Chemia i toksykologia sądowa - Wrocław

Chemia i toksykologia sądowa - Wrocław

Chemia i toksykologia sądowa - Wrocław

Studia we Wrocławiu

chemia i toksykologia sądowa

Odkryj kierunek chemia i toksykologia sądowa we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

20.02.2023

Chemia i toksykologia sądowa studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku chemia i toksykologia sądowa to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku chemia i toksykologia sądowa w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku chemia i toksykologia sądowa w mieście Wrocławiu rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 27 września 2023 r. | Chemia i toksykologia sądowa Wrocław - terminy rekrutacji >

Uczelnie

We Wrocławiu chemię i toksykologię sądową możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Chemii UWR).

czytaj dalej wszystko o Chemia i toksykologia sądowa - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Chemia i toksykologia sądowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia i toksykologia sądowa?

Kierunek chemia i toksykologia sądowa we Wrocławiu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Właśnie dlatego warto zainteresować się wymogami kwalifikacyjnymi już wcześniej. W przypadku pierwszego stopnia obowiązkowo musisz zdać podstawowe egzaminy maturalne, ale warto przygotować się także do rozszerzeń z przedmiotów dodatkowych.

Pamiętaj, że w zależności od etapu i trybu kształcenia, a także specyfiki uczelni przebieg procesu kwalifikacyjnego będzie wyglądał inaczej. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Chemia i toksykologia sądowa w mieście Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA WE WROCŁAWIU?

Chemia i toksykologia sądowa to unikatowe studia, które realizowane są przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Interdyscyplinarny kierunek chemiczny umożliwi Ci zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności. Studenci poznają metody i procedury badawcze, które stosowane są we współczesnej chemii analitycznej i w badaniach kryminalistycznych śladów chemicznych.

Zdobędziesz wiedzę nie tylko z zakresu chemii, ale i z medycyny oraz toksykologii sądowej. Tym samym przygotujesz się do współpracy z lekarzami medycyny sądowej, prokuratorami, policją i sądami w zakresie wykonywania ekspertyz, a także do pracy w interdyscyplinarnych zespołach naukowo-badawczych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Chemia i toksykologia sądowa możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku chemia i toksykologia sądowa we Wrocławiu realizowane są w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Kierunki chemiczne tego typu możesz studiować przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Kształcenie na studiach dziennych odbywa się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, kandydaci są jednak zobowiązani do uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Kompleksowo opracowany kierunek studiów, którym jest chemia i toksykologia sądowa we Wrocławiu, łączy nauki chemiczne i medyczne, dzięki czemu studenci zdobywają wszechstronne wykształcenie i różnorodne umiejętności.

Przede wszystkim będziesz miał/a okazję uczęszczać na szereg przedmiotów odnoszących się do chemii ogólnej i nieorganicznej, analitycznej, fizycznej, organicznej. Nie zabraknie również zajęć z biochemii klinicznej, ksenobiotyków, immunochemii, toksykologii klinicznej i sądowej.

Studenci uczą się obsługi specjalistycznej aparatury naukowej. Poznają wszelkie sposoby przygotowania i postępowania z próbkami chemicznymi i biologicznymi od pobrania przez cały proces przygotowań i badań analitycznych do sporządzenia końcowego raportu.

Uczęszczają na zajęcia związane z chemią, toksykologią, medycyną sądową i kryminalistyką oraz na przedmioty odnoszące się do praktycznej spektrometrii mas, diagnostyki pośmiertnej, podstaw prawoznawstwa.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Chemia i toksykologia sądowa trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Chemia i toksykologia sądowa w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA WE WROCŁAWIU?

Chemia i toksykologia sądowa to fascynujące studia chemiczne, które przyciągają uwagę wielu kandydatów na studia. Jest to spowodowane także możliwościami rynku pracy, na którym nieustannie poszukuje się specjalistów, znających metody chemii analitycznej i umiejących wykorzystać je do rozwiązywania problemów sądowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku chemia i toksykologia sądowa:

  • laboratorium analityczne
  • laboratorium diagnostyczne
  • laboratorium naukowe
  • zakłady medycyny sądowej

Absolwenci zatrudniani są także w instytucjach, które wydają opinie z zakresu ekspertyz chemicznych i toksykologicznych, jak również w laboratoriach kryminalistycznych policji.

Zdobyte wykształcenie umożliwia współpracę z lekarzami medycyny sądowej, prokuratorami, policją i sądami. Absolwenci zajmują się sporządzaniem ekspertyz, prowadzą także wnikliwe badania podczas pracy w zespołach naukowo-badawczych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek chemia i toksykologia sądowa we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Chemia i toksykologia sądowa Wrocław studia stacjonarne

Kierunki chemiczne w mieście Wrocławiu

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia