• DIETETYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek Dietetyka w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Studenci poznają chemię i biochemię ogólną oraz żywności, anatomię i fizjologię człowieka, genetykę, czy farmakologię. Zajęcia praktyczne prowadzone są w profesjonalnie urządzonych pracowniach specjalistycznych: dietetycznej, technologii żywności i laboratorium chemicznym.

  Studia na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi dzielą się na następujące ścieżki kształcenia: Dietetyka medyczna, Dietetyka sportowa, Psychodietetyka, Żywienie kliniczne, Dietetyk wieku dziecięcego, Psychodietetyka z elementami obesitologii, Dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie, Diet trener personalny.

   

  STUDIA I STOPNIA
  Ścieżki kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Dietetyka medyczna zakłada nabycie kompetencji w zakresie profesjonalnego formułowania opinii dotyczących pacjentów i klientów w kontekście doboru konkretnej diety. Studenci uczą się zasad żywienia człowieka chorego, w różnych jednostkach chorobowych, na przykład: chorobach alergicznych, metabolicznych, czy nowotworowych.

  Ścieżka kształcenia Dietetyka sportowa zakłada nabycie umiejętności wdrażania zasad zdrowego stylu życia, opracowywania i prowadzenia diety sportowców wyczynowych, przygotowywania osoby aktywnej fizycznie do regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Ponadto, studenci otrzymują wiedzę z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, metod badań wydolnościowych organizmu oraz ortopedii urazowej.

  Specjalność Psychodietetyka to szeroka wiedza na temat powiązania pomiędzy dietą, a zdrowiem czy chorobami dieto-zależnymi zwłaszcza nadwagą i otyłością oraz niedoborami masy ciała u ludzi w różnym wieku. Studenci uczą się oceniać stan odżywienia i sposób żywienia, a także dobierać odpowiednie postępowanie profilaktyczne zapobiegające chorobom żywieniowo-zależnym.

   

   

  STUDIA II STOPNIA
  Ścieżki kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Żywienie kliniczne zakłada zdobycie kwalifikacji w zakresie poradnictwa dietetycznego i racjonalnego żywienia człowieka chorego i zdrowego, a także opracowywania indywidualnych diet w zależności od jednostki chorobowej i potrzeb pacjenta.

  Ścieżka kształcenia Dietetyk wieku dziecięcego zakłada przekazanie wiedzy na temat postępowania dietetycznego w najczęstszych schorzeniach wieku rozwojowego oraz wpływu żywienia na stan zdrowia dziecka. Ponadto, studenci uczą się prowadzenia spotkań edukacyjnych dotyczących prawidłowego żywienia dzieci, a także współdziałania w pracach badawczych.

  Ścieżka kształcenia Psychodietetyka z elementami obesitologii to zagadnienie skupiające się na leczeniu otyłości. Studenci zapoznają się z czynnikami psychologicznymi, które kształtują zachowania żywieniowe oraz uczą się analizować przyczyny zaburzeń odżywiania.

  Ścieżka kształcenia Dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie to wiedza z zakresu żywienia w odnowie biologicznej, prowadząca do umiejętności udzielania porad żywieniowych dla sportowców trenujących różne dyscypliny sportowe zawodowo jak i osób traktujących sport rekreacyjnie.

  Ścieżka kształcenia Diet trener personalny Celem specjalności Diet trener personalny jest dostarczenie wiedzy i umiejętności zarówno w zakresie sposobów żywienia jak i holistyczne podejście do treningu personalnego, w tym wyposażenie w psychologiczne narzędzia motywacyjne niezbędne w treningu personalnym.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Dietetyka sportowa
  • Psychodietetyka
  • Dietetyka medyczna

  Studia II stopnia stacjonarne

  • żywienie kliniczne
  • Dietetyk wieku dziecięcego
  • Psychodietetyka z elementami obesitologii
  • Dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie
  • Diet trener personalny

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Dietetyka sportowa
  • Psychodietetyka
  • Dietetyka medyczna

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • żywienie kliniczne
  • Dietetyk wieku dziecięcego
  • Psychodietetyka z elementami obesitologii
  • Dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie
  • Diet trener personalny

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 • DIETETYKA - STUDIA ONLINE Stopień: II REKRUTACJA

  Czytaj dalejZwiń

Opinie (3)

Joanna Ocena

Polecam.

Iga88 Ocena

Studiowałam dietetykę w Medyku i wspominam bardzo pozytywnie. To solidna uczelnia ze świetną kadrą. Naprawdę warto, zwłaszcza, że po studiach znalazłam pracę w zawodzie ;) To chyba najlepsza rekomendacja ;)

kasia Ocena

Dietetyka to coraz popularniejsza dziedzina, która pomaga zdrowym i chorym. Ale ważne jest to, aby pomagać mądrze, na podstawie solidnej wiedzy. Dlatego studiuję w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu, bo tutaj wiedzę przekazują doświadczeni praktycy, którzy zajęcia opierają między innymi na własnych doświadczeniach


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: