ul. Jagiellońska 57/59, 

03-301 Warszawa

E-mail: rekrutacja@kozminski.edu.pl

Biuro Rekrutacji 22 519 21 70

ul. Jagiellońska 57/59, 

03-301 Warszawa

E-mail: rekrutacja@kozminski.edu.pl

Biuro Rekrutacji 22 519 21 70

 • PRAWO I FINANSE

  Rekrutacja

  stopień: (I) (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  Kierunek prawo i finanse w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie to unikatowe połączenie, prowadzące do przygotowania do wybranej aplikacji prawniczej, a co za tym idzie do jednego z klasycznych zawodów prawniczych oraz do pozyskania wiedzy i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości, które są niezbędne we współczesnym biznesie. Co ważne, absolwenci tego kierunku otrzymują dwa dyplomy ukończenia studiów – dyplom magistra prawa i licencjata finansów i rachunkowości. Od pierwszego roku nauki studenci otrzymują wsparcie i opiekę pracownika naukowo- dydaktycznego, czyli tzw. tutora. Tutor pomaga we wszystkich sprawach związanych z organizowaniem i koordynacją toku studiów i wspiera studentów w wyborze przedmiotów uwzględniających nie tylko indywidualne predyspozycje i preferencje, ale także plany dotyczące kariery zawodowej.

   

  Studia na kierunku prawo i finanse w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie charakteryzują się innowacyjną formą prowadzenia zajęć. Już od pierwszego roku znaczna ich część to seminaria, konserwatoria, symulacje oraz warsztaty. A jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: prawo konstytucyjne, informatyka prawnicza, logika prawnicza, prawo handlowe, rachunkowość, matematyka, ekonometria, rachunkowość finansowa, interpretacja sprawozdań finansowych, prawo zobowiązań, analiza finansowa, prawo rodzinne i opiekuńcze, bankowość, prawo prywatne międzynarodowe, postępowanie karne, sprawozdawczość instytucji finansowych.

   

  Ukończenie elitarnego kierunku jakim jest prawo i finanse daje niewątpliwą przewagę na wymagającym rynku pracy. Można zostać prawnikiem doskonale rozumiejącym zasady działania przestrzeni biznesowej, jak i przedsiębiorcą, dla którego przepisy prawne nie stanowią żadnej tajemnicy.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (1)

student Ocena odpowiedz

Dzisiaj młodzi ludzie wymagają znacznie więcej od studiów i kierunków kształcenia. Powinny być nowoczesne, a ich programy dostosowane do potrzeb i wymagań, jakie stawia nie tylko współczesny rynek, ale w ogóle dzisiejszy świat. Takie studia gwarantowane są w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie