ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne online
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister licencjat magister

  Studia na kierunku Finanse i rachunkowość realizowane są w Akademii Finansów i Biznesu Vistula i są kierowane do osób z matematycznym zacięciem oraz zainteresowanych zagadnieniami ekonomicznymi. Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy z zakresu planowania przychodów, obliczania rentowności przedsięwzięcia, dbania o płynność finansową swoją lub firmy, kontrolowania kosztów i zarządzania podatkami, a także księgowania operacji w przedsiębiorstwie. Finanse i rachunkowość w Grupie Uczelni Vistula to zrozumienie funkcjonowania sektora finansowego i działalności banków.

  Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii Finansów i Biznesu Vistula dzielą się na następujące specjalności: Bankowość, Ubezpieczenia, Finanse i rynki finansowe, Rachunkowość i podatki, Rachunkowość i podatki ACCA.

  Każda realizowana specjalność rozwija konkretne umiejętności oraz nakierowuje na konkretną ścieżkę kariery zawodowej; na przykład:

  specjalność Rachunkowość i podatki zakłada przekazanie wiedzy o systemie rachunkowości, jego funkcjach, rodzajach i zasadach. W gronie przedmiotów realizowanych w programie nauczania znajdują się, między innymi: podstawy rachunkowości – księgowy w biznesie, rachunkowość międzynarodowa, sprawozdawczość finansowa, analiza sprawozdań finansowych, system podatkowy w Polsce i podstawy rachunkowości podatkowej, VAT w rachunkowości i rozliczenia z tytułu VAT, finanse przedsiębiorstw – zarządzanie finansami;

  specjalność Ubezpieczenia zakłada zdobycie umiejętności potrzebnych do pracy w sektorze ubezpieczeń, a także istotnych w obszarze zarządzania ryzykiem. Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy ubezpieczeń w aspektach prawno-organizacyjnych, ubezpieczenia na życie, instytucje rynku ubezpieczeniowego, ubezpieczenia społeczne.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Przedsiębiorczość
  • Bankowość i usługi finansowe
  • Rachunkowość i finanse acca
  • Rachunkowość i finanse
  • Analityk rynku finansowego

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Doradztwo podatkowe i kontrola podatkowa
  • Analityk finansowy
  • Audyt wewnętrzny
  • Bankowość i usługi finansowe 2
  • Doradztwo inwestycyjne i consulting

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Przedsiębiorczość
  • Bankowość i usługi finansowe
  • Rachunkowość i finanse acca
  • Rachunkowość i finanse
  • Analityk rynku finansowego

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Doradztwo podatkowe i kontrola podatkowa
  • Analityk finansowy
  • Audyt wewnętrzny
  • Bankowość i usługi finansowe 2
  • Doradztwo inwestycyjne i consulting

  Studia I stopnia online

  • Rachunkowość i finanse acca
  • Rachunkowość i finanse
  • Analityk rynku finansowego

  Studia II stopnia online

  • Doradztwo podatkowe i kontrola podatkowa
  • Analityk finansowy

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (39)

Piotrek Ocena odpowiedz

Polecacie FiR magisterkę na Vistuli? ;) Wykładowcy są raczej nastawieni do studentów aby zaliczyć im przedmiot czy bardziej są mocno wymagający? ;) Jak oceniacie ten kierunek? :)

Lena Ocena odpowiedz

Mam pytanie. Od marca chcę zacząć studia na FIR online. Czy po zaliczeniu pierwszego semestru jest możliwość zmiany trybu studiowania, tzn. mogę się przenieść na studia stacjonarne?

Karolina Ocena odpowiedz

Czy podczas przeniesienia się z innej uczelni, nadrabiając przedmioty, które nie były realizowane trzeba dodatkowo płacić?

Wiktoria Ocena odpowiedz

Czy jest możliwość przeniesienia się z uczelni państwowej z trybu niestacjonarnego z ekonomii po pierwszym roku na finanse i rachunkowość? ile trwa mniej więcej cała procedura? Jak długo trzeba czekać na decyzję Dziekana? I czy dokumenty należy składać osobiście czy można za pośrednictwem poczty?

pionier Ocena odpowiedz

oh obszerna wypowiedź, dzięki Doradcy znajdę tu odp na wszystko zanim zacznę studia

Maxym Ocena odpowiedz

Dzięki za odpowiedź. A wiadomo ile +/- trwa takie całe postępowanie?

