Filologia hiszpańska - Wrocław

Filologia hiszpańska - Wrocław

Studia na kierunku filologia hiszpańska w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Filologia hiszpańska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie filologia hiszpańska jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Filologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

01.02.2024

Filologia hiszpańska studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku filologia hiszpańska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Filologia hiszpańska - Wrocław
Studia na kierunku filologia hiszpańska w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Filologia hiszpańska to idelany wybór dla pasjonatów hiszpańskich i latynoamerykańskich kręgów kulturowych. Studia pozwolą Ci rozwinąć umiejętność sprawnego posługiwania się językiem hiszpańskim i dodatkowym językiem romańskim. Ponadto studia to okazja do zgłębienia swojej wiedzy na temat problemów społecznych i politycznych państw hiszpańskojęzycznych. To także szansa na poznianie histori Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej.

Na absolwentów filologii hiszpańskiej czeka praca w branży turystycznej i sektorze usług wymagających dobrej znajomości języka i kultury hiszpańskiej. Umiejętności językowe są także przepustką do pracy w szkołach językowych, mediach oraz wydawnictwach.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku filologia hiszpańska możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Filologiczny UWR) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia hiszpańska?

Jeśli rozważasz studia filologiczne we Wrocławiu, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. W przypadku filologii hiszpańskiej warto odpowiednio wcześnie zainteresować się rekrutacją, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają wymogi indywidualnie.

Chętnych jest wielu, dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Kandydatów na kierunki filologiczne może czekać rozmowa kwalifikacyjna. Wymagania kwalifikacyjne zmieniają się wraz z poziomem i trybem kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA WE WROCŁAWIU?

Język hiszpański jest jednym z najchętniej wybieranych przez osoby, które pragną rozwijać się nie tylko językowo, ale i kulturowo. Co więcej, jest to jeden z najpowszechniejszych języków narodowych.

Interdyscyplinarne wykształcenie w tym zakresie możesz zdobyć na Uniwersytecie Warszawskim, który umożliwia podjęcie studiów iberystycznych nawet osobom, które nie znają, chociażby podstaw hiszpańskiego.

Studia filologiczne umożliwiają uzyskanie wiedzy i umiejętności, które przysłużą się do płynnego posługiwania się drugim językiem romańskim. Możesz wybrać francuski, portugalski, włoski lub kataloński.

Program studiów nie ogranicza się do kompleksowo opracowanych zajęć językowych. Studenci zgłębiają literaturę hiszpańską i hispanoamerykańską, historię Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Łacińskiej, kulturę obszaru hiszpańskojęzycznego, a także problemy społeczne, ekonomiczne i polityczne tych obszarów.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filologia hiszpańska możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku filologia hiszpańska we Wrocławiu realizowane są w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów). Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Filologię hiszpańską możesz realizować przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Kształcenie na studiach dziennych odbywa się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia filologiczne we Wrocławiu mają wiele do zaoferowania swoim studentom. Przede wszystkim miłośnicy hiszpańskiego, którzy zdecydują się na kierunek związany z tym językiem, mają okazję poznać historię, kulturę i literaturę hiszpańską i hispanoamerykańską, historię Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Łacińskiej, kulturę obszaru hiszpańskojęzycznego, jak również współczesne problemy społeczne, ekonomiczne i polityczne tychże obszarów.

W programie studiów znajdziemy najważniejsze przedmioty związane stricte z analizą tekstu literackiego, gramatyką opisową, językoznawstwem i literaturoznawstwem.

Tym samym studenci rozwijają zdolności analityczne i interpretacyjne. Czekają na Ciebie także fascynujące specjalizacje, które umożliwią Ci rozwijanie się w dziedzinie biznesowej lub translatorskiej.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek filologia hiszpańska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Filologiczny UWr) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Filologia hiszpańska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia hiszpańska w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA WE WROCŁAWIU?

Absolwenci studiów filologicznych szczycą się wszechstronną wiedzą humanistyczną i praktycznymi umiejętnościami analitycznymi, językowymi, interpretacyjnymi, pisarskimi.

Dzięki temu mogą liczyć na wiele ofert pracy ze strony współczesnych pracodawców, którzy poszukują specjalistów wykształconych kulturowo, ale przede wszystkim osób wykwalifikowanych językowo.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia hiszpańska:

 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • turystyka i sektor usług wymagający dobrej znajomości języka i kultury polskiej
 • prywatne szkoły językowe na wszystkich poziomach (po ukończeniu kursów pedagogicznych)

Możesz być zatrudniony także w międzynarodowych przedsiębiorstwach, które wymagają dobrej znajomości języka hiszpańskiego oraz kultury krajów hiszpańskojęzycznych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek filologia hiszpańska we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia hiszpańska Wrocław studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia hiszpańska Wrocław studia stacjonarne

Filologia hiszpańska w mieście Wrocławiu

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu