dziekan wydział inżynierii lądowej pk

 

 

 

Słowo od Dziekana WIL PK

 

 

Znane powiedzenie głosi, że nie od razu Kraków zbudowano. Miasto, które historycy sławią, odwiedzający podziwiają, a mieszkańcy po prostu kochają, liczni budowniczowie wznosili przez wieki. Lecz Kraków to również miasto, w którym budowniczych od dawna się kształci. Już w XVI wieku matematyk Stanisław Grzepski wydał pod Wawelem pierwszy polski podręcznik miernictwa, a kilkadziesiąt lat później, w roku 1627, inny matematyk, Jan Brożek, poprowadził tutaj pierwsze wykłady z inżynierii.

Dziś do tych pięknych tradycji nawiązuje Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Tworzył on podwaliny naszej Uczelni i może się poszczycić tradycją ponad 75-ciu lat działalności. W tym czasie mury Wydziału opuściły tysiące wychowanków. Wiele ich dokonań jest wysoko cenionych w kraju i zagranicą.

Kultywując piękne tradycje i ciesząc się z wieloletniego dorobku, myślimy jednak przede wszystkim o przyszłości. Mamy bowiem świadomość ogromnych wyzwań, wobec których stają młodzi adepci sztuki budowlanej, którzy zdobywają dziś wykształcenie na naszym Wydziale. Dlatego przekazujemy im wiedzę niezbędną do wznoszenia obiektów odpowiadających standardom budownictwa XXI wieku – obiektów o nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych, przyjaznych środowisku, sprzyjających oszczędzaniu energii, wspartych najnowszymi zdobyczami elektroniki i zaliczanych do klasy tzw. budowli inteligentnych. Kształcimy również specjalistów w dziedzinie nowoczesnego transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i miejskiego z uwzględnieniem infrastruktury i zintegrowanych systemów transportowych i logistycznych. Specjaliści ci posiadają kwalifikacje w zakresie zarządzania i sterowania transportem z zastosowaniem nowoczesnych metod, urządzeń oraz technologii informatycznych.

Rozwinięte zaplecze naukowe i prowadzone dzięki niemu prace badawcze sprawiają, że nasz Wydział jest też cenionym partnerem we współpracy z licznymi przedsiębiorstwami. Oferujemy usługi eksperckie, mamy możliwość przeprowadzania specjalistycznych badań w akredytowanych laboratoriach, wdrażamy nowatorskie technologie. Długa i stale powiększająca się lista instytucji, z którymi współpracujemy dowodzi, że nasza oferta cieszy się szerokim uznaniem.

Serdecznie zapraszam młodzież do podejmowania u nas studiów, których ukończenie otwiera przed absolwentami interesujące perspektywy zawodowe.

Dziekan WIL – dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK

 

Marta zaprasza na studia!

Prezentacja Wydziału

Informator studencki

Wyjedź z nami na Erasmusa

Dzień Otwarty 2023 r.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

transport Ocena odpowiedz

Transport to kierunek dla tych, którzy od dziecka interesowali się samochodami, albo innymi pojazdami. Studia na Politechnice Krakowskiej to rozwijanie tych pasji, poszerzanie jej o kolejne wiadomości i doświadczenia. Zdecydowanie polecam tym, którzy interesują się wszystkim, co wiąże się z przemieszczaniem i podróżowaniem

JULIA Ocena odpowiedz

Politechnika Krakowska to uczelnia ze wspaniałymi tradycjami, bogatą historią i długą listą wybitnych absolwentów. Studiowanie tutaj to prestiż. Nauka na Politechnice Krakowskiej daje poczucie bezpieczeństwa, które polega na tym, że jesteś pewien wiedzy, którą zdobywasz

pioter Ocena odpowiedz

Muszę przyznać, że idąc na drugi stopień studiów miałem lekki ból głowy. Wydział Inżynierii Lądowej oferuje mnóstwo ciekawych specjalności i wcale nie tak łatwo jest wybrać tą jedną. W końcu wybrałem ?Budowlane obiekty inteligentne?. Czy studia są łatwe? Nie. Ale studia, które są łatwe nie aktywizują, nie motywują do samodzielnego myślenia. Cieszę się, że tu jestem

emila Ocena odpowiedz

generalnie polecam, wydział prawie że w centrum. Dużo zajęć praktycznych i dużo fajnych ludzi