Dodaj do ulubionych

Kultura Japonii studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kultura Japonii to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku kultura japonii
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kultura japonii rozpocznie się 4 maja 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | kultura japonii - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności kultura japonii możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | kultura japonii - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Kultura Japonii dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z języka angielskiego, a także wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. literatury, historii czy sztuki Japonii.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Kultura Japonii dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w branży turystycznej, w mediach, agencjach reklamowych czy jako tłumacze.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Kultura Japonii wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane konkretne przedmioty maturalne. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KULTURA JAPONII

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Kultura japonii stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Kultura Japonii - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kultura japonii studia niestacjonarne

Kultura japonii studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kultura japonii studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kultura japonii

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Kulturę Japonii:

Studia na kierunku Kultura Japonii dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu kulturoznawstwa, szczególnie kultury Japonii oraz kompetencji językowych. Oprócz tego, program studiów zakłada także, że studenci zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu informatyki, jak na przykład posługiwanie programami edytorskimi obrazu czy tekstów.

Studenci mogą również zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi kultury japońskiej codzienności, estetyki i designu w kulturze Japonii oraz niematerialnego i materialnego dziedzictwa kultury Japonii. Program studiów zakłada także, że studenci będą uczestniczyć w warsztatach, na przykład dziennikarskich, teatralnych, oratorskich czy negocjacyjnych.

Studia na kierunku Kultura Japonii dają studentom możliwość zdobycia umiejętności orientacji w rodzajach mediów oraz w zagadnieniach występujących we współczesnym społeczeństwie japońskim przez media, a także zapoznania się z zagadnieniami z zakresu antropologii nowych mediów.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Kultura Japonii: Internet, kultura, społeczności; audiowizualność w kulturze, regionalne zróżnicowanie Japonii.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KULTURA JAPONII?

Kultura Japonii to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zapoznania się z różnymi aspektami kultury Japonii – od tradycji po nowoczesną kulturę masową. Studenci mogą zdobyć wiedzę z zakresu kultury, sztuki i życia społecznego, a także kompetencje z języka japońskiego.

Kierunki studiów takie jak Kultura Japonii dają studentom możliwość uczestnictwa w praktycznych zajęciach, takich jak na przykład warsztaty teatralne, warsztaty antropologii audiowizualnej czy warsztaty negocjacyjne.
 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Kultura Japonii możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KULTURA JAPONII?

Studia na kierunku Kultura Japonii trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KULTURA JAPONII

Studia na kierunku Kultura Japonii dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w mediach, agencjach reklamowych, branży turystycznej czy jednostkach administracji samorządowej i rządowej. Mogą także znaleźć zatrudnienie jako tłumacze czy w instytucjach kulturalnych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Kultura Japonii:

 • media,
 • agencje reklamowe,
 • branża turystyczna,
 • jednostki administracji samorządowej i rządowej,
 • tłumacz,
 • tłumacz przysięgły,
 • instytucje kulturalne.

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KULTURA JAPONII

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie