• STUDIA DLA TŁUMACZY - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Podyplomowe studia dla tłumaczy mają na celu profesjonalne kształcenie w zakresie praktyki tłumaczenia, wsparte niezbędną podbudową teoretyczną przekazywaną w formie wykładów. W zależności od wybranej ścieżki: tłumaczenia tekstów specjalistycznych, tłumaczenia uwierzytelnione i środowiskowe lub tłumaczenia ustne, w trakcie intensywnych zajęć o charakterze warsztatów uczestnicy studiów doskonalą praktyczne umiejętności w zakresie tłumaczenia pisemnego – specjalistycznego, tłumaczenia wykonywanego w formie poświadczonej i tłumaczenia ustnego środowiskowego lub tłumaczenia ustnego konferencyjnego.

    Ćwiczenia z tłumaczenia pisemnego odbywają się w laboratoriach komputerowych wyposażonych w nowoczesne narzędzia wspomagające pracę tłumacza (CAT tools), natomiast zajęcia z tłumaczeń ustnych – w laboratorium do tłumaczeń symultanicznych (kabinowych) i konsekutywnych.  Studia w zakresie każdej z trzech specjalizacji kończą się egzaminem praktycznym w ww. pracowniach komputerowych lub laboratoriach tłumaczeniowych, potwierdzającym uzyskanie profesjonalnych kompetencji translatorskich. Zajęcia odbywają się w co drugi weekend.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (14)

Agnieszka Ocena odpowiedz

Ja studiowałam filologie polska na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poziom jest wysoki i bywa ciężko. Chciałabym jeszcze tutaj skończyć studia uzupełniające z filologii angielskiej o spec. Literaturoznawstwo. Mam nadzieję że w przyszłym roku się dostanę.

Rafał Ocena odpowiedz

Studiuję Filologię włoską, bo szalenie interesują mnie Włochy i wszystko co z nimi związane, począwszy od literatury po piłkę nożną. Chcą poznać każdy szczegół dotyczący tego kraju musiałem wybrać uczelnię, dzięki której dowiem się niemal wszystkiego. Właśnie dlatego wybrałem naukę na Uniwersytecie Jagiellońskim

Edyta Ocena odpowiedz

Węgry interesowały mnie niemal od zawsze, dlatego chciałam poznać je jak najbliżej, a potem wyjechać, kto wie na jak długo. Wybór Uniwersytetu Jagiellońskiego był dla mnie oczywistym. Na tej uczelni znalazłam to, czego szukałam odnośnie kształcenia wyższego

Milena Ocena odpowiedz

Na Uniwersytecie Jagiellońskim znalazłam to, czego chciałam, czyli kierunek o nazwie Filologia rumuńska. Na tej uczelni każdy znajdzie dziedzinę, w której chce się rozwijać.

Filip Ocena odpowiedz

Studiuję Filologię rosyjską na Uniwersytecie Jagiellońskim, bo Rosja to moja pasja, punkt największych zainteresowań a także miejsce, do którego bardzo chciałbym pojechać i zwiedzić wzdłuż i wszerz.

Mariusz Ocena odpowiedz

Zawsze interesowała mnie Portugalia i wszystko co z nią związane; począwszy od muzyki fado po literaturę i sport. Dlatego studiuję Filologię portugalską na Uniwersytecie Jagiellońskim, aby wiedzieć jeszcze, jeszcze więcej

Ewelina Ocena odpowiedz

Język polski to najpiękniejszy język na świecie i zgłębianie jego zasad sprawia ogromną przyjemność. Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim dają ogromną satysfakcję

Oliwia Ocena odpowiedz

Niemal od zawsze marzę o podróży do Chin, gdyż szalenie interesuje mnie kultura tego kraju. Aby dowiedzieć się jak najwięcej i zostać ekspertem, wybrałam studia na najlepszej polskiej uczelni, czyli Uniwersytecie Jagiellońskim.

Gabrysia Ocena odpowiedz

Studia to rozwijanie pasji i zainteresowań. Dlatego należy wybierać najlepsze do tego miejsca. Ja wybrałam Uniwersytet Jagielloński.

Szymon Ocena odpowiedz

Nauka na Uniwersytecie Jagiellońskim to czas aktywnie spędzony, wypełniony ciekawymi zajęciami. Każdego polecam tę uczelnie. To najlepsze miejsce do zdobywania wykształcenia.

Paulina Ocena odpowiedz

Uniwersytet Jagielloński to najlepsza opcja na zdobycie solidnego wykształcenia.

Marcelina Ocena odpowiedz

Studia na Filologii hiszpańskiej to podróż. Możliwość zagłębienia się w sztukę, obyczaje, kulturę. Niesamowita sprawa dla ciekawych świata. Jeśli ktoś lubi taką dziedzinę, powinien udać się na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, najlepszej uczelni w kraju.

Patrycja Ocena odpowiedz

Bardzo zależało mi na tym, aby studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim. Było to po prostu moje marzenie. Udało się je spełnić i wiem, że to był najlepszy wybór

Tomek Ocena odpowiedz

Uniwersytet Jagielloński to najlepsza uczelnia w Polsce i studiowanie na niej jest prawdziwym wyzwaniem. Ale to przecież dobrze. Przez wysoki poziom kształcenia zdobędę świetne kwalifikacje.