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Maxym! Przeniesienie się z innej uczelni na naszą nie jest wcale takie trudne. Procedura ta odbywa się przez system rekrutacyjny online dream apply. Po zapisaniu się należy wypełnić wszystkie wymagane pola, zaznaczyć na który rok i semestr student ubiega się o przyjęcie oraz dołączyć stan karty przebiegu studiów z poprzedniej uczelni. Później należy już tylko napisać podanie do Dziekana i czekać na jego decyzję, o której student zostanie poinformowany drogą mailową. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Maxym Ocena odpowiedz

Ja jestem zainteresowany finansami ale dopiero od przyszłego semestru, czy można przenieść się na vistulę po pierwszym semestrze studiów dziennych na państwowej uczelni bez zbędnych kłopotów?

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Daniel! Głównym celem kierunku ''Coaching Stylu Życia'' jest edukacja w trzech obszarach: prawidłowa dieta, aktywność fizyczna i równowaga emocjonalna. Absolwenci studiów będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o nowe obszary i holistycznie zająć się swoimi klientami. Być lepszym trenerem personalnym, lepszym rehabilitantem czy dietetykiem. Czy jesteś zainteresowany tym kierunkiem? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Roksana! W Stanach Zjednoczonych aż 70% menedżerów średniego stopnia korzysta z usług coacha, a w Anglii aż 80% firm inwestuje w coaching. W Polsce ta liczba jest zdecydowanie mniejsza, jednak coraz więcej osób zaczyna korzystać z usług coachów, co pokazuje, że warto inwestować nie tylko w sam coaching, ale i w karierę jako coach. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Ivoli! Studentowi przysługuje prawo do urlopu od zajęć po zaliczeniu roku studiów, w szczególnych przypadkach semestru poprzedzającego okres urlopu. Studentowi przysługuje takie prawo w przypadkach niepełnosprawności, choroby, urodzenia dziecka lub opieki nad nim, wyjazdu na studia i staże zagraniczne oraz innych ważnych okoliczności uznanych przez dziekana. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Denis! Studia Online są nowoczesną formą studiów realizowaną z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej. Podstawową różnicą między Studiami Online a studiami niestacjonarnymi jest organizacja nauki - 50% zajęć odbywa się online, a drugie 50% - na uczelni. Na przedmiot w ramach Studiów Online składają się sesje z materiałami do samokształcenia, opracowywane przez Dział E-learningu na podstawie materiałów dostarczonych przez wykładowcę, seminaria w formie sesji online, czyli spotkań ?na żywo? z wykładowcą w wirtualnej klasie oraz zajęcia na terenie uczelni, odbywające się na początku i na końcu semestru podczas weekendowych zjazdów. Czy jesteś zainteresowany takim trybem studiowania? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Tomasz! Finanse i Rachunkowość to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów licencjackich. Wiedza i kompetencje w dziedzinie finansów i rachunkowości dadzą ci prestiż i otworzą perspektywy pracy w sektorze finansowym. Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na kierunku Finanse i Rachunkowość zostały stworzone dla osób, które chcą zainwestować w swoją przyszłość i wiążą ją ze środowiskiem biznesowym. Nasza Uczelnia jako jedna z niewielu w Polsce ma pełen zakres akredytacji ACCA. Dzięki temu będziesz miał możliwość zdobycia zwolnień ze wszystkich egzaminów ACCA na poziomie Fundamentals. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Zuza! Mam przyjemność zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie Wasze pytania dotyczące uczelni Vistula. Cieszę się, że masz takie dobre zdanie o naszej Uczelni. Wyróżniają nas kierunki praktyczne ? ściśle współpracujemy z biznesem i organizacjami międzynarodowymi, a nasi wykładowcy to wybitne autorytety i praktycy. Jaki kierunek studiów podjęłaś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

rzenie Ocena odpowiedz

@sara od kadry nauczycielskiej bardzo dużo zależy. Ale chyba na Vistuli nie ma z tym problemu? @sara myślę, że z osobami starszymi będzie ciężej. Nie znam takiej osoby, która by chodziła do jakiegokolwiek coacha.

sara Ocena odpowiedz

mola,wg mnie to dobry zawód dla młodych, ale równie jak młodym ludziom potrzebny tak i starszym. Mały kopniak,troche krytyki i podmuchać w żagle i każdy będzie wierzył w to co robi. Oby kadra nauczycielska była odpowiednia

stan Ocena odpowiedz

@mopek nastawienie przede wszystkim ;) Jak z góry uważamy, że coś nie ma sensu to ciężko nas będzie przekonać. @mopek dlatego obstawiam większe miasta, ale też nie te największe, bo tam konkurencja może być spora.

mopek Ocena odpowiedz

@stan wszystko zależy przede wszystkim od Nas samych :) coaching ma znaczenie jeżeli potrafimy się otworzyć i wiemy, że osoba chce nam pomóc. @stan no na wsi raczej się to nie uda. ale to jak bycie przewodnikiem gdzieś, gdzie nie ma w pobliżu co zwiedzać ;d

stan Ocena odpowiedz

@Mola tak, teraz jest moda na zdrowe żywienie, bycie fit itp, a w dodatku wydaje mi się, że coaching też jest coraz bardziej popularny. @Mola na pewno w większych miastach to by zrobiło furorę ^^

Mola Ocena odpowiedz

@Roksana myślę, że to dość przyszłościowy kierunek. bardzo wiele osób teraz zwraca uwagę na swój styl życia. Wiele osób szczególnie młodych ciągle się zastanawiają nad swoją ścieżką, więc taka osoba po takim kierunku mogłaby otworzyć im oczy @Sporka fakt jesteśmy zacofani, ale ludzie są coraz bardziej ciekawi i coraz chętniej korzystają z różnych nowości :)

wielki Ocena odpowiedz

@Sara oj tak, dobry coach potrafi nas przekonać, że to co robimy jest wartościowe i ważne :D Może po takim kierunku też będę miał więcej wiary w samego siebie :p @Sara a to to na pewno. Jest szansa na poznanie wielu interesujących osób, nudy nie będzie

Sara Ocena odpowiedz

czy kierunek jest przyszłościowy? Powinnaś porozmawiać właśnie z coachem , on by Cię przekonał,że cokolwiek co zrobisz ma sens :D Ale to dobry coach . Kierunek bardzo ciekawy @roksana, kwoty to ważna rzecz ale ważna jest też kwestia czy nie będziesz się w pracy męczyć. Po kierunku takiego Coachingu rozrywka zapewniona na stałe

Sporka Ocena odpowiedz

@Roksana a kto by nie był, chyba osoba o naprawdę przeogromnych ambicjach. @Roksana nigdy nie słyszałam o takim kierunku, aż sobie wyguglowałam. Ogółem wydaje się ciekawy, tylko nie jestem przekonana czy w Polsce ludzie by chodzili do takiego coacha, jesteśmy mimo wszystko zacofanym krajem.

Daniel Ocena odpowiedz

@Roksana na te 10 tysięcy trzeba sobie zapracować :) Ale to realna kwota, chcieć znaczy móc. @Roksana o co w ogóle chodzi w tym kierunku? Pierwsze słyszę :o

Roksana Ocena odpowiedz

@Mola mi wystarczy 10 tysięcy miesięcznie i będę zadowolona, haha :D @Mola, tak w temacie tej uczelni, widziałam, że jest kierunek - coaching stylu życia. Myślisz, że to przyszłościowe?

