• DIETETYKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne online
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister magister

  Kierunek Dietetyka w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Studenci poznają chemię i biochemię ogólną oraz żywności, anatomię i fizjologię człowieka, genetykę, czy farmakologię. Zajęcia praktyczne prowadzone są w profesjonalnie urządzonych pracowniach specjalistycznych: dietetycznej, technologii żywności i laboratorium chemicznym.

  Studia na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi dzielą się na następujące ścieżki kształcenia: Dietetyka medyczna, Dietetyka sportowa, Psychodietetyka, Żywienie kliniczne, Dietetyk wieku dziecięcego, Psychodietetyka z elementami obesitologii, Dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie, Diet trener personalny.

   

  STUDIA I STOPNIA
  Ścieżki kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Dietetyka medyczna zakłada nabycie kompetencji w zakresie profesjonalnego formułowania opinii dotyczących pacjentów i klientów w kontekście doboru konkretnej diety. Studenci uczą się zasad żywienia człowieka chorego, w różnych jednostkach chorobowych, na przykład: chorobach alergicznych, metabolicznych, czy nowotworowych.

  Ścieżka kształcenia Dietetyka sportowa zakłada nabycie umiejętności wdrażania zasad zdrowego stylu życia, opracowywania i prowadzenia diety sportowców wyczynowych, przygotowywania osoby aktywnej fizycznie do regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Ponadto, studenci otrzymują wiedzę z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, metod badań wydolnościowych organizmu oraz ortopedii urazowej.

  Ścieżka kształcenia Psychodietetyka to szeroka wiedza na temat powiązania pomiędzy dietą, a zdrowiem czy chorobami dieto-zależnymi zwłaszcza nadwagą i otyłością oraz niedoborami masy ciała u ludzi w różnym wieku. Studenci uczą się oceniać stan odżywienia i sposób żywienia, a także dobierać odpowiednie postępowanie profilaktyczne zapobiegające chorobom żywieniowo-zależnym.

   

   

  STUDIA II STOPNIA
  Ścieżki kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Żywienie kliniczne zakłada zdobycie kwalifikacji w zakresie poradnictwa dietetycznego i racjonalnego żywienia człowieka chorego i zdrowego, a także opracowywania indywidualnych diet w zależności od jednostki chorobowej i potrzeb pacjenta.

  Ścieżka kształcenia Dietetyk wieku dziecięcego zakłada przekazanie wiedzy na temat postępowania dietetycznego w najczęstszych schorzeniach wieku rozwojowego oraz wpływu żywienia na stan zdrowia dziecka. Ponadto, studenci uczą się prowadzenia spotkań edukacyjnych dotyczących prawidłowego żywienia dzieci, a także współdziałania w pracach badawczych.

  Ścieżka kształcenia Psychodietetyka z elementami obesitologii to zagadnienie skupiające się na leczeniu otyłości. Studenci zapoznają się z czynnikami psychologicznymi, które kształtują zachowania żywieniowe oraz uczą się analizować przyczyny zaburzeń odżywiania.

  Ścieżka kształcenia Dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie to wiedza z zakresu żywienia w odnowie biologicznej, prowadząca do umiejętności udzielania porad żywieniowych dla sportowców trenujących różne dyscypliny sportowe zawodowo jak i osób traktujących sport rekreacyjnie.

  Ścieżka kształcenia Diet trener personalny Celem specjalności Diet trener personalny jest dostarczenie wiedzy i umiejętności zarówno w zakresie sposobów żywienia jak i holistyczne podejście do treningu personalnego, w tym wyposażenie w psychologiczne narzędzia motywacyjne niezbędne w treningu personalnym.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Dietetyka sportowa
  • Psychodietetyka
  • Dietetyka medyczna

  Studia II stopnia stacjonarne

  • żywienie kliniczne
  • Dietetyk wieku dziecięcego
  • Psychodietetyka z elementami obesitologii
  • Dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie
  • Diet trener personalny

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Dietetyka sportowa
  • Psychodietetyka
  • Dietetyka medyczna

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • żywienie kliniczne
  • Dietetyk wieku dziecięcego
  • Psychodietetyka z elementami obesitologii
  • Dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie
  • Diet trener personalny

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • DIETETYKA - STUDIA ONLINE

  Rekrutacja

  stopień: (II) czas trwania: 2 lata
  tryb: online
  Pokaż więcej

  forma studiów: online
  poziom studiów: II stopnia
  czas trwania: 2 lata
  tytuł zawodowy: magister

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi .
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (11)

Kornelia Ocena odpowiedz

Trudno nie polecić, skoro tyle fantastycznych chwil, dużo przyjaźni, ogrom wiedzy.

Alicja Ocena odpowiedz

Jestem po 2 roku i jestem bardzo zadowolona. Może jeszcze nie wszystko wiem, ale wiem że: ludzie są w porządku, program jest ok, uczelnia bardzo mi się podoba. Kadra też daje z siebie wszystko. Po studiach wrócę z pełnym podsumowaniem.

Łucja Ocena odpowiedz

Polecam dietetykę. Bardzo dobre zajęcia z dietetyki wieku dziecięcego oraz przygotowanie do trenera personalnego.

Kety Ocena odpowiedz

Dietetyka. Super. Polecam.

Anna Ocena odpowiedz

Chyba najlepsza uczelnia i kierunek w regionie. Polecam.

Michał Ocena odpowiedz

Zauważyłem, że jest popyt na osoby znające się na dietetyce. Rozglądając się, widać ile ludzi potrzebuje porady specjalistycznej w odżywianiu, aby schudnąć albo mieć więcej energii. Dlatego postanowiłem, że wybiorę ten kierunek, również dlatego, bo łatwo przychodzi mi czytanie artykułów i książek z tej tematyki. Zastanawiałem się, którą uczelnie wybrać. Przeczytałem opinie, recenzje, przejrzałem stronę kilku podobnych uczelni. Wybór padł na tą szkołę i uważam, że był dobry.

Agata Ocena odpowiedz

Kierunek jest ostatnio bardzo popularny, ponieważ branża szybko się rozwija. Mój obecny pracodawca zasugerował, abym podjęła studia w WSBiNoZ. Jestem bardzo zadowolona.

Anita Ocena odpowiedz

W tym roku skończyłam dietetykę I stopnia i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej podjęłam te studia na uczelni publicznej, ale jednak rzuciłam bo szczerze mówiąc poziom był średni. Tutaj dużo zajęć z praktykami, bardzo dobrze ułożony program i czuję, że wiem i umiem więcej. Polecam.

Joanna Ocena odpowiedz

Polecam.

Iga88 Ocena odpowiedz

Studiowałam dietetykę w Medyku i wspominam bardzo pozytywnie. To solidna uczelnia ze świetną kadrą. Naprawdę warto, zwłaszcza, że po studiach znalazłam pracę w zawodzie ;) To chyba najlepsza rekomendacja ;)

kasia Ocena odpowiedz

Dietetyka to coraz popularniejsza dziedzina, która pomaga zdrowym i chorym. Ale ważne jest to, aby pomagać mądrze, na podstawie solidnej wiedzy. Dlatego studiuję w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu, bo tutaj wiedzę przekazują doświadczeni praktycy, którzy zajęcia opierają między innymi na własnych doświadczeniach