• PSYCHOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne online
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister magister

  Psychologia – Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

  Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to niepubliczna uczelnia, oferująca kandydatom popularne kierunki kształcenia. Jednym z nich jest Psychologia, prowadzona na jednolitych studiach magisterskich.

  Kierunek Psychologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zakłada pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie metodologicznym, etycznym, teoretycznym i aplikacyjnym psychologii. Studenci uczą się planowania, organizowania, realizacji i oceny skutków różnych form pomocy psychologicznej w zakresie rozwiązywania problemów psychologicznych o charakterze jednostkowym i społecznym. Psychologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu to szerokie spojrzenie na tę dziedzinę oraz zwrócenie uwagi na poszczególne jej gałęzie.

  Studia na kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi dzielą się na następujące ścieżki kształcenia: Psychologia społeczno- wychowawcza, Psychologia kliniczna, Psychologia biznesu.

  Ścieżka kształcenia Psychologia społeczno- wychowawcza zakłada nabycie umiejętności w obszarze przeprowadzania diagnozy trudności wychowawczych i trudności w nauce dziecka na tle uwarunkowań środowiskowych. Studenci zapoznają się z zasadami prowadzenia zajęć psychoprofilaktycznych, wczesnej interwencji kryzysowej, rozwiązywania i mediowania konfliktów oraz prowadzenia zajęć o charakterze rozwijającym kompetencje podnoszące jakość życia dziecka.

  Ścieżka kształcenia Psychologia kliniczna to gruntowna wiedza z zakresu prawidłowego rozwoju człowieka oraz mechanizmów powstawania i utrzymywania się zaburzeń psychicznych. Studenci uczą się rozpoznawać zdrowe i zaburzone zachowanie i funkcjonowanie psychiczne człowieka, a także nawiązywać kontakt terapeutyczny z dzieckiem, rodzicem, osobą dorosłą.

  Ścieżka kształcenia Psychologia biznesu zakłada zagłębienie się w temat organizacji i jej funkcjonowania. Studenci nabywają wiedzę na temat problemów związanych z zarządzaniem ludźmi, rozwiązywaniem konfliktów i podejmowaniem istotnych decyzji. To także umiejętności niezbędne do wspierania przedsiębiorcy w kształtowaniu pozytywnej atmosfery i integracji zespołu, czy też prowadzenia badań nad satysfakcją z pracy.

  Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Psychologii w Wyższej Szkole Biznesu i nauk o Zdrowiu będą mogli wykorzystać w służbie zdrowia, szpitalach ogólnych oraz psychiatrycznych, poradniach zdrowia psychicznego, szkołach i placówkach pozaszkolnych, świetlicach socjoterapeutycznych, poradniach rodzinnych, działach HR, działach kadr różnych organizacji.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia jednolite magisterskie stacjonarne

  • Psychologia społeczno-wychowawcza
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia biznesu

  Studia jednolite magisterskie niestacjonarne

  • Psychologia społeczno-wychowawcza
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia biznesu

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • PSYCHOLOGIA - STUDIA ONLINE

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: online
  Pokaż więcej

  forma studiów: online
  poziom studiów: jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat
  tytuł zawodowy: magister

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi .
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (6)

Hubert Ocena odpowiedz

Jestem zadowolony. W porządku uczelnia.

Ania Ocena odpowiedz

Trudno powiedzieć, czy to najlepsze miejsce do studiowania - ale dla mnie tak. Dlatego polecam wszystkim.

Jacek Ocena odpowiedz

5/5

Kamil Ocena odpowiedz

Było fajnie. Sporo ludzi poznałem. Dużo się dowiedziałem. Sporo nauczyłem.

Olek Ocena odpowiedz

Chciałbym podzielić się krótko moją historia. Nie marzyłem o byciu terapeutą ani aby leczyć ludzi z ich problemów psychicznych. Zaczęło się u mnie od tego, że kolega pożyczył mi książkę na temat mowy ciała. Była to dla mnie niesamowita lektura, kiedy dowiedziałem się, że można ludzkie myśli lub stany emocjonalne czytać z obserwacji ciała. To był mój początek. Książka otworzyła mi pragnienie, aby poznać, ile jeszcze rzeczy można się dowiedzieć o człowieku, poznając dziedzinę psychologii. Prawdę mówiąc, relacje z innymi ludźmi mi się poprawiły. Nie wiem, czy to dlatego, że lepiej ich rozumiałem, czy z innego powodu. Zastanawiałem się nad wyborem uczelni. Nie zważałem na bycie terapeutą. Bardziej celowałem na szeroki wachlarz zagadnień, który pomoże mi bardziej rozumieć ludzką psychikę. Wybrałem tę uczelnię, bo trafiła do mnie ze swoim planem nauczania.

Justyna Ocena odpowiedz

Powiem szczerze, że długo się zastanawiałam czy wybrać tą uczelnię. Zapoznałam się z programem i przedmiotami, które są podczas studiów i to one przede wszystkim mnie zainteresowały. Jestem na drugim roku i mogę powiedzieć, że to był strzał w dziesiątkę! Zajęcia to prawie sama praktyka z osobami, które na co dzień pracują jako psychologowie. Nie zamieniłabym tej uczelni na inną :)