• KOSMETOLOGIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek kosmetologia z certyfikatem "Studia z przyszłością" 

  Kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zakłada wykształcenie specjalistów w dziedzinie poprawiania i przywracania urody. Studenci zdobywają szczegółową wiedzę z zakresu kosmetologii, oraz ogólną z zakresu anatomii, patofizjologii, biochemii, dermatologii, onkologii skóry, czy medycyny estetycznej. Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu to umiejętności diagnostyki skóry i wykonywania zabiegów z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń oraz preparatów.

  Studia na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi dzielą się na następujące ścieżki kształcenia: Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, Wizaż i stylizacja, Podologia, Menedżer ośrodków spa i wellness, Trycholog, Chemia kosmetyczna w biznesie, Masaż w pracy z ciałem i fitness.

   

   

  STUDIA I STOPNIA
  Ścieżki kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki to połączenie dietetyki, kosmetologii i fizjoterapii. Studenci poznają tajniki medycyny fizykalnej, aromaterapii i krioterapii, a także uczą się wykorzystywania i obsługi aparatury kosmetycznej Spa. Ponadto, zdobywają wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i nabywają umiejętności planowania racjonalnego żywienia i planowania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet.

  Ścieżka kształcenia Wizaż i stylizacja zakłada zdobycie wiedzy z zakresu teorii barw, dobierania kolorów do typu urody, oraz korekcji defektów, kamuflażu i technik makijażu. Studenci poznają tajniki kosmetologii, sztuk pięknych i estetyki, a także zasady autoprezentacji wizualnej.

  Ścieżka kształcenia Podologia zakłada zdobycie wiedzy i umiejętności prowadzących do rozpoznawania chorób stóp, udzielania wskazówek dotyczących pielęgnacji, wykonywania zabiegów korekcyjnych i stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych.

   

   

  STUDIA II STOPNIA
  Ścieżka kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Menedżer ośrodków spa i wellness to nauka zarządzania obiektem o takim charakterze. Studenci poznają zasady kierowania zespołem kosmetologów w klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii, planowania i realizowania działań marketingowych związanych z branżą usług kosmetologicznych, a także pełnienia roli lidera w sektorze usług spa i wellness oraz kosmetologicznych.

  Ścieżka kształcenia Trycholog to wiedza i umiejętności z zakresu pielęgnacji skóry głowy, tajników zabiegów pielęgnacyjnych skupionych na włosach, czy też diagnozowania problemów skóry owłosionej głowy i włosów.

  Ścieżka kształcenia Chemia kosmetyczna w biznesie zakłada przekazanie nabycie specjalistycznej wiedzy, będącej podstawą do profesjonalnego poruszania się po obszarach związanych z nauką, przemysłem, ochroną zdrowia, ochroną środowiska. Studenci nabywają kompetencji do kierowania zespołem kosmetologów w klinikach i zakładach produkcyjnych, a także do bycia liderem w sektorze chemicznym.

  Ścieżka kształcenia Masaż w pracy z ciałem i fitness to wiedza i umiejętności z obszaru ćwiczeń, zabiegów, oraz wszelakich innych działań mających wpływ na wygląd i kondycję skóry i sylwetki. Studenci poznają tajniki zabiegów na ciało, ćwiczeń mających na celu kształtowanie i modelowanie ciała, a także zasady właściwego odżywiania się.

  Na liście przedmiotów realizowanych w toku nauki na kierunku Kosmetologia znajdują się, między innymi: dermatologia, diabetologia, mezoterapia bezigłowa, kwasy medyczne, refleksologia, fizjoterapia, dietetyka. A jaką pracę znajdą absolwenci kierunku? Absolwenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu znajdą zatrudnienie w klinikach dermatologicznych, gabinetach medycyny estetycznej, klinikach odnowy biologicznej, salonach spa, salonach masażu, gabinetach kosmetycznych, gabinetach podologicznych.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki
  • Wizaż i stylizacja
  • Podologia

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Chemia kosmetyczna w biznesie
  • Masaż w pracy z ciałem i fitness
  • Menadżer ośrodków spa i wellness
  • Podolog
  • Trycholog

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki
  • Wizaż i stylizacja
  • Podologia

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Chemia kosmetyczna w biznesie
  • Masaż w pracy z ciałem i fitness
  • Menadżer ośrodków spa i wellness
  • Podolog
  • Trycholog

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 • KOSMETOLOGIA - STUDIA ONLINE Stopień: II REKRUTACJA

  * Dotyczy specjalności Menadżer ośrodków SPA i Wellness

  Czytaj dalejZwiń

Opinie (2)

kinga90 Ocena

Kosmetologia na WSBiNoZ jest jedną z lepszych w kraju. Dużo praktycznych zajęć, rzetelna wiedza podana w przystępny sposób i możliwość zdobycia pierwszych zawodowych doświadczeń. Sama tu studiuję i powiem tylko, że wybór tej uczelni i kierunku to był strzał w dziesiątkę ;)

anetta Ocena

Polecam każdemu Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Tutaj można zdobyć profesjonalną wiedzę i przyszłościowy zawód. Na tej uczelni kształci się prawdziwych specjalistów


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: