• FILOLOGIA ROSYJSKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Rusycystyka – Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie

  Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie to uczelnia językowa oferująca jeden kierunek kształcenia, czyli Filologię. Jedną z jej specjalności jest Rusycystyka.

  Celem kształcenia jest uzyskanie kwalifikacji zawodowych, nabycie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie językoznawstwa, a także rozwinięcie istotnych kompetencji społecznych. Rusycystyka w Lingwistycznej Szkole Wyższej to poznanie języka, literatury oraz kultury, z naciskiem na językoznawstwo stosowane. Ponadto, studenci Lingwistycznej Szkoły Wyższej mogą obrać drugi język w formie lektoratu, a wybierać mogą spośród języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego, japońskiego i arabskiego.

  Studia na kierunku Filologia o specjalności Rusycystyka dzielą się na następujące specjalizacje: Nauczycielska, Tłumaczeniowa, Nauczycielsko- Tłumaczeniowa, Komunikacja w biznesie i administracji. Program nauczania podzielony jest na poszczególne moduły: Moduł kształcenia ogólnego, Moduł przedmiotów podstawowych, Moduł przedmiotów kierunkowych, Moduł przedmiotów specjalizacyjnych. W bogatej siatce zajęć widnieją, między innymi, takie przedmioty jak: sprawności zintegrowane, podstawy przedsiębiorczości, pisanie ze stylistyką, fonetyka praktyczna, teoria przekładu, gramatyka opisowa.

  Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Filologii o specjalności Rusycystyka mogą wykorzystać w zawodzie nauczyciela, tłumacza oraz w pracy w międzynarodowych korporacjach, w firmach posiadających kontakty międzynarodowe, w kancelariach prawniczych, w instytucjach administracji publicznej, w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, biurach tłumaczeń, mediach.

  Opinie

  Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie opinie? Tomek student Rusycystyki mówi:

  „Studiuję Rusycystykę bo od wielu lat interesuję się Rosją i niemal wszystkim co się z nią wiąże. Interesuję się historią, kulturą, sztuką. Wybrałem naukę w Lingwistycznej Szkole Wyższej bo spodobała mi się tutejsza atmosfera oraz fakt, że dyplom tej uczelni coś znaczy, co zwiększa moje szanse na rynku pracy.”

   

  Wiedza, którą zdobędziesz studiując Rusycystykę w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie:

  Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • - gramatyki opisowej języka rosyjskiego,
  • - historii literatury rosyjskiej,
  • - przekładów tekstów,
  • - znajomości języka rosyjskiego na poziomie C1,
  • - znajomości drugiego języka obcego na poziomie A2 / B1.

   

  Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia, specjalność Rusycystyka:

  Absolwent kierunku Filologia o specjalności Rusycystyka w Lingwistycznej Szkole Wyższej znajdzie zatrudnienie:

  • - jako nauczyciel,
  • - jako tłumacz,
  • - w międzynarodowych korporacjach,
  • - w kancelariach prawniczych,
  • - w instytucjach administracji publicznej,
  • - w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych,
  • - w mediach.
  wymagania rekrutacyjne

   

  Proces rekrutacji na studia na kierunku Rusycystyka w Lingwistycznej Szkole Wyższej odbywa się na podstawie testu kwalifikacyjnego

  dowiedz się więcej

Opinie (0)


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: