Dodaj do ulubionych

07.03.2023

Grafika studia Białystok | woj. podlaskie

Dla kogo ten kierunek?

Walt Disney, dając rady młodym animatorom, stwierdził, że powinni wszystko obserwować i dobrze się komunikować ze światem, a następnie rysować, rysować, rysować. Grafika to jedna z najpopularniejszych w obecnych czasach sztuk wizualnych, która doskonale wpasowuje się w aktualne trendy reklamowe i artystyczne, a widoczna jest zarówno w działaniach multimedialnych i różnych technikach wizualizacji, jak i w formach tradycyjnych.

Studia na kierunku grafika w Białymstoku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Idealni kandydaci na studia artystyczne nie mogą mieć problemów z naukami humanistycznymi i ćwiczeniami artystycznymi. Warto, aby przyszli studenci mogli poszczycić się talentem plastycznym i predyspozycjami manualnymi. Jeśli jesteś osobą kreatywną i ciekawą świata, kierunek grafika w Białymstoku jest właśnie dla Ciebie.

Program studiów i gdzie studiować

Kierunki studiów w Białymstoku takie jak grafika możesz realizować na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej lub w formie specjalizacji na kierunku informatyka, który jest realizowany na Uniwersytecie w Białymstoku. Uczelnie w Białymstoku oferują najwyższy poziom kształcenia w zakresie różnorodnych kierunków studiów, a konkretne dziedziny nauki realizują także w formie specjalności.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, ale i przedmiotach artystycznych i technicznych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: projektowanie graficzne, warsztaty komputerowe, historia sztuki, liternictwo i typografia, grafika warsztatowa, psychofizjologia widzenia, rysunek, grafika edytorska, grafika multimedialna, identyfikacja wizualna, fotografia, estetyka i filozofia, rzeźba i wiele innych.

Praca po studiach

Studia w Białymstoku na kierunku grafika dają bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Studenci zdobywają gruntowne wykształcenie, które przygotowuje ich do pracy na stanowiskach projektantów w wydawnictwach, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych, projektantów w instytucjach kulturalno-artystycznych, takich jak galerie i teatry, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych.

Abiturienci są także zatrudniani w charakterze ilustratorów w różnego rodzaju instytucjach i firmach, instruktorów zajęć plastycznych, artystów-grafików, którzy są specjalistami w drukarniach z tradycyjnymi technikami druku. Absolwenci mogą pracować zarówno w szkolnictwie, jak i w reklamie i kulturze. Wielu z nich decyduje się także na prowadzenie działalności gospodarczej, gdzie świadczą usługi graficzne.

czytaj dalej wszystko o Grafika - Białystok

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku jest kierunek GRAFIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Białymstoku?

Studia artystyczne odwołujące się do grafiki uchodzą za jedne z najbardziej obleganych. Zainteresowanych jest bardzo wielu, ale liczba osób, które zostaną przyjęte, jest ograniczona. Należy pamiętać, że w przypadku kierunków graficznych i architektonicznych najważniejsze są egzaminy wstępne z rysunku odręcznego oraz kompozycji. Kandydaci muszą zdać również obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, a także powinni pokusić się o zdawanie dodatkowych przedmiotów, które mogą być punktowane w postępowaniach rekrutacyjnych. Weź pod uwagę historię, historię sztuki, fizykę, geografię, język polski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Białymstoku

Jak wyglądają studia na kierunku grafika w Białymstoku?

Uczelnie w Białymstoku pragną zapewnić komfort studiowania, dlatego kierunek grafika oferują zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w tygodniu, warto rozważyć studia zaoczne i spotkania weekendowe. Jeśli jednak bardziej odpowiadają Ci regularne spotkania i systematyczna nauka, wybierz studia dzienne. Pamiętaj, że studia niestacjonarne nawet na uczelniach publicznych są płatne.

Program kształcenia opiera się na przedmiotach zarówno ścisłych, jak i artystycznych związanych z malarstwem, rysunkiem czy fotografią. W siatce zajęć znajdziesz także takie przedmioty jak na przykład:

 • projektowanie graficzne,
 • grafika edytorska,
 • grafika multimedialna,
 • liternictwo i typografia,
 • psychologia reklamy,
 • psychofizjologia widzenia,
 • estetyka i filozofia,
 • historia sztuki,
 • rzeźba,
 • fotografia,
 • grafika warsztatowa,
 • identyfikacja wizualna,
 • projektowanie plakatu
 • i wiele innych.

Na kierunku grafika w Białymstoku nie przewiduje się specjalizacji, jednak aktualności odnoszące się do ofert profili kierunkowych warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Białymstoku.

Studenci zdobywają gruntowne wykształcenie odnoszące się do historii sztuki, fotografii, malarstwa, rysunku czy rzeźby. W trakcie całego toku kształcenia zapoznają się z różnorodnymi technikami graficznymi, warsztatowymi, rysunkowymi i malarskimi, co przekłada się na umiejętności w tworzeniu prac artystycznych, projektów graficznych, autorskich ilustracji, projektów wydawniczych, artystycznych animacji czy kreatywnych identyfikacji wizualnych. Studenci rozwijają umiejętności interpretacyjne, zdolności artystyczne oraz predyspozycje językowe. Poszczególne umiejętności, a także zdobytą wiedzę mogą wykazać podczas realizacji studenckich praktyk zawodowych, a także biorąc udział w plenerach artystycznych.

Ile trwają studia na kierunku grafika w Białymstoku?

Uczelnie w Białymstoku kierunek grafika proponują w ramach pierwszego stopnia, który trwa trzy i pół roku, czyli siedem semestrów, i kończy się egzaminem licencjackim. Studia licencjackie umożliwiają podjęcie pracy zawodowej oraz kontynuowanie edukacji na stopniu drugim.

Abiturienci studiów pierwszego stopnia mogą kontynuować swoją edukację na pokrewnych studiach stopnia drugiego. Ponieważ studia artystyczne, które odbywają się w ramach grafiki na Uniwersytecie w Białymstoku, nie są realizowane na studiach magisterskich, absolwenci mogą kontynuować edukację w zakresie innych studiów pokrewnych studiom graficznym i artystycznym, na przykład z zakresu wzornictwa czy reklamy. Studia drugiego stopnia trwają od trzech do czterech semestrów.

Grafika w Białymstoku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku licencjat

Jaka praca po kierunku grafika w Białymstoku?

Kierunek grafika w Białymstoku gwarantuje bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. W trakcie całego okresu kształcenia studenci są przygotowywani do pracy na stanowiskach projektantów w wydawnictwach, projektantów w instytucjach kulturalno-artystycznych, takich jak galerie i teatry, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych, instruktorów zajęć plastycznych,  ilustratorów w różnego rodzaju instytucjach i firmach, artystów-grafików, którzy stają się specjalistami w drukarniach z tradycyjnymi technikami druku.

Absolwenci bardzo chętnie zatrudniani są w szkolnictwie wszystkich poziomów, w wydawnictwach, w telewizji i agencjach reklamowych, w galeriach sztuki i instytucjach kulturalno-oświatowych. Wielu abiturientów decyduje się na prowadzenie własnej działalności artystycznej, wydawniczej i wystawienniczej. Prowadzą także galerie sztuki, pracują w charakterze scenografów, projektantów sztuki użytkowej i przedmiotów codziennego użytku, są doradcami w sprawach wystroju i aranżacji wnętrz. W poszczególnych firmach i instytucjach zajmują się promowaniem sztuk plastycznych na rynku sztuki w galeriach, muzeach, mediach społecznościowych, instytucjach promocyjnych, współpracują także ze studiami filmowymi, stają się ekspertami od historii sztuki, rynku sztuki, sztuk wizualnych i reklamy. Absolwenci zajmują się fotografią artystyczną i reklamową, dysponują wiedzą odnoszącą się do narzędzi cyfrowych i technologi 3D, którą wykorzystuje się w reklamach multimedialnych, w prezentacjach i wizualizacjach, również w technologii odnoszącej się do druku artystycznego. Właśnie dlatego studenci mogą pracować także w biurach projektowych, wydawnictwach i agencjach reklamowych zarówno w kraju, jak i za jego granicami.

Gdzie studiować na kierunku grafika w Białymstoku?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Białostockiej.

 

Grafika studia stacjonarne - uczelnie w Białymstoku

Grafika studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Białymstoku

 

Uczelnie w Białymstoku - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Białostocka (Wydział Architektury PB) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek grafika w Białymstoku?

Kierunek grafika w Białymstoku jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród propozycji edukacji w zakresie artystycznym, a zarazem daje bardzo wiele możliwości rozwoju personalnego. Nim zdecydujesz o rekrutacji, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów artystycznych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy w zakresie Twoich zainteresowań mieszczą się treści odnoszące się do historii sztuki?
 • Czy jesteś osobą kreatywną i masz predyspozycje artystyczne i manualne?

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, studia w Białymstoku na kierunku grafika są właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsc jest bardzo wielu chętnych, ale liczba osób, które zostaną przyjęte, jest ograniczona. W przypadku kierunków graficznych i architektonicznych najważniejsze są egzaminy wstępne z rysunku odręcznego oraz kompozycji. Kandydaci muszą zdać również obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, a także powinni pokusić się o zdawanie przedmiotów dodatkowych, które mogą być punktowane w postępowaniach rekrutacyjnych. Weź pod uwagę historię, historię sztuki, fizykę, geografię, język polski. Dodatkowych punktów może dostarczyć Ci także udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Laureaci i finaliści zapewniają sobie miejsce na listach przyjętych. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Artystycznej.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Najważniejszy jest oczywiście egzamin wstępny. Komisja Rekrutacyjna oczekuje świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia studiów do wglądu, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia, dowodu osobistego do wglądu, zaświadczeń o wysokich wynikach w olimpiadach i konkursach, jeśli brałeś/aś w nich udział. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Białymstoku.

 

STUDIA W BIAŁYMSTOKU - ważne informacje

kierunki studiów w Białymstoku

studia w Białymstoku

 

GRAFIKA - ważne informacje

grafika studia

grafika studia online

studia artystyczne w Białymstoku

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku grafika w Białymstoku?

Studia artystyczne w Białymstoku na kierunku grafika są jednymi z najbardziej obleganych.

Justyna, studentka trzeciego roku studiów licencjackich, stwierdziła:

Od dziecka lubiłam rysować, potem wkroczyła w moje życie fotografia. Kiedy zaczęłam szukać jakiegoś pomysłu na studia i siebie, grafika była wręcz oczywista. Wbrew pozorom kierunek oferuje bardzo wiele możliwości, a jeśli jesteś dobry, drzwi do wszelkich instytucji czy agencji artystycznych i reklamowych stoją dla Ciebie otworem.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Grafika Białystok studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Białystok studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Białymstoku

Studia I stopnia

Popularne kierunki artystyczne w Białymstoku

Kierunki artystyczne w Białymstoku

grafika

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie