• KULTURA JAPONII Stopień: I REKRUTACJA

  Kierunek Kultura Japonii w Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie oferuje studia z zakresu kulturoznawstwa, które realizowane są na Wydziale Kultury Japonii. Ich przedmiotem jest kultura Kraju kwitnącej wiśni, uzupełniona o podstawową znajomość ludów i kultur Dalekiego Wschodu. Studenci poznają zarys wiedzy kulturoznawczej oraz praktyczne umiejętności zarządzania kulturą. Program zakłada intensywny kurs języka japońskiego, uwzględnia rosnące zainteresowanie nowoczesnym obliczem Japonii i kładzie nacisk na prezentowanie najnowszych zjawisk w życiu kulturalno- społecznym, w tym aktualnych trendów w kulturze masowej i popularnej.

  Studia na kierunku Kultura Japonii w Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie dzielą się na sześciosemestralne studia stacjonarne oraz sześciosemestralne studia niestacjonarne. Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: historia kultury japońskiej, gramatyka języka japońskiego, etykieta werbalna, japońska kultura pisma, komputerowe edytorstwo tekstów, kultura japońskiej codzienności, praktykowanie japońskiej kultury artystycznej, literatura popularna Japonii, materialne dziedzictwo kultury Japonii, warsztaty oratorskie, regionalne zróżnicowanie Japonii, antropologia kulturowa Azji Wschodniej, audiowizualność w kulturze, kultura artystyczna i estetyka Japonii, kultura duchowa i religie Japonii, nowe zjawiska popkulturowe w Japonii, animacja kultury, dzieje nowożytnej kultury Zachodu, kompozycja tekstów, monitorowanie mediów japońskich.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

dominika Ocena

PJATK to uczelnia tworzona przez ludzi z ogromną pasją. Na każdym kroku można spotkać osoby o ciekawych zainteresowaniach. To uczelnia, która tętni życiem


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: