• KOSMETOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne online
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister magister

  Kierunek kosmetologia z certyfikatem "Studia z przyszłością" 

  Kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zakłada wykształcenie specjalistów w dziedzinie poprawiania i przywracania urody. Studenci zdobywają szczegółową wiedzę z zakresu kosmetologii, oraz ogólną z zakresu anatomii, patofizjologii, biochemii, dermatologii, onkologii skóry, czy medycyny estetycznej. Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu to umiejętności diagnostyki skóry i wykonywania zabiegów z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń oraz preparatów.

  Studia na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi dzielą się na następujące ścieżki kształcenia: Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, Podologia, Menedżer ośrodków spa i wellness, Trycholog.

   

   

  STUDIA I STOPNIA
  Ścieżki kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki to połączenie dietetyki, kosmetologii i fizjoterapii. Studenci poznają tajniki medycyny fizykalnej, aromaterapii i krioterapii, a także uczą się wykorzystywania i obsługi aparatury kosmetycznej Spa. Ponadto, zdobywają wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i nabywają umiejętności planowania racjonalnego żywienia i planowania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet.

  Ścieżka kształcenia Podologia zakłada zdobycie wiedzy i umiejętności prowadzących do rozpoznawania chorób stóp, udzielania wskazówek dotyczących pielęgnacji, wykonywania zabiegów korekcyjnych i stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych.

   

   

  STUDIA II STOPNIA
  Ścieżka kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Menedżer ośrodków spa i wellness to nauka zarządzania obiektem o takim charakterze. Studenci poznają zasady kierowania zespołem kosmetologów w klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii, planowania i realizowania działań marketingowych związanych z branżą usług kosmetologicznych, a także pełnienia roli lidera w sektorze usług spa i wellness oraz kosmetologicznych.

  Ścieżka kształcenia Trycholog to wiedza i umiejętności z zakresu pielęgnacji skóry głowy, tajników zabiegów pielęgnacyjnych skupionych na włosach, czy też diagnozowania problemów skóry owłosionej głowy i włosów.

  Na liście przedmiotów realizowanych w toku nauki na kierunku Kosmetologia znajdują się, między innymi: dermatologia, diabetologia, mezoterapia bezigłowa, kwasy medyczne, refleksologia, fizjoterapia, dietetyka. A jaką pracę znajdą absolwenci kierunku? Absolwenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu znajdą zatrudnienie w klinikach dermatologicznych, gabinetach medycyny estetycznej, klinikach odnowy biologicznej, salonach spa, salonach masażu, gabinetach kosmetycznych, gabinetach podologicznych.

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Kosmetologia estetyczna w praktyce
  • Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki
  • Podologia

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Menadżer ośrodków spa i wellness
  • Podolog
  • Trycholog
  • Biotechnolog w kosmetologii

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Kosmetologia estetyczna w praktyce
  • Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki
  • Podologia

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Menadżer ośrodków spa i wellness
  • Podolog
  • Trycholog
  • Biotechnolog w kosmetologii

  Studia II stopnia online

  • Menadżer ośrodków spa i wellness

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • KOSMETOLOGIA - STUDIA ONLINE

  Rekrutacja

  stopień: (II) czas trwania: 2 lata
  tryb: online
  Pokaż więcej

  forma studiów: online
  poziom studiów: II stopnia
  czas trwania: 2 lata
  tytuł zawodowy: magister

  * Dotyczy specjalności Menadżer ośrodków SPA i Wellness

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia II stopnia online

  • Menadżer ośrodków spa i wellness

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi .
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (6)

Asia. Ocena odpowiedz

Polecam. Dużo zajęć praktycznych.

Monika Ocena odpowiedz

Studiowałam kosmetologie przez rok na innej uczelni. Potem zmieniłam na WSBiNoZ. Mam porównanie i widzę, że WSBiNoZ nie ma sobie równych. Teraz już jestem na 3 roku.

Magda Ocena odpowiedz

Ciekawiła mnie kosmetologia od kiedy dowiedziałem się, że mogę w domu robić sobie makijaż. Czyli bardzo dawno temu? Postanowiłam, że pójdę na kosmetologie, bo daje mi to dużo frajdy i zabawy. Chciałam nauczyć się podstaw od ludzi z wieloletnim doświadczeniem. Kolejnym etapem, jaki planuje to nauka malowania twarzy. Zastanawiałam się, którą wybrać szkołę, bo najbardziej mi zależało, żeby nauczyć się jak najwięcej praktycznych technik. Wybrałam tę szkołę, bo w mojej ocenie zdobyła najwięcej punktów. W sumie to cieszę się z wyboru.

Janusz Ocena odpowiedz

Polecam.

kinga90 Ocena odpowiedz

Kosmetologia na WSBiNoZ jest jedną z lepszych w kraju. Dużo praktycznych zajęć, rzetelna wiedza podana w przystępny sposób i możliwość zdobycia pierwszych zawodowych doświadczeń. Sama tu studiuję i powiem tylko, że wybór tej uczelni i kierunku to był strzał w dziesiątkę ;)

anetta Ocena odpowiedz

Polecam każdemu Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Tutaj można zdobyć profesjonalną wiedzę i przyszłościowy zawód. Na tej uczelni kształci się prawdziwych specjalistów