ul. Olszewska 12, 

00-792 Warszawa, 

tel. 22 825 80 34/35 fax. 22 825 80 31

rektorat@wseiz.pl

ul. Olszewska 12, 

00-792 Warszawa, 

tel. 22 825 80 34/35 fax. 22 825 80 31

rektorat@wseiz.pl

 • MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3,5 roku
  tryb: niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia
  czas trwania: 3,5 roku
  tytuł zawodowy: inżynier

  Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie realizowany jest na Wydziale Inżynierii i Zarządzania. Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Studenci nabywają kompetencji z zakresu mechaniki i wytrzymałości materiałów, projektowania maszyn i ich elementów z wykorzystaniem współczesnych metod i narzędzi obliczeniowych, procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn oraz materiałów inżynierskich stosowanych w budowie maszyn.

  Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie dzielą się na następujące specjalności: Inżynieria jakości, Projektowanie i sterowanie komputerowe, Budowa i serwisowanie samochodów.

  Specjalność Inżynieria jakości zakłada nabycie umiejętności z obszaru zagadnień związanych z projektowaniem i stosowaniem przyrządów i systemów pomiarowych w procesach sterowania jakością produkcji oraz badania jakości wyrobów.

  Specjalność Projektowanie i sterowanie komputerowe to wiedza z zakresu wykorzystania technik komputerowych w procesie projektowania maszyn i sterowania procesem produkcyjnym. Studenci uczą się wykorzystywać techniki komputerowe do pozyskiwania, porządkowania, zapisywania i przekazywania informacji.

  Specjalność Budowa i serwisowanie samochodów zakłada zdobycie wiedzy i nabycie umiejętności związanych z konstruowaniem, produkcją, naprawą, diagnostyką i bieżącą obsługą pojazdów samochodowych, a także poznaniem zasad działania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

  W programie nauczania na kierunku Mechanika i budowa maszyn w WSEiZ występują następujące przedmioty: zarządzanie jakością, zarządzanie środowiskowe, logistyka w przedsiębiorstwie, grafika inżynierska, automatyka i robotyka, mechanika techniczna, inżynieria procesowa, metrologia, modelowanie procesów produkcyjnych, finanse przedsiębiorstwa, technologia montażu, diagnostyka samochodów, teoria ruchu samochodów.

  Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Mechaniki i budowy maszyn w WSEiZ będą mogli wykorzystać w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego oraz w innych zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych, jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne Specjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Budowa i serwisowanie samochodów
  • Projektowanie i sterowanie komputerowe

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Budowa i serwisowanie samochodów
  • Projektowanie i sterowanie komputerowe

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Daniel Ocena odpowiedz

jest ciekawie, nie jest nudno, zajęcia interesujące i angażujące

Igor Ocena odpowiedz

najbardziej zaimponowalo mi to, z jakim zaangażowaniem wykładowcy podchodzą co prowadzenia zajęć. Coś pięknego!

kuba Ocena odpowiedz

Mechanika i budowa maszyn to jedna z najważniejszych dziedzin, bez których dzisiejszy świat, po prostu, nie mógłby funkcjonować. Warto się kształcić w tym zakresie, bo na specjalistów w tej dyscyplinie nigdy zapotrzebowanie nie spadnie. A dlaczego wybrałem studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania? Z powodu szerokiej oferty specjalności. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie