• KOSMETOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne online
  typ studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister magister

  Kierunek kosmetologia z certyfikatem "Studia z przyszłością" 

  Kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zakłada wykształcenie specjalistów w dziedzinie poprawiania i przywracania urody. Studenci zdobywają szczegółową wiedzę z zakresu kosmetologii, oraz ogólną z zakresu anatomii, patofizjologii, biochemii, dermatologii, onkologii skóry, czy medycyny estetycznej. Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu to umiejętności diagnostyki skóry i wykonywania zabiegów z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń oraz preparatów.

  Studia na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi dzielą się na następujące ścieżki kształcenia: Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, Podologia, Menedżer ośrodków spa i wellness, Trycholog.

   

   

  STUDIA I STOPNIA
  Ścieżki kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki to połączenie dietetyki, kosmetologii i fizjoterapii. Studenci poznają tajniki medycyny fizykalnej, aromaterapii i krioterapii, a także uczą się wykorzystywania i obsługi aparatury kosmetycznej Spa. Ponadto, zdobywają wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i nabywają umiejętności planowania racjonalnego żywienia i planowania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet.

  Ścieżka kształcenia Podologia zakłada zdobycie wiedzy i umiejętności prowadzących do rozpoznawania chorób stóp, udzielania wskazówek dotyczących pielęgnacji, wykonywania zabiegów korekcyjnych i stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych.

   

   

  STUDIA II STOPNIA
  Ścieżka kształcenia: 

  Ścieżka kształcenia Menedżer ośrodków spa i wellness to nauka zarządzania obiektem o takim charakterze. Studenci poznają zasady kierowania zespołem kosmetologów w klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii, planowania i realizowania działań marketingowych związanych z branżą usług kosmetologicznych, a także pełnienia roli lidera w sektorze usług spa i wellness oraz kosmetologicznych.

  Ścieżka kształcenia Trycholog to wiedza i umiejętności z zakresu pielęgnacji skóry głowy, tajników zabiegów pielęgnacyjnych skupionych na włosach, czy też diagnozowania problemów skóry owłosionej głowy i włosów.

  Na liście przedmiotów realizowanych w toku nauki na kierunku Kosmetologia znajdują się, między innymi: dermatologia, diabetologia, mezoterapia bezigłowa, kwasy medyczne, refleksologia, fizjoterapia, dietetyka. A jaką pracę znajdą absolwenci kierunku? Absolwenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu znajdą zatrudnienie w klinikach dermatologicznych, gabinetach medycyny estetycznej, klinikach odnowy biologicznej, salonach spa, salonach masażu, gabinetach kosmetycznych, gabinetach podologicznych.

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Kosmetologia estetyczna w praktyce
  • Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki
  • Podologia

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Menadżer ośrodków spa i wellness
  • Podolog
  • Trycholog

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Kosmetologia estetyczna w praktyce
  • Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki
  • Podologia

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Menadżer ośrodków spa i wellness
  • Podolog
  • Trycholog

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • KOSMETOLOGIA - STUDIA ONLINE

  Rekrutacja

  stopień: (II) czas trwania: 2 lata
  tryb: online
  Pokaż więcej

  tryb studiów: online
  typ studiów: II stopnia
  czas trwania: 2 lata
  tytuł zawodowy: magister

  * Dotyczy specjalności Menadżer ośrodków SPA i Wellness

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Opinie (6)

Asia. Ocena odpowiedz

Polecam. Dużo zajęć praktycznych.

Monika Ocena odpowiedz

Studiowałam kosmetologie przez rok na innej uczelni. Potem zmieniłam na WSBiNoZ. Mam porównanie i widzę, że WSBiNoZ nie ma sobie równych. Teraz już jestem na 3 roku.

Magda Ocena odpowiedz

Ciekawiła mnie kosmetologia od kiedy dowiedziałem się, że mogę w domu robić sobie makijaż. Czyli bardzo dawno temu? Postanowiłam, że pójdę na kosmetologie, bo daje mi to dużo frajdy i zabawy. Chciałam nauczyć się podstaw od ludzi z wieloletnim doświadczeniem. Kolejnym etapem, jaki planuje to nauka malowania twarzy. Zastanawiałam się, którą wybrać szkołę, bo najbardziej mi zależało, żeby nauczyć się jak najwięcej praktycznych technik. Wybrałam tę szkołę, bo w mojej ocenie zdobyła najwięcej punktów. W sumie to cieszę się z wyboru.

Janusz Ocena odpowiedz

Polecam.

kinga90 Ocena odpowiedz

Kosmetologia na WSBiNoZ jest jedną z lepszych w kraju. Dużo praktycznych zajęć, rzetelna wiedza podana w przystępny sposób i możliwość zdobycia pierwszych zawodowych doświadczeń. Sama tu studiuję i powiem tylko, że wybór tej uczelni i kierunku to był strzał w dziesiątkę ;)

anetta Ocena odpowiedz

Polecam każdemu Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Tutaj można zdobyć profesjonalną wiedzę i przyszłościowy zawód. Na tej uczelni kształci się prawdziwych specjalistów