Mechanika i budowa maszyn studia

Mechanika i budowa maszyn studia - kierunek studiów

Maszyny to codzienność. Na każdym kroku mamy styczność z urządzeniami mechanicznymi, które w dużym stopniu ułatwiają nam życie codzienne czy zawodowe. Nieustanny rozwój technologii sprawia, że branża budowy maszyn ciągle pokazuje silne zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego też Mechanika i budowa maszyn jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez licealistów. Jeżeli zatem chciałbyś mieć wpływa na konstruowanie urządzeń mechanicznych to Mechanika i budowa maszyn jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki kariery!

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn to okazja do uzyskania gruntownej wiedzy z zakresu mechaniki, wytrzymałości materiałów, materiałoznawstwa, elektrotechniki oraz umiejętności w zakresie projektowania i konstruowania maszyn i urządzeń, projektowania procesów technologicznych, wytwarzania maszyn i urządzeń. Wszystko to dzieje się z wykorzystaniem technik informatycznych Computer Aided Engineering. Dzięki połączeniu wiedzy teoretycznej z dużą ilością praktyk staniesz się wszechstronnie wykształconym inżynierem gotowym do podjęcia pracy w zawodzie.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Mechanika i budowa maszyn? Jest to kierunek, po którym nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem pracy ze względu na ciągłe zapotrzebowanie rynku na specjalistów w tej dziedzinie. Nie bez powodu jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków studiów na politechnikach w całej Polsce. Będziesz mógł pracować w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, a także w innych, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych, jednostkach odbioru technicznego oraz jakościowego produktów i materiałów czy jednostkach akredytacyjnych. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc jeżeli chciałbyś zająć się projektowaniem urządzeń mechanicznych to Mechanika i budowa maszyn może być okazją do przełożenia Twoich zainteresowań na karierę zawodową!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując mechanikę i budowę maszyn

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • odwzorowania oraz wymiarowania elementów maszyn, projektowania i wykonywania oblicze wytrzymałościowych układów mechanicznych z zastosowaniem komputerowego wspomagania projektowania maszyn, planowania i nadzorowania zada obsługowych dla zapewnienia niezawodnej eksploatacji maszyn i urządzeń,
  • projektowania oraz analizy elektrycznych układów napędowych oraz układów sterowania maszyn,
  • stosowania technologii wytwarzania w celu kształtowania postaci, struktury i własności produktów,
  • posługiwania się aparatur pomiarów, metrologi warsztatów i metodami szacowania błędów pomiaru,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku mechanika i budowa maszyn

Absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego,
  • pracownik w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych oraz technologicznych,
  • pracownik w jednostkach odbioru technicznego oraz jakościowego produktów,
  • pracownik w jednostkach akredytacyjnych,
  • pracownik w firmie technologicznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku mechanika i budowa maszyn, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Mechanika i budowa maszyn

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Kierunek mechanika i budowa maszyn prowadzony jest przez:

Wydział Mechaniczny

Politechnika Częstochowska

Kierunek mechanika i budowa maszyn prowadzony jest przez:

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki

Politechnika Gdańska

Kierunek mechanika i budowa maszyn prowadzony jest przez:

Wydział Mechaniczny

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Kierunek mechanika i budowa maszyn prowadzony jest przez:

Wydział Mechaniczny

Popularne artykuły dla kierunku MECHANIKA I BUDOWA MASZYN w dziale uczelnia

Popularne artykuły dla kierunku MECHANIKA I BUDOWA MASZYN w dziale miasto

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

zobacz kogo szukamy >>

Firma DELL została założona przez Michaela Della w 1984 roku w Austin w stanie Teksas. Zasłynęła z wdrożenia bezpośredniego modelu sprzedaży, który omijał pośredników w drodze komputera z fabryki do Klienta. Jest także pionierem sprzedaży przez Internet – każdy może stworzyć dopasowany do swoich potrzeb komputer, od komponentów wewnętrznych zaczynając, a na kolorze obudowy kończąc, po czym śledzić etapy produkcji i dostawy.

zobacz kogo szukamy >>

Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

zobacz kogo szukamy >>

CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. W Polsce działamy od 2001r., obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób.

zobacz kogo szukamy >>

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

zobacz kogo szukamy >>

Grupa Hutchinson jest światowym liderem produkcji elastomerów w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Od ponad 160 lat projektujemy i wytwarzamy produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu.

zobacz kogo szukamy >>

WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

zobacz kogo szukamy >>

Nasz zespół tworzą ludzie w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, o różnej narodowości i kulturze. Dla nas najważniejsi są ludzie z pomysłami i innowacyjnym podejściem, którzy będą podzielać nasze zaangażowanie. Pracując w Sonoco możesz zdobywać nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale również przeżyć wspaniałą przygodę w miłej atmosferze.

zobacz kogo szukamy >>

Firma Automotive Assembly Systems powstała jako odpowiedź na potrzeby firm produkcyjnych, dla których jakość nigdy nie jest przypadkowa. Oferujemy usługi z zakresu wsparcia procesów produkcji oraz logistycznych, kontroli, naprawy i podmontażu części, podzespołów oraz komponentów dla przemysłu wielkoseryjnego, głównie w branży motoryzacyjnej, RTV i AGD. Nasza oferta to odpowiedź na potrzeby firm poszukujących rozwiązań pozwalających natychmiast reagować na sezonowe wzrosty produkcji, jak również fluktuację zamówień Klientów.

zobacz kogo szukamy >>

Nowatorska firma, która jakość stawia zawsze na pierwszym miejscu. Od kilkudziesięciu lat z powodzeniem świadczymy usługi w zakresie kontroli jakości części w branży motoryzacyjnej na arenie międzynarodowej.

zobacz kogo szukamy >>

Exact Systems jest czołowym dostawcą rozwiązań w zakresie kontroli jakości w Polsce i na świecie. Odbiorcami naszych usług są dostawcy i poddostawcy głownie dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów. Nasza Grupa Kapitałowa zatrudnia obecnie ponad 5000 osób, które deleguje do prac u swoich Klientów, korzystając z rozbudowanej struktury 60 biur operacyjnych.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)