• KOSMETOLOGIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek kosmetologia z certyfikatem "Studia z przyszłością" 

  Kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zakłada wykształcenie specjalistów w dziedzinie poprawiania i przywracania urody. Studenci zdobywają szczegółową wiedzę z zakresu kosmetologii, oraz ogólną z zakresu anatomii, patofizjologii, biochemii, dermatologii, onkologii skóry, czy medycyny estetycznej. Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu to umiejętności diagnostyki skóry i wykonywania zabiegów z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń oraz preparatów.

  Studia na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi dzielą się na następujące ścieżki kształcenia: Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, Wizaż i stylizacja, Podologia, Menedżer ośrodków spa i wellness, Trycholog, Chemia kosmetyczna w biznesie, Masaż w pracy z ciałem i fitness.

   

   

  STUDIA I STOPNIA
  Ścieżki kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki to połączenie dietetyki, kosmetologii i fizjoterapii. Studenci poznają tajniki medycyny fizykalnej, aromaterapii i krioterapii, a także uczą się wykorzystywania i obsługi aparatury kosmetycznej Spa. Ponadto, zdobywają wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i nabywają umiejętności planowania racjonalnego żywienia i planowania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet.

  Ścieżka kształcenia Wizaż i stylizacja zakłada zdobycie wiedzy z zakresu teorii barw, dobierania kolorów do typu urody, oraz korekcji defektów, kamuflażu i technik makijażu. Studenci poznają tajniki kosmetologii, sztuk pięknych i estetyki, a także zasady autoprezentacji wizualnej.

  Ścieżka kształcenia Podologia zakłada zdobycie wiedzy i umiejętności prowadzących do rozpoznawania chorób stóp, udzielania wskazówek dotyczących pielęgnacji, wykonywania zabiegów korekcyjnych i stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych.

   

   

  STUDIA II STOPNIA
  Ścieżka kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Menedżer ośrodków spa i wellness to nauka zarządzania obiektem o takim charakterze. Studenci poznają zasady kierowania zespołem kosmetologów w klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii, planowania i realizowania działań marketingowych związanych z branżą usług kosmetologicznych, a także pełnienia roli lidera w sektorze usług spa i wellness oraz kosmetologicznych.

  Ścieżka kształcenia Trycholog to wiedza i umiejętności z zakresu pielęgnacji skóry głowy, tajników zabiegów pielęgnacyjnych skupionych na włosach, czy też diagnozowania problemów skóry owłosionej głowy i włosów.

  Ścieżka kształcenia Chemia kosmetyczna w biznesie zakłada przekazanie nabycie specjalistycznej wiedzy, będącej podstawą do profesjonalnego poruszania się po obszarach związanych z nauką, przemysłem, ochroną zdrowia, ochroną środowiska. Studenci nabywają kompetencji do kierowania zespołem kosmetologów w klinikach i zakładach produkcyjnych, a także do bycia liderem w sektorze chemicznym.

  Ścieżka kształcenia Masaż w pracy z ciałem i fitness to wiedza i umiejętności z obszaru ćwiczeń, zabiegów, oraz wszelakich innych działań mających wpływ na wygląd i kondycję skóry i sylwetki. Studenci poznają tajniki zabiegów na ciało, ćwiczeń mających na celu kształtowanie i modelowanie ciała, a także zasady właściwego odżywiania się.

  Na liście przedmiotów realizowanych w toku nauki na kierunku Kosmetologia znajdują się, między innymi: dermatologia, diabetologia, mezoterapia bezigłowa, kwasy medyczne, refleksologia, fizjoterapia, dietetyka. A jaką pracę znajdą absolwenci kierunku? Absolwenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu znajdą zatrudnienie w klinikach dermatologicznych, gabinetach medycyny estetycznej, klinikach odnowy biologicznej, salonach spa, salonach masażu, gabinetach kosmetycznych, gabinetach podologicznych.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (2)

kinga90 Ocena

Kosmetologia na WSBiNoZ jest jedną z lepszych w kraju. Dużo praktycznych zajęć, rzetelna wiedza podana w przystępny sposób i możliwość zdobycia pierwszych zawodowych doświadczeń. Sama tu studiuję i powiem tylko, że wybór tej uczelni i kierunku to był strzał w dziesiątkę ;)

anetta Ocena

Polecam każdemu Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Tutaj można zdobyć profesjonalną wiedzę i przyszłościowy zawód. Na tej uczelni kształci się prawdziwych specjalistów


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: