ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na kierunku Finanse i rachunkowość realizowane są w Akademii Finansów i Biznesu Vistula i są kierowane do osób z matematycznym zacięciem oraz zainteresowanych zagadnieniami ekonomicznymi. Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy z zakresu planowania przychodów, obliczania rentowności przedsięwzięcia, dbania o płynność finansową swoją lub firmy, kontrolowania kosztów i zarządzania podatkami, a także księgowania operacji w przedsiębiorstwie. Finanse i rachunkowość w Grupie Uczelni Vistula to zrozumienie funkcjonowania sektora finansowego i działalności banków.

  Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii Finansów i Biznesu Vistula dzielą się na następujące specjalności: Bankowość, Ubezpieczenia, Finanse i rynki finansowe, Rachunkowość i podatki, Rachunkowość i podatki ACCA.

  Każda realizowana specjalność rozwija konkretne umiejętności oraz nakierowuje na konkretną ścieżkę kariery zawodowej; na przykład:

  specjalność Rachunkowość i podatki zakłada przekazanie wiedzy o systemie rachunkowości, jego funkcjach, rodzajach i zasadach. W gronie przedmiotów realizowanych w programie nauczania znajdują się, między innymi: podstawy rachunkowości – księgowy w biznesie, rachunkowość międzynarodowa, sprawozdawczość finansowa, analiza sprawozdań finansowych, system podatkowy w Polsce i podstawy rachunkowości podatkowej, VAT w rachunkowości i rozliczenia z tytułu VAT, finanse przedsiębiorstw – zarządzanie finansami;

  specjalność Ubezpieczenia zakłada zdobycie umiejętności potrzebnych do pracy w sektorze ubezpieczeń, a także istotnych w obszarze zarządzania ryzykiem. Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy ubezpieczeń w aspektach prawno-organizacyjnych, ubezpieczenia na życie, instytucje rynku ubezpieczeniowego, ubezpieczenia społeczne.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (22)

mopek Ocena

@stan wszystko zależy przede wszystkim od Nas samych :) coaching ma znaczenie jeżeli potrafimy się otworzyć i wiemy, że osoba chce nam pomóc. @stan no na wsi raczej się to nie uda. ale to jak bycie przewodnikiem gdzieś, gdzie nie ma w pobliżu co zwiedzać ;d

stan Ocena

@Mola tak, teraz jest moda na zdrowe żywienie, bycie fit itp, a w dodatku wydaje mi się, że coaching też jest coraz bardziej popularny. @Mola na pewno w większych miastach to by zrobiło furorę ^^

Mola Ocena

@Roksana myślę, że to dość przyszłościowy kierunek. bardzo wiele osób teraz zwraca uwagę na swój styl życia. Wiele osób szczególnie młodych ciągle się zastanawiają nad swoją ścieżką, więc taka osoba po takim kierunku mogłaby otworzyć im oczy @Sporka fakt jesteśmy zacofani, ale ludzie są coraz bardziej ciekawi i coraz chętniej korzystają z różnych nowości :)

wielki Ocena

@Sara oj tak, dobry coach potrafi nas przekonać, że to co robimy jest wartościowe i ważne :D Może po takim kierunku też będę miał więcej wiary w samego siebie :p @Sara a to to na pewno. Jest szansa na poznanie wielu interesujących osób, nudy nie będzie

Sara Ocena

czy kierunek jest przyszłościowy? Powinnaś porozmawiać właśnie z coachem , on by Cię przekonał,że cokolwiek co zrobisz ma sens :D Ale to dobry coach . Kierunek bardzo ciekawy @roksana, kwoty to ważna rzecz ale ważna jest też kwestia czy nie będziesz się w pracy męczyć. Po kierunku takiego Coachingu rozrywka zapewniona na stałe

Sporka Ocena

@Roksana a kto by nie był, chyba osoba o naprawdę przeogromnych ambicjach. @Roksana nigdy nie słyszałam o takim kierunku, aż sobie wyguglowałam. Ogółem wydaje się ciekawy, tylko nie jestem przekonana czy w Polsce ludzie by chodzili do takiego coacha, jesteśmy mimo wszystko zacofanym krajem.

Daniel Ocena

@Roksana na te 10 tysięcy trzeba sobie zapracować :) Ale to realna kwota, chcieć znaczy móc. @Roksana o co w ogóle chodzi w tym kierunku? Pierwsze słyszę :o

Roksana Ocena

@Mola mi wystarczy 10 tysięcy miesięcznie i będę zadowolona, haha :D @Mola, tak w temacie tej uczelni, widziałam, że jest kierunek - coaching stylu życia. Myślisz, że to przyszłościowe?

Mola Ocena

@Koja być może będziesz miała na tyle szczęście że te miliony znajdą się na koncie, jak nie miliony to chociaż dobra wypłata :p @ivoli myślę, że tak przecież życia jest tak zaskakujące, że nigdy nie wiadomo co się wydarzy, więc wydaje mi się że uczelnia jest na to przygotowana

Koja Ocena

@Armador to brzmi mega profesjonalnie i aż przerażająco :D Ale zaryzykować warto, może akurat potem będziemy zarabiać miliony ;P @ivoli to jest normalna uczelnia, więc obstawiam, że można.

ivoli Ocena

@Armador jestem ciekawa czy jest możliwość zrobienia sobie urlopu dziekańskiego? @Sara wg mnie opinia innych studentów jest najważniejsza. Zawsze coś podpowiedzą :)

Armador Ocena

@Julka jak ocenić czy kadra jest dobra? Proste. Ilość wartościowych publikacji naukowych (jeżeli zależy Ci na dobrych teoretykach) lub osiągnięcia biznesowe, które w sumie można dosyć łatwo sprawdzić na LinkedIn gdzie większość osób, które mają się czym w CV pochwalić posiada konta. Dzięki temu możesz na pierwszy rzut oka zorientować się z kim będziesz współpracować podczas studiów. @Tomasz z tego co się orientowałem w tym roku to kierunek nazywa się "finanse z acca" a absolwenci zdobędą tytuł międzynarodowej klasy specjalistów z zakresu corporate financial management - a to już otwiera drogę to niezłych zarobków na całym świecie. Także jak się tam wybierasz to możesz zrezygnuj, nie rób mi konkurencji ;)

Sara Ocena

Juka, tak po nazwiskach, bo po czym innym można to zinterpretować ? Oprócz samemu posłuchać to opinia innych studentów jest najbardziej wiarygodna. @juka, może masz znajomych na tych finansach z acca?

joq Ocena

@Juka zostaniesz przy grafice i to dziennie? Rozumiem, że to nie jest pierwszy rok ;) ?

juka Ocena

@Mola rozumiem, w sumie się nie interesowałam specjalnie innymi trybami studiowania niż dziennymi, ale dobrze wiedzieć, że taki rodzaj też istnieje. Ja jednak zostanę przy klasycznych dziennych, na grafice w afib Vistula ;)

king Ocena

@Juka a może znajomi jej coś podpowiedzieli? ;p @Mola no właśnie, więc co to za studiowanie? ;/

Mola Ocena

@Juka w sumie to żadna nowość na uczelniach przynajmniej mi się tak wydaje, już w większości taki tryb się znajduje, aczkolwiek nie wiem czy to jakiś kicz nie jest @denis w sumie w większości musisz sam opracować materiał, poza tym dostajesz też jakieś materiały od wykładowców. Jedynie kiedy musisz się zjawić to na egzaminach :)

Juka Ocena

@Sara na jakiej podstawie stwierdziłaś, że kadra jest dobra? Po nazwisku na stronie ? Chyba ciężko ocenić, zanim się samemu nie usiądzie na wykładzie w roli słuchacza :P @denis studia online? to jakaś nowość na uczelniach, nie ? Brzmi ciekawie, ale szczerze to chyba ciężko zmierzyć jakość kształcenia na takim trybie.

denis Ocena

@zuza a jak ci wykładowcy prowadzą zajęcia? da się słuchać czy raczej przesypia się wykłady? ;p @sara mnie ciekawi, jak wyglądają studia online, nie potrafię sobie tego wyobrazić

Sara Ocena

podpinam się pod pytanie Tomasza. interesują mnie finanse, a szkoła Vistula przyciągnęła moje zainteresowanie. @Zuza, przejrzałam też kadrę,i tak jak mówisz jest naprawdę dobra.

Tomasz Ocena

A jak to jest z tymi finansami z acca? Trzeba się zapisać na normalne finanse czy to jest jakiś osobny kierunek?

zuza Ocena

To, co najbardziej podoba mi się w tej uczelni to fakt, iż kadrę wykładowców stanowią prawdziwi specjaliści. Dzięki temu każdy student wie, że zdobywa naprawdę przydatną wiedzę, którą wykorzysta w pracy zawodowej


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: