Biotechnologia molekularna - Kraków

Biotechnologia molekularna - Kraków

Biotechnologia molekularna - Kraków

Studia w Krakowie

biotechnologia molekularna

Odkryj biotechnologię molekularną w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Biotechnologia molekularna studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku biotechnologia molekularna to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku biotechnologia molekularna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku biotechnologia molekularna w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Biotechnologia molekularna Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie biotechnologię molekularną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ).
 

Opis kierunku

Makrocząsteczki, kwasy nukleinowe – to m.in. wśród nich skoncentrowana jest biotechnologia molekularna. Studia gwarantują zdobycie wiedzy z zakresu np. biotechnologii medycznej, roślin, mikroorganizmów, czy genetyki molekularnej. Kierunek umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności, związanych ze współczesnymi technikami i metodami badawczymi z obszaru nauk biologicznych.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Wiedza w dziedzinie biotechnologii molekularnej umożliwia rozwój kariery zawodowej w ośrodkach badawczo-naukowych lub w laboratoriach (np. w kryminalistyce, czy w diagnostyce chorób genetycznych). Absolwenci sprawdzą się również w pracy w branży kosmetologicznej, farmakologicznej, czy ochrony środowiska.

czytaj dalej wszystko o Biotechnologia molekularna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek BIOTECHNOLOGIA MOLEKULARNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Biotechnologia molekularna stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biotechnologia molekularna w Krakowie?

Biotechnologia molekularna w Krakowie to kierunek możliwy do realizowania jedynie w ramach studiów magisterskich drugiego stopnia. Oznacza to, że osoby zainteresowane rozpoczęciem studiów na tym kierunku powinny posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, najlepiej o pokrewnym charakterze. Postaraj się, aby twoje oceny były jak najlepsze.

Nie zapomnij również o sprawdzeniu szczegółów dotyczących procesu rekrutacyjnego. Znajdziesz je na stronie internetowej wybranej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biotechnologia molekularna w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku biotechnologia molekularna w Krakowie?

Biotechnologia molekularna jest interdyscyplinarną dziedziną, którą możesz realizować w Krakowie, jeżeli posiadasz dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia. Podczas nauki poznasz takie dziedziny, jak między innymi biologię, biotechnologię, fizykę oraz chemię, które będą stanowiły stabilną podstawę pod kształtowanie bardziej specjalistycznych umiejętności praktycznych. Te z kolei ułatwią ci zdobycie wymarzonej pracy na arenie międzynarodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biotechnologia molekularna możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku biotechnologia molekularna w Krakowie mogą być realizowane w ramach kształcenia magisterskiego drugiego stopnia. Studenci, którzy uprzednio ukończyli pierwszy stopień studiów, zyskają okazję do pogłębienia posiadanych kompetencji i zdobycia całkiem nowych. Nim zdobędziesz tytuł magistra, poświęcisz dwa lata na edukację.

Zwykle większość kandydatów na studia wyższe decyduje się na kształcenie w trybie stacjonarnym, co umożliwia im systematyczne zdobywanie wiedzy i umiejętności kierunkowych. Jeśli podejmiesz biotechnologię molekularną dziennie, będziesz się uczył od poniedziałku do piątku.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci biotechnologii molekularnej uczą się o procesach zachodzących w komórkach roślin, zwierząt i mikroorganizmów, zdobywają cenną wiedzę na temat makrocząsteczek, kwasów nukleinowych i innych strukturach budujących elementy organizmu.

Podczas praktycznych zajęć warsztatowych zapoznają się z nowoczesnymi rozwiązaniami laboratoryjnymi, przeprowadzają doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych wykładowców oraz zgłębiają tajniki bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi.

Ile trwają studia na kierunku biotechnologia molekularna w Krakowie?

Studia na kierunku biotechnologia molekularna trwają 2 lata (studia II stopnia).

Biotechnologia molekularna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku biotechnologia molekularna w Krakowie?

Osoby, które ukończą kierunek biotechnologia molekularna w Krakowie mogą rozpocząć karierę naukową w sądowych laboratoriach zajmujących się badaniem szczątkowego materiału genetycznego, wiążą przyszłość zawodową z ośrodkami badawczymi, działającymi na rzecz ochrony środowiska. Możliwe jest ponadto nawiązanie współpracy ze specjalistami pokrewnych dziedzin przy działaniu na rzecz przemysłu farmaceutycznego, medycznego oraz farmaceutycznego.

Doskonałą alternatywą dla pracy naukowej w laboratoriach oraz ośrodkach badawczych jest związanie zawodowej przyszłości z massmediami, praca w roli freelancera tworzącego wysokiej jakości teksty promujące dokonania naukowe współczesnych biotechnologów i biologów molekularnych lub nawiązanie współpracy z gazetami celem popularyzacji tej dziedziny nauki. Szerokie spektrum możliwości zawodowych pozwoli na dokonanie najlepszego wyboru nawet najbardziej wybrednym.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biotechnologia molekularna:

 • Laboratoria diagnostyczne, kontrolne i usługowe

 • Ośrodki naukowo-badawcze i badawczo-rozwojowe

 • Firmy biotechnologiczne i farmaceutyczne

 • Przedsiębiorstwa zajmujące się wdrażaniem technologii biotechnologicznych

 • Instytucje związane z ochroną środowiska

 • Massmedia

Gdzie studiować na kierunku biotechnologia molekularna w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować kierunek biotechnologia molekularna:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek biotechnologia molekularna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ) stacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Biotechnologia molekularna w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia molekularna Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia molekularna Kraków studia stacjonarne

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki biologiczne i przyrodnicze niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie