Studia filologiczne Wrocław

Studia filologiczne Wrocław

Studia filologiczne Wrocław

Największy wybór studiów

filologicznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia filologiczne Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia filologiczne we Wrocławiu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. 

Studia filologiczne Wrocław
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia filologiczne w mieście Wrocławiu rozpocznie się 21 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | terminy rekrutacji >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia filologiczne we Wrocławiu w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy nowożytny, język polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia filologiczne w mieście Wrocławiu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Amerykanistyka stacjonarne I stopnia
Anglistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Anglistyka od podstaw stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Eastern european jewish studies stacjonarne II stopnia
Filologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia chorwacka z językiem serbskim stacjonarne I stopnia
Filologia czeska stacjonarne I stopnia
Filologia francuska stacjonarne I stopnia
Filologia germańska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia hiszpańska stacjonarne I stopnia
Filologia indyjska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia klasyczna stacjonarne I stopnia
Filologia norweska od podstaw niestacjonarne I stopnia
Filologia polska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia rosyjska stacjonarne I stopnia
Filologia ukraińska stacjonarne I stopnia
Germanistyka niestacjonarne II stopnia
Germanistyka od podstaw stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Hispanistyka niestacjonarne II stopnia
Hispanistyka od podstaw stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Italianistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Judaistyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Koreanistyka stacjonarne I stopnia
Niderlandystyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Sinologia stacjonarne I stopnia
Slawistyka stacjonarne II stopnia
Studia romanistyczne stacjonarne II stopnia
Studia śródziemnomorskie stacjonarne I stopnia
Sztuka przekładu, twórcze pisanie i krytyka literacka stacjonarne, niestacjonarne II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu są filologiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Kierunki filologiczne:

FILOLOGIA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki filologiczne w mieście Wrocławiu

SORTOWANIE:

Studia filologiczne w mieście Wrocławiu - podyplomowe

A
I
J
K
M
N
P
S
W
Rozwiń

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Aktualności rekrutacyjne

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne 2024/2025

Jeśli chcecie zostać dyplomowanym filologiem danej dziedziny, to już w szkole średniej pokonajcie bariery językowe i dobrnijcie do poziomu zaawansowanego języka obcego, a nawet i dwóch języków. Kartą wstępu na studia filologiczne jest bardzo dobrze zdana matura z wybranego języka obcego, a także języka polskiego i dodatkowego przedmiotu humanistycznego na poziomie rozszerzonym.

Zanim wybierzecie swoje przedmioty maturalne sprawdźcie w rozpisce rekrutacyjnego informatora, jakie przedmioty są najwyżej punktowane w ramach przyjęć na konkretny kierunek studiów. To pozwoli Wam wybrać najlepszą opcję i zwiększyć Wasze szanse na dostanie się na wybrany przez siebie kierunek.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile osób na miejsce na studia filologiczne we Wrocławiu

Studia filologiczne we Wrocławiu należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Wrocławski na koreanistykę ubiegało się ponad 24 kandydatów na jedno miejsce, na sinologię prawie 12 kandydatów, a na filologię hiszpańską oraz anglistykę ponad 9 kandydatów. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia filologiczne we Wrocławiu?

Studia filologiczne we Wrocławiu to kierunki, które tworzą razem niezwykle bogatą i różnorodną przestrzeń kształcenia. Studia nastawione są nie tylko na naukę języków, bowiem oprócz zajęć praktycznych oferują także kursy tłumaczeniowe, dydaktyczne, językoznawcze, literaturoznawcze oraz kulturoznawcze.

Najpopularniejsze kierunki filologiczne we Wrocławiu: Sinologia, Anglistyka, Filologia polska, Filologia francuska, Filologia germańska, Italianistyka, Koreanistyka.

 
Współczesne studia filologiczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 

Praca po studiach filologicznych

Absolwenci studiów filologicznych znajdują zatrudnienie między innymi w biurach tłumaczeń, instytucjach samorządu lokalnego, wydawnictwach, mediach elektronicznych, przedsiębiorstwach międzynarodowych, szkołach językowych, instytucjach kulturalnych, zagranicznych polskich placówkach dyplomatycznych.

 

Zarobki

Średnie zarobki we Wrocławiu na popularnych stanowiskach związanych z wiedzą filologiczną wahają się od 3600 zł do 7300 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, stanowiska).

 

Typ studiów

Studia filologiczne we Wrocławiu to możliwość zdobywania kompetencji lingwistycznych, cenionych w świecie biznesu i edukacji. Kończąc filologie różnego typu, posiądziecie nie tylko umiejętność porozumiewania się w innym języku, ale coś cenniejszego - umiejętności komunikacyjne. To niezbędne umiejętności biznesowe, doceniane przez szefów wielkich korporacji.

Niejednokrotnie umiejętności te są bardziej pożądane od fachowej wiedzy z danej dziedziny, którą bez problemu możecie w każdym momencie zdobyć. Decydując się na studia filologiczne we Wrocławiu, będziecie mieli sporo możliwości, by sprawdzić swoją wiedzę w praktyce - Wrocław to miasto o międzynarodowym znaczeniu, miasto turystyczne, jedno z najpiękniejszych w Polsce. Nic więc dziwnego, że tak wiele ludzi się tu pojawia - w celach podróżniczych, jak i biznesowych.

 

Stale poszukiwani są tu tłumacze najróżniejszych języków świata. Konferencje biznesowe, gonią kolejne spotkania o światowym znaczeniu. To tu odbywają się festiwale teatralne, literackie, filmowe, na które przybywają całe tłumy z Polski, jak i zza granicy. Dlatego bycie filologiem we Wrocławiu to bardzo dobry biznes i szansa na rozwinięcie wspaniałej kariery zawodowej. A do tego - będziecie mogli korzystać z uroków i przyjemnych miejsc miasta miłości (WrocLove), czytając wielkie tomy literatury fachowej i powieści stworzonych w danym języku. Same plusy.

Będziecie mogli recytować Shakespeara z baszty wrocławskiej, bądź uczyć języków obcych znane z telewizji małpki, odwiedzając najstarsze zoo w Polsce prowadzone niegdyś przez państwa Gucwińskich. Jakich języków możecie uczyć się we Wrocławiu? Sprawdźcie naszą listę kierunków filologicznych.

 

Studia filologiczne we Wrocławiu możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Miłośnicy literatury, analizy dzieł sztuki oraz refleksji nad ludzką egzystencją rozpoczną studia filologiczne od kierunków pierwszego stopnia. Ich nauka będzie trwała sześć semestrów, co w praktyce oznacza, że po ukończeniu trzech lat edukacji przystąpią do obrony pracy dyplomowej, która zapewni im tytuł licencjata.

Następnie absolwenci mogą pomyśleć o ukształtowaniu swojej zawodowej przyszłości w najbardziej optymalny sposób lub kontynuować edukację na studiach magisterskich drugiego stopnia. Potrwają one dwa lata i zaowocują jeszcze lepszymi możliwościami na rynku pracy. Podyplomowe studia filologiczne mogą podjąć osoby z tytułem licencjata oraz magistra, a ich nauka będzie trwała najczęściej dwa lub trzy semestry.

Kierunki filologiczne można realizować stacjonarnie oraz zaocznie. Studiując dziennie, będziesz uczestniczył w wykładach i zajęciach w trakcie tygodnia roboczego, natomiast wybierając kształcenie zaoczne zobowiązujesz się do nauki weekendowej, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Upewnij się, że wybrany przez ciebie kierunek jest realizowany w danym trybie.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

 

Kierunki studiów filologicznych we Wrocławiu

Mogłoby się zdawać, że nauka na studiach filologicznych poświęcona jest wyłącznie poszerzaniem umiejętności władania danym językiem zarówno w mowie, jak i w piśmie. Nic bardziej mylnego, bowiem obszar kształcenia na wrocławskich kierunkach filologicznych jest znacznie szerszy.

Znajdziesz tutaj wiele atrakcyjnych propozycji, adresowanych zarówno do osób biegłych w używaniu konkretnej mowy, jak i tych, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu poznawania wszelkich zagadnień językowych. Głównym celem, jaki mają studia filologiczne, jest przekazanie wiedzy o literaturze, kulturze i literaturze wybranego obszaru językowego przy jednoczesnym poszerzaniu praktycznych umiejętności porozumiewawczych.

Bogata oferta wrocławskich ośrodków kształcenia sprosta nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Osoby zainteresowane rodzimą literaturą i językiem wybiorą filologię polską. Chcąc zwiększyć umiejętność władania najbardziej uniwersalnym językiem świata, zastanów się nad aplikacją na tamtejszą anglistykę. Początkujący mogą rozważyć aplikację na germanistykę lub anglistykę od podstaw. Jak sam widzisz, możliwości jest wiele.

 

Kierunki filologiczne we Wrocławiu - rekrutacja 2024/2025

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki filologiczne we Wrocławiu?

Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: językoznawstwa, literaturoznawstwa, a także z zakresu wybranej przez siebie specjalności. Absolwenci studiów filologicznych odnajdują się w pracy w wydawnictwach, mediach, szkołach językowych, międzynarodowych korporacjach, biurach tłumaczeń.

Uczelnie we Wrocławiu starają się iść z duchem czasu, dlatego proponują możliwość podjęcia kształcenia na takich kierunkach filologicznych, które odpowiedzą zarówno na wymagające potrzeby dzisiejszego, międzynarodowego rynku pracy, jak i zainteresowanie samych przyszłych studentów.

Istnieją trzy wrocławskie szkoły wyższe, posiadające w ofercie kierunki filologiczne. Niewątpliwie najpopularniejszym i cieszącym się ogromnym prestiżem jest Uniwersytet Wrocławski. Znajdziesz tutaj kierunki stacjonarne i niestacjonarne, pierwszego i drugiego stopnia oraz podyplomowe.

Równie ciekawie przedstawia się oferta pozostałych placówek, czyli niepublicznej Wyższej Szkoły Bankowej oraz niemal w całości poświęconej studiom filologicznym Wyższej Szkole Filologicznej. Wysoka jakość kształcenia, bogaty wybór ścieżek kształcenia, liczne oferty stażowe, możliwość uczestnictwa w wymianach studenckich oraz programy stypendialne to coś, co wyróżnia wrocławskie uczelnie wyższe.

 

Gdzie studiować kierunki filologiczne we Wrocławiu

  • Uniwersytet Wrocławski
  • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu


Kierunki filologiczne - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu

  • Uniwersytet Wrocławski

czytaj dalej uczelnie publiczne we Wrocławiu

 

 

Kierunki filologiczne - uczelnie niepubliczne (prywatne) we Wrocławiu

  • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie prywatne we Wrocławiu

 

 

Jakie kierunki filologiczne we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Podczas gdy jedni wybierają kierunek kształcenia zgodnie z aktualnie panującą modą, inni pozostają zgodni z własnymi zainteresowaniami, planami na przyszłość oraz predyspozycjami intelektualnymi. Niezależnie od tego, do której grupy zaliczają się kandydaci na studia filologiczne, prawdopodobnie łączy ich jedno – chęć zdobycia dobrej pracy w zawodzie.

Jakie kierunki filologiczne wybrać, aby zwiększyć swoje szanse na odniesienie sukcesu? Wszystko zależy od twojej własnej definicji sukcesu zawodowego i rozumienia pojęcia dobrej pracy. Popularność kierunków filologicznych sprawia, że konkurencja na arenie zawodowej jest dość duża, jednak równie duże jest zapotrzebowanie na najlepszych absolwentów tego rodzaju kształcenia.

Nie od dziś wiadomo, że coraz więcej pracodawców wymaga od potencjalnych pracowników posiadania umiejętności biegłego władania przynajmniej jednym językiem obcym. Dlatego też absolwenci kierunków filologicznych stają się uniwersalnymi pracownikami wielu obszarów zawodowych, w których można wykorzystać zdobyte umiejętności językowe.

Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na bardziej unikalne propozycje, takie jak na przykład filologia hiszpańska czy sinologia. W ten sposób wyróżnisz się na tle konkurencji zabiegającej o jedno z atrakcyjniejszych miejsc pracy.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

  • Tłumacz
  • Nauczyciel
  • Redaktor
  • Copywriter
  • Przedstawiciel zagranicznych firm
  • Krytyk filmowy
  • Pracownik instytucji kulturalnych
  • Urzędnik
  • Bloger
  • Pracownik międzynarodowych korporacji

 

Doskonałym sposobem na uzyskanie ponadprzeciętnie cenionej wiedzy i umiejętności jest uczestniczenie we wszystkich możliwych ofertach stażowych, ponadprogramowych kursach organizowanych przez uczelnie we Wrocławiu oraz ośrodki kulturalne, a także poszerzanie kompetencji i zainteresowań na własną rękę za pomocą dostępnej literatury i innych źródeł naukowej wiedzy.

Jako przyszły kandydat na kierunki filologiczne powinieneś przeanalizować swoje mocne i słabe strony, a następnie właściwie dopasować do nich daną propozycję kształcenia. Pamiętaj, że podchodzenie do obowiązków zawodowych z prawdziwą pasją i zaangażowaniem to coś, co wyróżnia wybitnych specjalistów, niezależnie od branży, którą się zajmują.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Każdy, kto planuje kształcenie wyższe we Wrocławiu stanie przed wyborem uczelni wyższej, na której realizowane są interesujące kierunki studiów. Wiele osób zastanawia się, jakimi kryteriami należy się kierować, aby dokonać najlepszego z możliwych wyborów. Jeżeli rozważasz aplikację na wrocławskie kierunki filologiczne, będziesz miał do wyboru trzy różne szkoły wyższe, wśród których znajdziesz jedną publiczną oraz dwie prywatne.

Przede wszystkim zastanów się, jaki kierunek cię interesuje. Następnie przeanalizuj program uczelni pod kątem obecności danych studiów w programie kształcenia. Dla niektórych szczególne znaczenie ma tryb edukacji, a nie wszystkie uczelnie wyższe oferują możliwość kształcenia zaocznego.

Nie zapomnij o dokładnym zapoznaniu się z opiniami studentów i absolwentów, a doskonałym sposobem na poznanie funkcjonowania placówki od wewnątrz jest udział w dniach otwartych. Mogą one być również dobrą okazją do rozmowy z wykładowcami i zapoznaniem się z wyposażeniem sal wykładowych.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

 

Czy warto iść na studia filologiczne we Wrocławiu?

Czy warto rozwijać swoje pasje i poszerzać horyzonty na wybranych studiach wyższych? Jaki kierunek oraz uczelnię wybrać, aby mieć jak największe szanse na odniesienie zawodowego sukcesu? Czy efekty kształcenia sprostają indywidualnym oczekiwaniom i aspiracjom? Te i znacznie więcej pytań kłębi się w głowach świeżo upieczonych maturzystów oraz osób planujących kontynuowanie kształcenia na jednej z uczelni wyższych we Wrocławiu. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że nie istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź na spędzające sen z powiek pytania.

Nim rozpoczniesz dowolny kierunek filologiczny we Wrocławiu powinieneś uświadomić sobie charakter przyszłego kształcenia. Najczęściej aspirujący filologowie żywo interesują się literaturą, historią i analizą złożonej psychiki bohaterów książkowych. Właśnie te predyspozycje okażą się cenne zarówno dla procesu kształcenia, jak i poszukiwań pracy w zawodzie. Pamiętaj, że urodzonym humanistom będzie znacznie łatwiej niż osobom, które wyróżniają się umysłem ścisłym.

Kierunki filologiczne możesz podjąć na trzech uczelniach we Wrocławiu. Każdy z nich cieszy się uznaniem ze względu na wysoką jakość kształcenia. Wszystkie szkoły wyższe oferują bogate oferty w zakresie staży i praktyk, a najwybitniejsi postarają się o stypendium naukowe. Wrocławscy studenci mogą liczyć na możliwość kształtowania kompetencji pod okiem wybitnych filologów, którzy z chęcią podzielą się swoim doświadczeniem zawodowym.

Studia wyższe to nie tylko spędzanie długich godzin na salach wykładowych. To przede wszystkim czas kształtowania charakteru, odkrywania wyjątkowych uzdolnień, poszerzania sieci przyjaciół oraz zdobywania unikalnych kompetencji, które okażą się nieocenione na współczesnym rynku pracy.

Jeżeli wybierzesz kształcenie filologiczne we Wrocławiu, uzyskasz dostęp do wielu bibliotek, księgarni, kawiarni internetowych oraz miejsc, dzięki którym zrelaksujesz się podczas czasu wolnego od nauki. To tylko niektóre z powodów, przemawiających za wyborem Wrocławia na miejsce zdobywania wyższego wykształcenia.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach filologicznych

Im bardziej niecodzienny język wybierzesz, tym większe szanse zawodowe na Ciebie czekają. W Polsce wciąż brakuje filologów władających językami obcymi dalekich sąsiadów - indyjski, serbski, czeski są wciąż rzadkością. Dlatego warto w nie zainwestować, bo konkurencja na rynku wciąż jest niewielka.

Jeśli jednak języki “inne” Cię nie pociągają i chcesz wybrać coś nieco bliżej, np. filologię angielską, to także nie powinieneś się martwić o swoją przyszłość finansową. Już podczas studiów przyszli filolodzy świetnie sobie radzą, zarabiając na korepetycjach, jakich udzielają młodszym od siebie.

W trakcie studiów możecie podjąć oficjalną pracę w ramach nauczania dorosłych. Możecie również zająć się tłumaczeniami, oczywiście do czas skończenia studiów i uprawnień nie będziecie mogli tłumaczyć oficjalnych dokumentów, ale możecie pomagać przedsiębiorcom w tłumaczeniu ich ofert. Im więcej energii włożycie w swoją edukację, im lepiej przygotujecie się do pełnienia zawodu filologa, tym lepszą przyszłość Wam wróżymy.

Absolwenci studiów filologicznych mają szerokie możliwości znalezienia pracy. Czeka na nich marketing i modny dziś copywriting, praca w wydawnictwach, ośrodkach kultury - realizacja projektów literackich, wspieranie młodych talentów, praca w szkole w roli nauczyciela, jak i praca tłumacza.

Ucząc się, sprawdzajcie, która opcja najbardziej Wam odpowiada, co Was najbardziej kręci i jak najszybciej zacznijcie się specjalizować. Dzięki temu będziecie mogli zepchnąć konkurencję na boczny tor. Im węższą specjalizację sobie wybierzecie, tym bardziej konkurencyjną będzie Wasza oferta!

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI - STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Filologiczny

  • filologia polska, I stopnia stacjonarne, zaoczne, II stopnia stacjonarne, zaoczne
  • filologia specjalność classics and european identity, I stopnia stacjonarne (w j. angielskim)
  • filologia specjalność dalekowschodnia, I stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia angielska, I stopnia stacjonarne, zaoczne
  • filologia specjalność filologia angielska, II stopnia stacjonarne, zaoczne
  • filologia specjalność filologia angielska, specjalizacja empirical and theoretical linguistics, II stopnia stacjonarne (w j. angielskim)
  • filologia specjalność filologia czeska, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia francuska, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia germańska, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia germańska, II stopnia wieczorowe
  • filologia specjalność filologia hiszpańska, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia hiszpańska, II stopnia zaoczne
  • filologia specjalność filologia indyjska - kultura Indii, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia klasyczna kultura śródziemnomorska, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia klasyczna, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia rosyjska, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia rosyjska, I i II stopnia zaoczne
  • filologia specjalność filologia serbska i chorwacka, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność filologia ukraińska, I i II stopnia stacjonarna
  • filologia specjalność italianistyka, I stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność judaistyka, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność niderlandystyka, I i II stopnia stacjonarne
  • filologia specjalność ukrainistyka z anglistyką, I stopnia stacjonarne
  • filologia, II stopnia stacjonarne

dowiedz się więcej >

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)