ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • EKONOMIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na kierunku Ekonomia realizowane są w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, i poprzez szeroki wachlarz specjalności, skierowane są zarówno do osób o umysłach ścisłych, jak i o zacięciu humanistycznym. Celem kształcenia jest przekazanie dogłębnej wiedzy, pozwalającej na samodzielne rozwiązywanie problemów zawodowych oraz podejmowanie wiążących decyzji.

  Studia na kierunku Ekonomia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula dzielą się na następujące specjalności: Biznes międzynarodowy I, Ekonomia przedsiębiorstwa I, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Biznes międzynarodowy II, Ekonomia przedsiębiorstwa II, Ekonomia międzynarodowa. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie solidnej wiedzy z konkretnego obszaru, a co za tym idzie nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

  Specjalność Biznes międzynarodowy I to nauka jak efektywnie prowadzić własną działalność gospodarczą za granicą. Studenci poznają reguły funkcjonowania przedsiębiorstw w otoczeniu międzynarodowym.

  Specjalność Ekonomia przedsiębiorstwa I to poznanie zasad prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Studenci zapoznają się z prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi kwestiami związanymi z założeniem i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa.

  Specjalność Międzynarodowe stosunki gospodarcze to szeroka wiedza z zakresu prawa i polityki ekonomicznej, a także wiedza o współzależnościach regionalnych, wynikających z uczestnictwa poszczególnych krajów w organizacjach i ugrupowaniach integracyjnych.

  Specjalność Biznes międzynarodowy II to poszerzenie znajomości tematu planowania, zaopatrzenia, produkcji, logistyki, badań, rozwoju, finansów i controllingu.

  Specjalność Ekonomia przedsiębiorstwa II to poszerzenie wiedzy z obszaru działania przedsiębiorstwa na rynku. Studenci poznają praktyczne aspekty funkcjonowania organizacji gospodarczych, analiz sektorowych i projektów inwestycyjnych.

  Specjalność Ekonomia międzynarodowa to zaawansowana wiedza z zakresu funkcjonowania gospodarki otwartej, teorii międzynarodowej wymiany dóbr, przepływów kapitału i technologii, a także alokacji działalności ekonomicznej w przestrzeni.

  Lista przedmiotów do zaliczenia na kierunku Ekonomia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia: podstawy prawa, statystyka matematyczna, analiza społeczno- gospodarcza, komunikacja międzykulturowa, psychologia społeczna, prawo gospodarcze, ekonomia matematyczna, gospodarowanie zasobami ludzkimi, ekonometria, prognozowanie procesów ekonomicznych.

  Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Ekonomii mogą wykorzystać w korporacjach, bankach, przedsiębiorstwach, ministerstwach, organizacjach międzynarodowych, administracji centralnej, administracji lokalnej.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Ekonomia przedsiębiorstwa
  • Ekonomika nowego szlaku jedwabnego

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Biznes międzynarodowy
  • Ekonomia przedsiębiorstwa
  • Ekonomia międzynarodowa

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Biznes międzynarodowy
  • Ekonomia przedsiębiorstwa
  • Ekonomika nowego szlaku jedwabnego

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Biznes międzynarodowy
  • Ekonomia przedsiębiorstwa
  • Ekonomia międzynarodowa

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

błażej Ocena

Ekonomia w Grupie Uczelni Vistula to połączenie wielu dziedzin, w których należy wykorzystać logiczne myślenie, wyobraźnię, zdolności matematyczne. To ekonomia przyszłości


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: