ul. Kawęczyńska 36 

03-772 Warszawa

rekrutacja@wsm.warszawa.pl

tel. 22 59 00 700 / fax 22 81 80 052

 

ul. Kawęczyńska 36 

03-772 Warszawa

rekrutacja@wsm.warszawa.pl

tel. 22 59 00 700 / fax 22 81 80 052

 

 • INFORMATYKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3,5 roku
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3,5 roku 3,5 roku
  tytuł zawodowy: inżynier inżynier

  Kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie realizowany jest na Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości. Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z obszaru ogólnych zagadnień informatyki, jak również nabycia umiejętności praktycznych, technicznych związanych z zarządzaniem, projektowaniem i wykorzystywaniem systemów informatycznych. Studenci zapoznają się z budową współczesnych komputerów, systemami operacyjnymi, sieciami komputerowymi i bazami danych. Ponadto, rozwijają umiejętności programowania komputerów i poznają zasady inżynierii oprogramowania. Ponadto, omawiany przez nas kierunek przekazuje wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek- komputer. Informatyka w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie to kierunek realizowany zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

  Studia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie posiadają następujące specjalności: Bazy danych, Bezpieczeństwo obiektów i informacji, Systemy mobilne, Technologie sieciowe, Systemy webowe, Inżynieria systemów. Jakie przedmioty widnieją w programie nauczania? Na przykład: matematyka dyskretna, podstawy programowania, systemy czasu rzeczywistego, systemy wbudowane, bezpieczeństwo systemów informatycznych, analiza matematyczna i algebra liniowa, systemy operacyjne, algorytmy i złożoność, projektowanie i programowanie baz danych, sztuczna inteligencja, języki i paradygmaty programowania, mobilne systemy informatyczne, programowanie w językach skryptowych, analiza i projektowanie obiektowe, systemy wspomagania decyzji, administrowanie i strojenie baz danych. Zajęcia tworzące szeroki program kształcenia mają na celu rozwijanie różnorodnych umiejętności, wśród których wymienić można: tworzenie aplikacji bazodanowych, zarządzanie sieciami lokalnymi i rozległymi, projektowanie i budowę zintegrowanych systemów bezpieczeństwa, czy też projektowanie i budowę systemów mobilnych.

  Jak już wspomnieliśmy, informatyka jest wszechobecna i bez niej trudno wyobrazić sobie rozwój we współczesnym świecie. Dodaliśmy także, że miejsc, w których specjaliści mogą wykorzystywać swoje umiejętności nie brakuje, zatem warto dokładniej o nich opowiedzieć. Osoby, które ukończyły Informatykę w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie stają się programistami, grafikami komputerowymi, administratorami sieci, testerami gier i programów komputerowych, a także projektantami IT i webmasterami. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że pozyskaną na studiach wiedzę będę mogli wykorzystać niemal wszędzie, począwszy od firm działających w branży IT, na urzędach i instytucjach państwowych kończąc. Absolwenci Informatyki znajdują zatrudnienie w agencjach reklamowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, firmach logistycznych, mediach, firmach konsultingowych, drukarniach. Propozycje można wymieniać w nieskończoność. Co ważne, obowiązki związane z omawianą przez nas dziedziną można wykonywać w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy, oprócz dużego bagażu wiedzy i umiejętności, dobrze posługiwać się językiem angielskim, czyli językiem uniwersalnym wśród informatyków.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Bezpieczeństwo obiektów i informacji
  • Technologie sieciowe
  • Inżynieria systemów
  • Systemy webowe
  • Bazy danych
  • Systemy mobilne

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Bezpieczeństwo obiektów i informacji
  • Technologie sieciowe
  • Inżynieria systemów
  • Systemy webowe
  • Bazy danych
  • Systemy mobilne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Opinie (1)

michał Ocena odpowiedz

Długo szukałem uczelni dla siebie i miałem problemy z podjęciem decyzji. Wtedy znalazłem ofertę WSM, która miała najciekawsze dla mnie specjalności. Dzisiaj studiuję na trzecim roku i nie wyobrażam sobie, że mógłbym uczyć się gdzieś indziej. Wyższa Szkoła Menedżerska to moje miejsce i jestem z tego dumny