Finanse, audyt, inwestycje - Poznań

Finanse, audyt, inwestycje - Poznań

Finanse, audyt, inwestycje - Poznań

Studia w Poznaniu

finanse, audyt, inwestycje

Odkryj kierunek finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Finanse, audyt , inwestycje studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu rozpocznie się 20 maja 2022 r. i potrwa do 17 sierpnia 2022 r. | Finanse, audyt, inwestycje Poznań - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse, audyt, inwestycje - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek finanse, audyt, inwestycje

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku finanse, audyt, inwestycje powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z geografii, historii, informatyki, języka obcego, matematyki.

Jeżeli starasz się o przyjęcie na studia magisterskie, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE, AUDYT, INWESTYCJE?

Finanse to bardzo ważny element funkcjonowanie różnego rodzaju przedsiębiorstw, instytucji i wszystkich działalności gospodarczych. Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego oraz powstawania wielu nowych przedsiębiorstw i biznesów, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w kwestiach finansowych i potrafiących nimi zarządzać. Nic więc dziwnego, że studia związane z tą dziedziną zyskują coraz większą popularność. Jednym z ciekawszych i podchodzących do tematyki finansów w sposób kompleksowy jest kierunek finanse, audyt i inwestycje w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia ekonomiczne w Poznaniu będą osoby, które w kręgu swoich zainteresowań mają tematy związane z naukami ścisłymi i ekonomicznymi. Dużym atutem będzie także znajomość gospodarki i polityki finansowej oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Jeżeli posiadasz wszystkie te cechy to studia ekonomiczne będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku finanse, audyt, inwestycje możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia ekonomiczne zyskują coraz większą popularność i są częstym wyborem studentów w całej Polsce, także w Poznaniu. Kierunek finanse, audyt, inwestycje znajduje się obecnie w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Studenci mogą realizować tam zarówno pierwszy, jak i drugi stopień.

Uczelnie w Poznaniu dostosowują swój program kształcenia do realiów panujących na współczesnym rynku pracy, dzięki czemu studenci zyskują nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, ale także przygotowanie praktyczne. W siatce zajęć kierunku finanse, audyt, inwestycje znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • matematyka
 • podstawy finansów
 • prawo
 • ekonometria
 • bankowość
 • i wiele innych

 

Jednak dokładny plan zależy od konkretnej specjalizacji. Jako student będziesz mógł wybrać między: bankowością a pośrednictwem finansowym, finansami, audytem i podatkami, rachunkowością i skarbowością, ubezpieczeniami i zarządzaniem ryzykiem, inwestycjami finansowymi a doradztwem finansowym. Ponadto, oprócz wiedzy kierunkowej,rozwiniesz także zdolności językowe, które w znacznym stopniu zwiększą twoje szanse na międzynarodową karierę.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE, AUDYT, INWESTYCJE?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy są kompleksowo przygotowani do podjęcia pracy w wielu prężnie rozwijających się branżach. Po ukończeniu kierunku finanse, audyt, inwestycje bez problemu znajdziesz zatrudnienie w sektorze finansowym, między innymi w bankowości, agencjach kredytowych czy firmach ubezpieczeniowych.

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z pracą doradcy inwestycyjnego lub analityka finansowego. Równie ciekawą opcją może być praca w:

 • biurach rachunkowych
 • działach księgowości 
 • urzędach 
 • izbach skarbowych

 

Absolwenci są także przygotowani do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich lub wykonywania obowiązków administracyjno-biurowych. Co więcej, możesz także rozważyć założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek finanse, audyt, inwestycje:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Finanse, audyt, inwestycje) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Finanse, audyt, inwestycje w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Finanse, audyt, inwestycje Poznań studia i stopnia

Finanse, audyt, inwestycje Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Finanse, audyt, inwestycje Poznań studia stacjonarne

Finanse, audyt, inwestycje Poznań studia niestacjonarne

Kierunki ekonomiczne w Poznaniu

data science
finance
zarządzanie
Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia