Filologia - Gdańsk

Filologia - Gdańsk

Filologia - Gdańsk
Dodaj do ulubionych

22.11.2022

Filologia studia Gdańsk - 2022 | woj. pomorskie

Studia na kierunku Filologia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności i ścieżki kształcenia.
 

Studia na kierunku filologia w Gdańsku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku Filologia dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. różnych odmian języka obcego, translatoryki czy nauczania języka obcego.
 

Praca po studiach

Studia w Gdańsku na kierunku Filologia dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako tłumacze, content writerzy czy nauczyciele języka obcego.

 

czytaj dalej wszystko o Filologia - Gdańsk

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku jest kierunek FILOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ateneum w Gdańsku

Akademia Ateneum w Gdańsku

Filologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE? / WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Gdańsku na kierunek Filologia, w przypadku studiów I stopnia, wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane konkretne przedmioty maturalne. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia wymaga od kandydatów dyplomu ukończenia sutdiów. Kryterium rekrutacyjnym jest rozmowa kwalifikacyjna.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia w Gdańsku

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA?

Filologia to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Gdańsku. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia umiejętności komunikacyjnych i translatorskich oraz zapoznania się z fachowym słownictwem czy nauki języka obcego w różnych kontekstach.

Kierunki studiów w Gdańsku takie jak Filologia dają studentom możliwość wyboru specjalności oraz ścieżki kształcenia, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filologia możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Filologia umożliwiają studentom naukę wybranego przez nich języka obcego oraz zdobycia wiedzy dotyczącej np. literatury, historii czy kultury danych państw. Mogą oni również zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie odmian języków obcych.

W zależności od wybranej specjalności, studenci mogą m.in. uczyć się dwóch języków obcych, nauczyć się tworzyć specjalistyczne teksty w języku angielskim czy poznać współczesną literaturę północnoamerykańską. Mogą również np. poznać historię Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Włoch, a także zapoznać się z kulturą tych państw.

Studenci kierunku Filologia na niektórych specjalnościach mogą również wybrać ścieżkę kształcenia, przez co mogą zdobyć umiejętności i wiedzę np. w zakresie tłumaczeń czy edukacji.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Gdańsku na kierunku Filologia: historia USA i Kanady, historia literatury brytyjskiej, literatura latynoamerykańska, angielski w marketingu.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA?

Studia na kierunku Filologia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

Filologia w Gdańsku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA

Studia na kierunku Filologia dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako tłumacze, nauczyciele, a także w mediach, branży turystycznej czy placówkach dyplomatycznych. Mogą też znaleźć zatrudnienie w jednostkach administracji samorządowej i rządowej, przedsiębiorstwach międzynarodowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Filologia:

 • tłumacz,
 • tłumacz przysięgły,
 • nauczyciel języka obcego,
 • media,
 • branża turystyczna,
 • placówki dyplomatyczne,
 • jednostki administracji samorządowej i rządowej,
 • przedsiębiorstwa międzynarodowe.

 

Kierunki filologiczne w Gdańsku

iberystyka
Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka