ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA Stopień: I REKRUTACJA

  Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to szerokie spektrum zagadnień. Założeniem kształcenia jest dogłębne poznanie warsztatu nowoczesnego dziennikarza i pozyskanie różnorodnych umiejętności praktycznych. Studenci uczą się, między innymi sztuki przeprowadzania wywiadów, tworzenia pod presją czasu przekazów medialnych, zarówno pisemnych, jak i audiowizualnych, a także przygotowywania stron internetowych.

  Co ważne, proces kształcenia prowadzony jest nie tylko pod okiem wykładowców akademickich, lecz także doświadczonych praktyków i ekspertów związanych ze światem mediów. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to nauka dziennikarstwa prasowego, telewizyjnego, radiowego i internetowego, która stanowi propozycję dla ludzi dociekliwych i ciekawych świata. Kierunek prowadzony jst zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

  Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie dzielą się na dwie specjalności:

  • Komunikacja społeczna,
  • Media w zglobalizowanym świecie.

  Program nauczania zawiera takie zagadnienia jak: warsztaty o komponowaniu informacji dla mediów, warsztaty z wykorzystania mediów społecznościowych w PR, warsztaty z wykorzystania danych gospodarczych i prognoz, firma, rynek, konkurencja, warsztaty o rynkach finansowych.

  Należy pamiętać o tym, że wraz z postępem technologicznym modyfikacjom ulega także świat mediów. Przekazywać informacje można na różne sposoby, nie tylko będąc częścią oficjalnej redakcji. Co zatem można robić po ukończeniu nauki? Absolwenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mogą pracować w redakcjach, rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych, portalach internetowych, biurach prasowych. Oprócz tego, mogą znaleźć zatrudnienie jako rzecznicy prasowi, copywriterzy, czy zarządzać kanałami social media. Kto wie, czy z biegiem lat przestrzeni zawodowej dla osób z dziennikarskim wykształceniem nie przybędzie.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

marcin Ocena

Chcę zostać dziennikarzem i poszukiwałem studiów praktycznych, nastawionych na szlifowanie warsztatu. Wszystko znalazłem w Grupie Uczelni Vistula, gdzie najważniejsza jest praktyka. Polecam każdemu


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: