informatyka studia

Informatyka studia - kierunek studiów

Studia informatyczne to obecnie jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów wśród licealistów. Nie bez powodu, gdyż informatyk to obecnie „zawód przyszłości”, a dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi w tej dziedzinie specjaliści w tej profesji są jak najbardziej poszukiwani. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a dodatkowo świetnie odnajdujesz się w środowisku informatycznych to na pewno odnajdziesz się na kierunku Informatyka!

Podczas studiów informatycznych zmierzysz się z wyzwaniami współczesnej informatyki. Nauczysz się między innymi projektowania i analizy systemów informatycznych, tworzenia baz danych oraz eksploatacji sieci komputerowych. Co więcej, w ramach studiów przewidziane są zajęcia w języku angielskim z naciskiem na nomenklaturę specjalistyczną, co pozwoli Ci w przyszłości na podjęcie pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą naszego kraju. Zwykle uczelnie współpracują z firmami z branży IT, co ułatwi Ci znalezienie ciekawego stażu czy pracy.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Informatyka? Obecne trendy pokazują, że absolwenci tych studiów nie mają żadnego problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Często studenci rezygnują z kształcenia w zakresie studiów magisterskich ze względu na posiadanie stałego zatrudnienia już w czasie edukacji na poziomie licencjatu. Absolwent Informatyki to przyszły programista w dużych firmach komputerowych, administrator sieci, twórca stron internetowych, manager projektów IT lub informatyk w małych i dużych przedsiębiorstwach. Jeżeli zatem jesteś przekonany, że odnajdziesz się w świecie informacji cyfrowej, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to na pewno jest to kierunek dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując informatykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • ogólnych zagadnie informatyki oraz dodatkowo wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych,
  • programowania komputerów oraz zasad inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych,
  • zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych,
  • sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek-komputer,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku informatyka

Absolwent kierunku informatyka znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • informatyk w małych i dużych przedsiębiorstwach,
  • programista w dużych firmach komputerowych,
  • administrator sieci,
  • manager projektów IT,
  • twórca stron internetowych.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na informatykę, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, informatyka, fizyka i astronomia, chemia, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INFORMATYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto

POKAŻ WSZYSTKIE

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INFORMATYKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA

Komentarze (0)