ul. Rzemieślnicza 5 

81-855 Sopot

tel. 58 555 83 80

email: rekrutacja@ssw-sopot.pl

ul. Rzemieślnicza 5 

81-855 Sopot

tel. 58 555 83 80

email: rekrutacja@ssw-sopot.pl

 • ARCHITEKTURA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 4 lata 1,5 roku 4 lata 1,5 roku
  tytuł zawodowy: inżynier architekt magister inżynier architekt inżynier architekt magister inżynier architekt

  SANS jest jedną z 3 niepublicznych uczelni w Polsce, których dyplom magistra inżyniera architekta uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych. Dyplom jest automatycznie uznawany w każdym kraju Unii Europejskiej, co pozwala na starania się o pełne uprawnienia architektoniczne również poza Polską.

  Celem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy, będącej połączeniem wielu zagadnień, takich jak: teoria architektury, budownictwo, technologie budowlane, sztuki piękne, czy projektowanie architektoniczne. Studenci poznają przepisy techniczno- budowlane, metody organizacji i przebiegu procesu inwestycyjnego, a także zasady kształtowania środowiska człowieka zgodnie z jego potrzebami użytkowymi. Architektura w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych to także wyjazdy studyjne, mające na celu doświadczenie z bliska konkretnych zagadnień.

  W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: projektowanie architektoniczne, historia architektury, grafika prezentacyjna, planowanie infrastruktury technicznej, rewitalizacja urbanistyczna, zarządzanie projektami rewitalizacji, gospodarka przestrzenna, projektowanie urbanistyczne, charakterystyka energetyczna budynków. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Architektury w SANS mogą wykorzystać w pracowniach architektonicznych, pracowniach urbanistycznych, pracowniach planistycznych, przedsiębiorstwach budowlanych, administracji samorządowej, pracowniach konserwacji zabytków.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Opinie (1)

Karolina Ocena odpowiedz

Bardzo ciekawe i rozwijające zajęcia dały mi możliwość bez problemu po ukończeniu studiów podjęcie pracy