Mola Ocena odpowiedz

@Koja być może będziesz miała na tyle szczęście że te miliony znajdą się na koncie, jak nie miliony to chociaż dobra wypłata :p @ivoli myślę, że tak przecież życia jest tak zaskakujące, że nigdy nie wiadomo co się wydarzy, więc wydaje mi się że uczelnia jest na to przygotowana

Koja Ocena odpowiedz

@Armador to brzmi mega profesjonalnie i aż przerażająco :D Ale zaryzykować warto, może akurat potem będziemy zarabiać miliony ;P @ivoli to jest normalna uczelnia, więc obstawiam, że można.

ivoli Ocena odpowiedz

@Armador jestem ciekawa czy jest możliwość zrobienia sobie urlopu dziekańskiego? @Sara wg mnie opinia innych studentów jest najważniejsza. Zawsze coś podpowiedzą :)

Armador Ocena odpowiedz

@Julka jak ocenić czy kadra jest dobra? Proste. Ilość wartościowych publikacji naukowych (jeżeli zależy Ci na dobrych teoretykach) lub osiągnięcia biznesowe, które w sumie można dosyć łatwo sprawdzić na LinkedIn gdzie większość osób, które mają się czym w CV pochwalić posiada konta. Dzięki temu możesz na pierwszy rzut oka zorientować się z kim będziesz współpracować podczas studiów. @Tomasz z tego co się orientowałem w tym roku to kierunek nazywa się "finanse z acca" a absolwenci zdobędą tytuł międzynarodowej klasy specjalistów z zakresu corporate financial management - a to już otwiera drogę to niezłych zarobków na całym świecie. Także jak się tam wybierasz to możesz zrezygnuj, nie rób mi konkurencji ;)

Sara Ocena odpowiedz

Juka, tak po nazwiskach, bo po czym innym można to zinterpretować ? Oprócz samemu posłuchać to opinia innych studentów jest najbardziej wiarygodna. @juka, może masz znajomych na tych finansach z acca?

joq Ocena odpowiedz

@Juka zostaniesz przy grafice i to dziennie? Rozumiem, że to nie jest pierwszy rok ;) ?

juka Ocena odpowiedz

@Mola rozumiem, w sumie się nie interesowałam specjalnie innymi trybami studiowania niż dziennymi, ale dobrze wiedzieć, że taki rodzaj też istnieje. Ja jednak zostanę przy klasycznych dziennych, na grafice w afib Vistula ;)

king Ocena odpowiedz

@Juka a może znajomi jej coś podpowiedzieli? ;p @Mola no właśnie, więc co to za studiowanie? ;/

Mola Ocena odpowiedz

@Juka w sumie to żadna nowość na uczelniach przynajmniej mi się tak wydaje, już w większości taki tryb się znajduje, aczkolwiek nie wiem czy to jakiś kicz nie jest @denis w sumie w większości musisz sam opracować materiał, poza tym dostajesz też jakieś materiały od wykładowców. Jedynie kiedy musisz się zjawić to na egzaminach :)

Juka Ocena odpowiedz

@Sara na jakiej podstawie stwierdziłaś, że kadra jest dobra? Po nazwisku na stronie ? Chyba ciężko ocenić, zanim się samemu nie usiądzie na wykładzie w roli słuchacza :P @denis studia online? to jakaś nowość na uczelniach, nie ? Brzmi ciekawie, ale szczerze to chyba ciężko zmierzyć jakość kształcenia na takim trybie.

denis Ocena odpowiedz

@zuza a jak ci wykładowcy prowadzą zajęcia? da się słuchać czy raczej przesypia się wykłady? ;p @sara mnie ciekawi, jak wyglądają studia online, nie potrafię sobie tego wyobrazić

Sara Ocena odpowiedz

podpinam się pod pytanie Tomasza. interesują mnie finanse, a szkoła Vistula przyciągnęła moje zainteresowanie. @Zuza, przejrzałam też kadrę,i tak jak mówisz jest naprawdę dobra.

Tomasz Ocena odpowiedz

A jak to jest z tymi finansami z acca? Trzeba się zapisać na normalne finanse czy to jest jakiś osobny kierunek?

zuza Ocena odpowiedz

To, co najbardziej podoba mi się w tej uczelni to fakt, iż kadrę wykładowców stanowią prawdziwi specjaliści. Dzięki temu każdy student wie, że zdobywa naprawdę przydatną wiedzę, którą wykorzysta w pracy zawodowej