• INFORMATYKA Stopień: I REKRUTACJA

    Kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach realizowany jest naWydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych. Założeniem kierunku jest przekazanie wiedzy niezbędnej do poruszania się na rynku IT. Studenci poznają zasady konstruowania algorytmicznych procedur rozwiązywania danego problemu, programowania w nowoczesnych językach programowania, projektowania i obsługi systemów baz danych, czy konfigurowania usług sieciowych i obsługi sieci komputerowych.

    Studia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach dzielą się na następujące specjalności: Zarządzanie projektami IT, Sieciowe systemy operacyjne i systemy baz danych w środowisku chmury, Programowanie gier i multimedia, Symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie, Aplikacje mobilne i platformy internetowe, Tester oprogramowania, Business inteligence, Cyberbezpieczeństwo. Przedmiotami, które obowiązują w programie nauczania są, między innymi: administrowanie systemami Linux, algorytmy grafowe i sieciowe, architektura komputerów, bezpieczeństwo systemów, programowanie równoległe, sztuczna inteligencja, zaawansowane technologie webowe, sieci bezprzewodowe. A co po studiach? Absolwenci Informatyki w WST mogą znaleźć zatrudnienie jako testerzy oprogramowania, programiści, analitycy i projektanci systemów informatycznych, analitycy biznesowi, administrator sieci komputerowych.

    wymagania rekrutacyjne

     

    dokładne informacje znajdziesz tutaj

Opinie (1)

piotrek Ocena

Dlaczego studiuję Informatykę w WST? Wystarczy zobaczyć, z jakimi firmami współpracuje uczelnia i czego się uczymy. Studia informatyczne to inwestycja w przyszłość. Moją przyszłość


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: