• ARCHITEKTURA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 4 lata 1,5 roku 4 lata 1,5 roku
  tytuł zawodowy: inżynier architekt magister inżynier architekt inżynier architekt magister inżynier architekt

  SANS jest jedną z 3 niepublicznych uczelni w Polsce, których dyplom magistra inżyniera architekta uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych. Dyplom jest automatycznie uznawany w każdym kraju Unii Europejskiej, co pozwala na starania się o pełne uprawnienia architektoniczne również poza Polską.

  Celem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy, będącej połączeniem wielu zagadnień, takich jak: teoria architektury, budownictwo, technologie budowlane, sztuki piękne, czy projektowanie architektoniczne. Studenci poznają przepisy techniczno- budowlane, metody organizacji i przebiegu procesu inwestycyjnego, a także zasady kształtowania środowiska człowieka zgodnie z jego potrzebami użytkowymi. Architektura w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych to także wyjazdy studyjne, mające na celu doświadczenie z bliska konkretnych zagadnień.

  W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: projektowanie architektoniczne, historia architektury, grafika prezentacyjna, planowanie infrastruktury technicznej, rewitalizacja urbanistyczna, zarządzanie projektami rewitalizacji, gospodarka przestrzenna, projektowanie urbanistyczne, charakterystyka energetyczna budynków. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Architektury w SANS mogą wykorzystać w pracowniach architektonicznych, pracowniach urbanistycznych, pracowniach planistycznych, przedsiębiorstwach budowlanych, administracji samorządowej, pracowniach konserwacji zabytków.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Sopocka Akademia Nauk Stosowanych.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

MG Ocena odpowiedz

Z pełną świadomością szerzonych przeze mnie opinii, wśród mojego grona znajomych, mogę w pełni polecić Uczelnię każdej osobie, która na co dzień pracuje. Sam jestem osobą pracującą, dodatkowo studiującą i Uczelnia jest bardzo przychylna takiemu systemowi funkcjonowania. Co więcej stara się wychodzić naprzeciw potrzebom swoich studentów, o czym świadczy fakt, że opinie studentów wyrażane podczas przeprowadzanych ankiet, są dla Władz Uczelni bardzo cenne. Moja grupa przekonała się o tym wielokrotnie, ponieważ jeśli odzew w ankietach był rozbieżny, to nie było problemu, aby pomówić z Władzami Wydziału na temat rezultatów owych ankiet, tym samym zażegnać jakąś niekomfortową sytuację. Ponadto sami Wykładowcy angażują się w prowadzone zajęcia, wykazują się ogromną wiedzą, jak i nabytym doświadczeniem. Co cenne, większość z Nich jest czynnie pracująca w zawodach, więc opowiadają o faktach, które mogą Nas spotkać w pracy, bądź dzielą się swoimi spostrzeżeniami, a nie tylko teoretyzują. Władze Wydziału wykazują ogromne zrozumienie dla sytuacji studentów i sytuacji "życiowych", które mogą przytrafić się każdemu. Wystarczy tylko i wyłącznie porozmawiać i przedstawić swoją sytuację, bądź spostrzeżenia. Reasumując, nie mogę wypowiedzieć się na temat studiów stacjonarnych, ponieważ z takowymi styczności nie miałem, aczkolwiek jeśli pracujesz i rozważasz podjęcie studiów dodatkowo w trybie weekendowym, to w województwie pomorskim z pewnością nie ma lepszego wyboru. W pełni polecam i nie żałuję swojego wyboru.

Karolina Ocena odpowiedz

Bardzo ciekawe i rozwijające zajęcia dały mi możliwość bez problemu po ukończeniu studiów podjęcie pracy