniki na lekcjach w-fu a sport to Twoja pasja – wybierz się na jeden z kierunków Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha.

Popularne kierunki studiów w Krakowie

Ciekawe kierunki studiów w Krakowie

Wszystkie kierunki studiów w Krakowie

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

UCZELNIE W KRAKOWIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Kierunki studiów: 26

Studia podyplomowe: 21

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1 30-705 Kraków POKAŻ WIĘCEJ

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Kierunki studiów: 4

Studia podyplomowe: 8

al. A. Grottgera 1/5, 30-035 Kraków e-mail: info@kwspz.pl POKAŻ WIĘCEJ

Studia podyplomowe - kierunki w Krakowie

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Komentarze (1)

Absolwentka odpowiedz

Polecam zaglądnąć na stronę Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki UR w Krakowie Strona Facebook --> https://www.facebook.com/WipieUR/ Strona Instagram --> https://www.instagram.com/wipie_urk/ Dużo się u nas dzieje, a atmosfera jest znakomita