Studia filologiczne Wrocław

Studia filologiczne Wrocław

Studia filologiczne Wrocław

Największy wybór studiów

filologicznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia filologiczne we Wrocławiu to możliwość zdobywania kompetencji lingwistycznych, cenionych w świecie biznesu i edukacji. Kończąc filologie różnego typu, posiądziecie nie tylko umiejętność porozumiewania się w innym języku, ale coś cenniejszego - umiejętności komunikacyjne. To niezbędne umiejętności biznesowe, doceniane przez szefów wielkich korporacji. Niejednokrotnie umiejętności te są bardziej pożądane od fachowej wiedzy z danej dziedziny, którą bez problemu możecie w każdym momencie zdobyć. Decydując się na studia filologiczne we Wrocławiu, będziecie mieli sporo możliwości, by sprawdzić swoją wiedzę w praktyce - Wrocław to miasto o międzynarodowym znaczeniu, miasto turystyczne, jedno z najpiękniejszych w Polsce. Nic więc dziwnego, że tak wiele ludzi się tu pojawia - w celach podróżniczych, jak i biznesowych.

Stale poszukiwani są tu tłumacze najróżniejszych języków świata. Konferencje biznesowe, gonią kolejne spotkania o światowym znaczeniu. To tu odbywają się festiwale teatralne, literackie, filmowe, na które przybywają całe tłumy z Polski, jak i zza granicy. Dlatego bycie filologiem we Wrocławiu to bardzo dobry biznes i szansa na rozwinięcie wspaniałej kariery zawodowej. A do tego - będziecie mogli korzystać z uroków i przyjemnych miejsc miasta miłości (WrocLove), czytając wielkie tomy literatury fachowej i powieści stworzonych w danym języku. Same plusy. Będziecie mogli recytować Shakespeara z baszty wrocławskiej, bądź uczyć języków obcych znane z telewizji małpki, odwiedzając najstarsze zoo w Polsce prowadzone niegdyś przez państwa Gucwińskich. Jakich języków możecie uczyć się we Wrocławiu? Sprawdźcie naszą listę kierunków filologicznych.

KIERUNKI FILOLOGICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

filologia
judaistyka
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia filologiczne we Wrocławiu

Jeśli chcecie zostać dyplomowanym filologiem danej dziedziny, to już w szkole średniej pokonajcie bariery językowe i dobrnijcie do poziomu zaawansowanego języka obcego, a nawet i dwóch języków. Kartą wstępu na studia filologiczne jest bardzo dobrze zdana matura z wybranego języka obcego, a także języka polskiego i dodatkowego przedmiotu humanistycznego na poziomie rozszerzonym. Zanim wybierzecie swoje przedmioty maturalne sprawdźcie w rozpisce rekrutacyjnego informatora, jakie przedmioty są najwyżej punktowane w ramach przyjęć na konkretny kierunek studiów. To pozwoli Wam wybrać najlepszą opcję i zwiększyć Wasze szanse na dostanie się na wybrany przez siebie kierunek.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach filologicznych

Im bardziej niecodzienny język wybierzesz, tym większe szanse zawodowe na Ciebie czekają. W Polsce wciąż brakuje filologów władających językami obcymi dalekich sąsiadów - indyjski, serbski, czeski są wciąż rzadkością. Dlatego warto w nie zainwestować, bo konkurencja na rynku wciąż jest niewielka. Jeśli jednak języki “inne” Cię nie pociągają i chcesz wybrać coś nieco bliżej, np. filologię angielską, to także nie powinieneś się martwić o swoją przyszłość finansową. Już podczas studiów przyszli filolodzy świetnie sobie radzą, zarabiając na korepetycjach, jakich udzielają młodszym od siebie.

W trakcie studiów możecie podjąć oficjalną pracę w ramach nauczania dorosłych. Możecie również zająć się tłumaczeniami, oczywiście do czas skończenia studiów i uprawnień nie będziecie mogli tłumaczyć oficjalnych dokumentów, ale możecie pomagać przedsiębiorcom w tłumaczeniu ich ofert. Im więcej energii włożycie w swoją edukację, im lepiej przygotujecie się do pełnienia zawodu filologa, tym lepszą przyszłość Wam wróżymy. Absolwenci studiów filologicznych mają szerokie możliwości znalezienia pracy. Czeka na nich marketing i modny dziś copywriting, praca w wydawnictwach, ośrodkach kultury - realizacja projektów literackich, wspieranie młodych talentów, praca w szkole w roli nauczyciela, jak i praca tłumacza.

Ucząc się, sprawdzajcie, która opcja najbardziej Wam odpowiada, co Was najbardziej kręci i jak najszybciej zacznijcie się specjalizować. Dzięki temu będziecie mogli zepchnąć konkurencję na boczny tor. Im węższą specjalizację sobie wybierzecie, tym bardziej konkurencyjną będzie Wasza oferta! 

POPULARNE KIERUNKI FILOLOGICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA FILOLOGICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

A
J
K
N
P
Rozwiń

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI - STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Filologiczny

 • filologia polska, I stopnia stacjonarne, zaoczne, II stopnia stacjonarne, zaoczne
 • filologia specjalność classics and european identity, I stopnia stacjonarne (w j. angielskim)
 • filologia specjalność dalekowschodnia, I stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia angielska, I stopnia stacjonarne, zaoczne
 • filologia specjalność filologia angielska, II stopnia stacjonarne, zaoczne
 • filologia specjalność filologia angielska, specjalizacja empirical and theoretical linguistics, II stopnia stacjonarne (w j. angielskim)
 • filologia specjalność filologia czeska, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia francuska, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia germańska, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia germańska, II stopnia wieczorowe
 • filologia specjalność filologia hiszpańska, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia hiszpańska, II stopnia zaoczne
 • filologia specjalność filologia indyjska - kultura Indii, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia klasyczna kultura śródziemnomorska, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia klasyczna, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia rosyjska, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia rosyjska, I i II stopnia zaoczne
 • filologia specjalność filologia serbska i chorwacka, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność filologia ukraińska, I i II stopnia stacjonarna
 • filologia specjalność italianistyka, I stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność judaistyka, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność niderlandystyka, I i II stopnia stacjonarne
 • filologia specjalność ukrainistyka z anglistyką, I stopnia stacjonarne
 • filologia, II stopnia stacjonarne

dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)