ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na kierunku Finanse i rachunkowość realizowane są w Akademii Finansów i Biznesu Vistula i są kierowane do osób z matematycznym zacięciem oraz zainteresowanych zagadnieniami ekonomicznymi. Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy z zakresu planowania przychodów, obliczania rentowności przedsięwzięcia, dbania o płynność finansową swoją lub firmy, kontrolowania kosztów i zarządzania podatkami, a także księgowania operacji w przedsiębiorstwie. Finanse i rachunkowość w Grupie Uczelni Vistula to zrozumienie funkcjonowania sektora finansowego i działalności banków.

  Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii Finansów i Biznesu Vistula dzielą się na następujące specjalności: Bankowość, Ubezpieczenia, Finanse i rynki finansowe, Rachunkowość i podatki, Rachunkowość i podatki ACCA.

  Każda realizowana specjalność rozwija konkretne umiejętności oraz nakierowuje na konkretną ścieżkę kariery zawodowej; na przykład:

  specjalność Rachunkowość i podatki zakłada przekazanie wiedzy o systemie rachunkowości, jego funkcjach, rodzajach i zasadach. W gronie przedmiotów realizowanych w programie nauczania znajdują się, między innymi: podstawy rachunkowości – księgowy w biznesie, rachunkowość międzynarodowa, sprawozdawczość finansowa, analiza sprawozdań finansowych, system podatkowy w Polsce i podstawy rachunkowości podatkowej, VAT w rachunkowości i rozliczenia z tytułu VAT, finanse przedsiębiorstw – zarządzanie finansami;

  specjalność Ubezpieczenia zakłada zdobycie umiejętności potrzebnych do pracy w sektorze ubezpieczeń, a także istotnych w obszarze zarządzania ryzykiem. Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy ubezpieczeń w aspektach prawno-organizacyjnych, ubezpieczenia na życie, instytucje rynku ubezpieczeniowego, ubezpieczenia społeczne.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

zuza Ocena

To, co najbardziej podoba mi się w tej uczelni to fakt, iż kadrę wykładowców stanowią prawdziwi specjaliści. Dzięki temu każdy student wie, że zdobywa naprawdę przydatną wiedzę, którą wykorzysta w pracy zawodowej


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: