Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia
  czas trwania: 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat

  Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to szerokie spektrum zagadnień. Założeniem kształcenia jest dogłębne poznanie warsztatu nowoczesnego dziennikarza i pozyskanie różnorodnych umiejętności praktycznych. Studenci uczą się, między innymi sztuki przeprowadzania wywiadów, tworzenia pod presją czasu przekazów medialnych, zarówno pisemnych, jak i audiowizualnych, a także przygotowywania stron internetowych.

  Co ważne, proces kształcenia prowadzony jest nie tylko pod okiem wykładowców akademickich, lecz także doświadczonych praktyków i ekspertów związanych ze światem mediów. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to nauka dziennikarstwa prasowego, telewizyjnego, radiowego i internetowego, która stanowi propozycję dla ludzi dociekliwych i ciekawych świata. Kierunek prowadzony jst zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

  Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie dzielą się na dwie specjalności:

  • Komunikacja społeczna,
  • Media w zglobalizowanym świecie.

  Program nauczania zawiera takie zagadnienia jak: warsztaty o komponowaniu informacji dla mediów, warsztaty z wykorzystania mediów społecznościowych w PR, warsztaty z wykorzystania danych gospodarczych i prognoz, firma, rynek, konkurencja, warsztaty o rynkach finansowych.

  Należy pamiętać o tym, że wraz z postępem technologicznym modyfikacjom ulega także świat mediów. Przekazywać informacje można na różne sposoby, nie tylko będąc częścią oficjalnej redakcji. Co zatem można robić po ukończeniu nauki? Absolwenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mogą pracować w redakcjach, rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych, portalach internetowych, biurach prasowych. Oprócz tego, mogą znaleźć zatrudnienie jako rzecznicy prasowi, copywriterzy, czy zarządzać kanałami social media. Kto wie, czy z biegiem lat przestrzeni zawodowej dla osób z dziennikarskim wykształceniem nie przybędzie.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Dziennikarstwo biznesowe
  • Dziennikarstwo mediów społecznościowych

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Dziennikarstwo biznesowe
  • Dziennikarstwo mediów społecznościowych

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (6)

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Weronika! W Akademii Finansów i Biznesu Vistula stawiamy na praktyczne przygotowanie do zawodu. Podczas studiów weźmiesz udział w praktykach i warsztatach w wiodących redakcjach i firmach. Poznasz zawód ?od kuchni? i ludzi związanych z mediami. Odkryjesz specyfikę mediów i rządzące nimi mechanizmy. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Biuro Karier pomaga studentom - codziennie mamy nowe oferty pracy i praktyk. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Karalina! Jako absolwentka studiów na kierunku ''Dziennikarstwo i komunikacja społeczna'' będziesz doskonale przygotowana do zawodu. Te studia dają naprawdę ogromne możliwości. Będziesz mogła rozwijać się jako dziennikarz redakcji prasowej, radiowej lub internetowej, niezależny dziennikarz w nowych mediach takich jak YouTube czy Facebook, specjalista bądź manager ds. PR, pracownik korporacji międzynarodowej i wiele, wiele innych. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Weronika Ocena odpowiedz

@karalina Wydaje mi się, że perspektywy zatrudnienia są zawsze, i wszystko zależne jest od tego, jak dobra po prostu jesteś w tym co robisz. Wiadomo, każdy pracodawca chce mieć najlepszy zespół. @DoradcaOnlineVistula Chciałam się dowiedzieć, czy w programie są jakieś staże obowiązkowe do odbycia? I jesli tak to czy uczelnia pomaga w znalezieniu miejsca , odbycia praktyk ?

karalina Ocena odpowiedz

Właśnie... ale jak połączyć praktykę i studia? Czy faktycznie po takim kierunku można w naszym kraju znaleźć w miarę dobrze płatną pracę?

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Marcin! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Wyróżnia nas fakt, że prowadzimy głównie kierunki praktyczne, a nasi wykładowcy to niezwykli eksperci i praktycy w swoich dziedzinach. Cieszy mnie Twoja pozytywna opinia o naszej uczelni. Życzę Ci powodzenia i dalszych sukcesów. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

marcin Ocena odpowiedz

Chcę zostać dziennikarzem i poszukiwałem studiów praktycznych, nastawionych na szlifowanie warsztatu. Wszystko znalazłem w Grupie Uczelni Vistula, gdzie najważniejsza jest praktyka. Polecam każdemu