Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

 • MEDIA I DZIENNIKARSTWO

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne online
  poziom studiów: I stopnia I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3 lata 3 lata 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat licencjat

  Celem kształcenia jest nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy reporterskiej, redakcyjnej i wydawniczej. Media i dziennikarstwo w WSPA w Lublinie to nauka korzystania z narzędzi komunikacji sieciowej, pozyskiwania, redagowania i selekcji informacji, konstruowania reportaży radiowych i telewizyjnych, montażu oraz prowadzenia kampanii politycznych i reklamowych.

  Studia na kierunku Media i dziennikarstwo w WSPA w Lublinie dzielą się na następujące specjalności: Public relations i marketing medialny, Współczesne narzędzia komunikacji audiowizualnej, Dziennikarstwo międzynarodowe. Każda realizowana specjalność ma za zadanie rozwinąć konkretne umiejętności, a co za tym idzie nakierować na konkretną ścieżkę zawodową; 

  Lista przedmiotów do zaliczenia w toku studiów nie jest najkrótsza, a widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: formy informacyjne, nowe formy komunikowania, źródła informacji dziennikarskich, realizacja audiowizualna, genologia i retoryka dziennikarska, marketing, systemy polityczne.

  dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne Specjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Nowe media
  • Media firmowe

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Nowe media
  • Media firmowe

  Studia I stopnia online

  • Nowe media
  • Media firmowe

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (6)

Aga Ocena odpowiedz

Poszłam, bo moja rok starsza przyjaciółka poszła i bardzo sobie chwaliła, a ja nie miałam pomysłu na siebie. I nie żałuję, kończę drugi rok i jestem bardzo zadowolona

Pola Ocena odpowiedz

mam 23 lata i dopiero zaczęłam studia i mam nadzieję że reszta studiów będzie tak samo pouczająca jak 1 semestr :) polecam każdemu!

Ewelina98 Ocena odpowiedz

Bardzo cenie sobie dobrze przygotowanych wykładowców, chętnych do prowadzenia zajęć! Byłam zachwycona podczas niektórych zajęć, widać, że prowadzą je ludzie z pasją

Ilona Ocena odpowiedz

Bardzo lubię mój kierunek studiów i liczę, że kiedyś osiągnę coś wielkiego jako dziennikarka. Póki co muszę pochwalić WSPA za sprawną organizację studiów podczas pandemii.

Damian Ocena odpowiedz

Duża ilość zajęć praktycznych pozwoliła na rozwinięcie zainteresowań i umiejętności

qqq Ocena odpowiedz

Wybrałem studia dziennikarskie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie bo mają praktyczny charakter, a wykładowcy to prawdziwi dziennikarze znani każdemu kto choć trochę obcuje z mediami