kosmetologia studia

Kosmetologia studia - kierunek studiów

Kult piękna sprawia, że dziedzina kosmetologii ciągle się rozwija. Pojawiają się nowoczesne technologie, a zabiegi pielęgnacyjne skóry są wykonywane przez coraz większą ilość osób. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Kosmetologia wychodzi zatem naprzeciw wymaganiom współczesnego rynku. Jeżeli zatem chciałbyś pracować w gabinecie kosmetycznym to jest to kierunek dla Ciebie!

Kosmetologia to nauka zajmująca się profilaktyką chorób skóry oraz jej pielegnacją, dzięki której można załagodzić efekty starzenia się. Wiedza w tej dziedzinie obejmuje podstawy medycyny (fizjologię, biologię czy chemię kosmetyczną) oraz zakres wiedzy specjalistycznej: dermatologia, medycyna estetyczn, alergologia. Nauczysz się także wykonywanać różne zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury. Ponadto wymagane są zdolności manualne oraz poczucie estetyki, a także umiejętności miękkie, dzięki którym będziesz mógł z łatwością komunikować się z klientem.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Kosmetologia? Nieustanny rozwój polskiego rynku kosmetycznego sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracowac w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, centrach Spa&Wellness, ośrodkach badań aplikacyjnych produktów kosmetycznych, gabinetach dermatologicznych (jako współpracownicy w zakresie pielęgnacji skóry); firmach produkujących kosmetyki czy sieciach dystrybucji kosmetyków jako sprzedawcy, konsultanci lub doradcy klienta. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo – jeżeli zatem interesują Cię zabiegi kosmetyczne to Kosmetologia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kosmetologię

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii,
  • przeprowadzania analizy kolorystycznej, rodzaju zabiegu kosmetycznego, stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem, poprawnego wykonywania zabiegów upiększających, z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
  • opisu właściwości wybranych pierwiastków chemicznych, związków nieorganicznych i organicznych, opisu zachowania i reaktywności wybranych grup związków nieorganicznych i organicznych, korzystania z wody jako podstawowej dla przyrody fazy ciekłej, uzdatniania i oczyszczania wody do celów kosmetycznych i laboratoryjnych, wykonywania podstawowych czynności laboratoryjnych, wykonywania podstawowych obliczeń chemicznych stosowanych w kosmetyce,
  • wykonywania pomiaru lub wyznaczania wielkości fizycznych dotyczących organizmów żywych i środowiska, opisu wpływu czynników fizycznych środowiska na organizmy żywe,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku kosmetologia

Absolwent kierunku komunikacja wizerunkowa znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w gabinetach kosmetycznych,
  • pracownik sieci dystrybucji kosmetyków,
  • pracownik ośrodkach odnowy biologicznej,
  • pracownik w centrach Spa&Wellness,
  • pracownik w ośrodkach badań aplikacyjnych produktów kosmetycznych lub gabinetach dermatologicznych (jako współpracownicy w zakresie pielęgnacji skóry) czy firmach produkujących kosmetyki czy sieciach dystrybucji kosmetyków.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na kierunek kosmetologia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia, fizyka z astronomią.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA

Komentarze (2)

Wera29 odpowiedz

Też studiowałam kosmetologie na Medyku, znakomita szkoła. Bardzo dużo mi dała. Myślę, że dzięki tym studiom udało mi się znaleźć pracę w zawodzie.

Irmina 27 odpowiedz

Polecam łódzkiego Medyka, czyli Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu. mają świetną kadrę i można się dużo nauczyć, zwłaszcza w praktyce, a to jest najważniejsze dla osób, które chcą pracować w zawodzie.