Studia chemiczne Wrocław

Studia chemiczne Wrocław

Studia chemiczne Wrocław

Największy wybór studiów

chemicznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Jeśli fascynują Cię eksperymenty w warunkach laboratoryjnych, to studia chemiczne będą dla Ciebie wspaniałą możliwością. Nauczysz się jak wykonywać eksperymenty i przewidywać reakcje chemiczne. Poznasz sposoby badania substancji i ich przemian jakościowych. Współcześni chemicy dążą do wyjaśnienia mechanizmów przemian na poziomie cząsteczkowym, szukają zależności między własnościami substancji, ich składem i strukturą atomową. To niezwykle trudne zadanie, które pochłania wyspecjalizowanych eksperymentatorów. Studia chemiczne we Wrocławiu to nowoczesne kierunki kształcenia - ukierunkowane na najnowsze badania i zagadnienia chemiczne, opisywane współcześnie przez naukowców. Na Politechnice Wrocławskiej poznasz zagadnienia analityki chemicznej, chemii metaloorganicznej i chemii medycznej. Inżynieria chemiczna z pasji przerodzi się w konkretny sposób zarabiania pieniędzy. Zrozumiesz czym są procesy zachodzące w przemyśle chemicznym, jak i we wszystkich przemysłach przetwórczych.

Wiedzę tę wykorzystasz np. w dziedzinie ochrony środowiska, w projektowaniu i wykorzystywaniu aparatury stosowanej w przemyśle, w ochronie wód, powietrza, gleb. Jeśli zdecydujesz się wybrać studia chemiczne we Wrocławiu to masz szansę trafić na jeden z najlepszych wydziałów w Polsce - takim mianem cieszy się Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. To tu wykładają najwięksi specjaliści chemiczni, którzy uczą przyszłe pokolenia jak nie zmarnować dorobku naukowego wielu pokoleń i popchnąć na dalsze tory wiedzę chemiczną. Uniwersytet współpracuje z najlepszymi ośrodkami badawczymi z całego świata. Umożliwia swoim studentom praktyczne zdobywanie wiedzy i wyjazdy zagraniczne w celu poznania najnowszych badań i sposobów ich prowadzenia.

KIERUNKI CHEMICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia chemiczne we Wrocławiu

Aby dostać się na studia chemiczne, musicie przyłożyć się do nauki w szkole średniej i pięknie zdać maturę. To jedyne wymaganie komisji rekrutacyjnej - porządne wyniki z egzaminów, najbardziej ceniona jest oczywiście chemia na poziomie rozszerzonym, matematyka, fizyka i języki obce. Pamiętajcie, by nie lekceważyć wagi dobrych wyników, ponieważ nie ma innej drogi dostania się na studia chemiczne we Wrocławiu niż przystąpienie do kwalifikacji na podstawie wyników egzaminów dojrzałości.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach chemicznych

Chemia jest wymagająca - obok cierpliwości i samozaparcia, potrzebna Wam będzie nieodparta pokusa poznawania nowych rzeczy, odwaga do eksperymentowania i umiejętność myślenia przyszłościowego - gdzie tą wiedzę można wykorzystać. Absolwenci chemii znajdują zatrudnienia w przemyśle farmaceutycznym, medycznym i kosmetycznym. Wyrób perfum, kremów, mydeł i tym podobnych preparatów, to wyniki innowacyjnych myśli chemików, połączonych z biologami. Chemicy pracują jako kontrolerzy jakości i analitycy. Przemysł spożywczy to spore pole do zagospodarowania przez absolwentów chemii.

Coraz więcej substancji pojawia się w żywności, a to znaczy, że chemicy mają coraz więcej pracy, nie tylko w kwestii sprawdzania przydatności do spożycia, ale i opracowywania nowych formuł i nowych smaków. Firmy operujące substancjami chemicznymi podlegają stałemu nadzorowi, który pełnią właśnie absolwenci chemii, rozumiejący ów substancje i przewidujący, co może się z nimi stać. Dziedzina ochrony środowiska, ekologia daje także szerokie możliwości zaangażowania do pracy chemików - choćby przez wzgląd na konieczność badania wód, gleb, stanu środowiska.

Chemicy czuwają nad bezpieczeństwem ziemi, alarmując o niebezpiecznych substancjach w przyrodzie. Chemia jest nauką interdyscyplinarną, dlatego osoby kończące tego rodzaju studia mają spore możliwości znalezienia dobrej pracy. Nawet i w przemyśle odzieżowym, gdzie na arenę nowości wkroczyły innowacyjne tekstylia - samoczyszczące, świecące w ciemnościach, czy zmieniające kolory - to także zasługa chemików. Jeśli jednak poczujecie, że po skończonych studiach ciągnie was powołanie nauczycielskie, to nie kłóćcie się z nim i zgłoście się do najbliższych szkół w celu poszukiwaniu etatu nauczyciela. Możecie oczywiście zostać na uczelni i rozwijać swoją karierę naukową.

STUDIA CHEMICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA - STUDIA CHEMICZNE

 

Wydział Chemii

 • chemia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, inżynierskie i magisterskie
 • inżynieria chemiczna i procesowa - studia I i II stopnia, stacjonarne, inżynierskie i magisterskie
 • technologia chemiczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, inżynierskie i magisterskie
 • inżynieria materiałowa - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, inżynierskie i magisterskie
 • medicinal chemistry - studia II stopnia, magisterskie, stacjonarne

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI - STUDIA CHEMICZNE

 

Wydział Chemii

 • chemia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, licencjackie i magisterskie, specjalności do wyboru: analityka chemiczna, chemia materiałów dla nowoczesnych technologii, chemia ogólna, chemia środowiskowa, informatyka chemiczna, chemia fizyczna, chemia biologiczna, chemia instrumentalna, chemia medyczna, chemia nieorganiczna i kataliza, chemia obliczeniowa, chemia organiczna, informatyka chemiczna i chemometria
 • chemia i toksykologia sądowa - studia I stopnia, stacjonarne
 • chemia medyczna - studia I stopnia, stacjonarne
 • chemistry - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, licencjackie i magisterskie, studia w języku angielskim - organic chemistry i adwanced inorganic chemistry and catalysis
 • chemia studia międzynarodowe - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, licencjackie i magisterskie
 • analityka i diagnostyka chemiczna - studia podyplomowe

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)