• GRAFIKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata • 2,5 roku
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2,5 roku
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister

  Kierunek Grafika w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie realizowany jest na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, który powstał we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Założeniem kształcenia jest pozyskanie gruntownej wiedzy teoretycznej i praktycznej zarówno z wybranych dziedzin zastosowań technik komputerowych, jak i podstawy edukacji artystycznej. Studenci zapoznają się z realizacją krótkich form filmowych, zasadami fotografii, obsługą komputerów, inżynierią oprogramowania, modelowaniem trójwymiarowym.

  Studia na kierunku Grafika w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie podzielone są na dwa etapy. Pierwsze trzy semestry obejmują nauczanie bazowe, w ramach którego studenci uzyskują wiedzę ogólną w zakresie sztuk plastycznych i technik komputerowych. Po trzecim semestrze studenci wybierają specjalizację i pogłębiają wiedzę w zakresie technik komputerowych oraz sztuk plastycznych zgodnie z wybranym kierunkiem specjalizacji. Kierunek posiada następujące ścieżki specjalizacyjne: Wizualizacja, Animacja. W programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: historia sztuki, malarstwo, podstawy grafiki projektowej, rysunek, warsztaty komputerowe, kompozycja proceduralna, teoria obrazu i barwy, fotografia, struktury wizualne, typografia i liternictwo, historia i kultura Japonii, historia filmu, projektowanie graficzne, wprowadzenie do modelowania 3D, grafika wydawnicza, sztuka reklamy, zarządzanie treścią i projektem, historia sztuki i grafiki artystycznej.

  Nauka w ramach Wydziału Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych łączy w sobie wiedzę z takich dziedzin jak grafika, informatyka oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Studenci poznają podstawowe zagadnienia dotyczące kompozycji, malarstwa, rysunku, zaznajamiają się z aplikacjami do tworzenia i projektowania, uczą się administrowania systemami informatycznymi zarządzania, czy też tworzenia przyjaznych użytkownikowi funkcjonalnych interfejsów graficznych i multimedialnych. A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w mediach, agencjach reklamowych, agencjach interaktywnych, instytucjach kulturalnych, domach produkcyjnych, studiach animacji.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Wizualizacja
  • Animacja

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Wizualizacja
  • Animacja

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Marta Zofia Ocena odpowiedz

skończyłam oba poziomy SNM (NeMA), licencjat i magisterkę w języku angielskim i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Szkoła oferuje różnorodne zajęcia a w programie co miesiąc międzynarodowe warsztaty z wykładowcami i profesjonalistami z różnej dziedziny projektowania i myślenia projektowego.

łukasz Ocena odpowiedz

Studia w PJATK to solidne przygotowanie do wejścia na rynek. Nauka tutaj to gwarancja powodzenia