Biżuteria - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

biżuteria

Odkryj kierunek biżuteria w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

11.02.2023

Biżuteria studia Łódź 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku biżuteria to studia licencjackie i magisterskie których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia na kierunku biżuteria w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku biżuteria w Łodzi rozpocznie się 8 maja 2023 r. i potrwa do 18 czerwca 2023 r. | Biżuteria Łódź - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Uczelnie

W Łodzi biżuterię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Sztuk Pięknych ASP).
 

Studia w Łodzi na kierunku biżuteria są to studia o profilu artystycznym, które gwarantują studentom wykształcenie umiejętności potrzebnych do podjęcia pracy w zawodzie. Studia te kładą nacisk na rozwijanie umiejętności praktycznych między innymi z takich obszarów jak wzornictwo, technika, czy informatyka, a także dostarczają wiedzę teoretyczną z zakresu historii sztuki, a także sztuki współczesnej oraz historii jubilerstwa. Studenci w trakcie trwania studiów będą mieli również możliwość rozwinięcia swoich kompetencji artystycznych, oraz zdolności projektowania biżuterii artystycznej.

Absolwenci z zakresu biżuteria posiadają wiedzę oraz umiejętności potrzebne do tego by znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach projektowych, salonach jubilerskich, a także na takich stanowiskach jak na przykład projektant biżuterii oraz dodatków modowych, a także są gotowi do tego by założyć własną markę modową.

czytaj dalej wszystko o Biżuteria - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek BIŻUTERIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Biżuteria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania na kierunek biżuteria w Łodzi?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku biżuteria, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biżuteria w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIŻUTERIA W ŁODZI?

Studia w Łodzi na kierunku biżuteria dostarczają przede wszystkim praktycznej wiedzy oraz kształtują umiejętności oraz kompetencje, które są niezbędne do tego by rozpocząć karierę zawodową w dziedzinie sztuki.

Studia te są propozycją dla osób pasjonujących się sztuką, uzdolnionych plastycznie i tych, które chcą połączyć pasje z pracą zawodową.

Studenci kierunku biżuteria zdobędą między innymi wszechstronną wiedzę z zakresu  technik malarskich, rzeźbiarskich, a także rysunkowych, które będą wykorzystywane i niezbędne podczas wykonywania prac projektowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biżuteria możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Łodzi na kierunku biżuteria to studia dla których priorytetem jest wykształcenie umiejętności praktycznych oraz dostarczenie wiedzy, która jest niezbędna do tego, by rozpocząć pracę w zawodzie związanym z dziedziną sztuki.

Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z obszaru szeroko rozumianej wiedzy o sztuce, projektowania oraz zdolności plastycznych, a także projektowania biżuterii, historii sztuki, historii jubilerstwa, sztuki współczesnej, a także teorii w sztuce.

Studenci poznają także zagadnienia związane ze wzornictwem, naukami technicznymi, a także zarządzaniem oraz marketingiem, dzięki czemu po zakończeniu nauczania będą przygotowani do tego, aby założyć, prowadzić i odpowiednio rozwijać własną działalność gospodarczą.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIŻUTERIA W ŁODZI?

Studia na kierunku biżuteria trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

Biżuteria w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIŻUTERIA W ŁODZI?

Absolwenci studiów na kierunku biżuteria posiadają odpowiednie przygotowanie do tego, by rozpocząć pracę w zawodzie, a posiadając szeroko wiedzę z zakresu zarówno technik malarskich, rysunkowych, jak i przygotowania do wykonywania prac projektowych, możliwości zatrudnienia mają naprawdę wiele.

Eksperci z zakresu biżuterii między innymi mogą znaleźć zatrudnienie w firmach projektowych, salonach jubilerskich, a także na takich stanowiskach jak na przykład projektant biżuterii oraz dodatków modowych. Co więcej absolwenci są także przygotowani do tego, by założyć własną markę modową i dalej rozwijać się w tej artystycznej dziedzinie.  

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biżuteria:

  • firmy projektowe ,
  • projektant biżuterii i dodatków modowych ,
  • własna marka modowa ,
  • salony jubilerskie.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biżuteria Łódź studia i stopnia

Biżuteria Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biżuteria Łódź studia stacjonarne

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia