PRAWO I FINANSE studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Zarówno studia związane z naukami prawniczymi, jak i finansowymi od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne i przyszłościowe wykształcenie, dzięki któremu zyskają szansę na zdobycie ciekawej i niezwykle rozwijającej pracy. Jednak dopiero połączenie tych dwóch dyscyplin jest gwarancją udanej kariery zawodowej.

W dobie powstawania nowych, różnorodnych biznesów rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu znajomości prawa i umiejętności prowadzenie polityki finansowej przedsiębiorstwa. Jako odpowiedź na te tendencje, powstał niezwykle innowacyjny i interesujący kierunek, prawo i finanse. Jego program jest idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań współczesnego rynku pracy, a studenci tych rozwijających studiów zdobędą cenne kompetencje z obszaru dwóch dyscyplin naukowych. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce rozwijać się na kilku polach jednocześnie, to studia na kierunku prawo i finanse będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku prawo i finanse?

Jako student tego niezwykle ciekawego i prestiżowego kierunku będziesz uczestniczył w wielu interesujących i rozwijających zajęciach, dzięki którym ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu nauk prawniczych, politycznych, administracyjnych i finansowych.

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów nauczysz się wielu interesujących rzeczy związanych z różnymi dziedzinami naukowymi. W trakcie kursu, dowiesz się więcej na temat prawa handlowego, finansowego, karnego i cywilnego oraz teorii i filozofii prawa. Ponadto, nauczysz się podstaw rachunkowości, marketingu i zasad tworzenia biznesplanu. W programie studiów przewidziano także lektorat z angielskiego oraz drugiego języka obcego, dzięki czemu zyskasz szansę na rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej. Wszystkie zajęcia i Cyklady będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków z zakresu konkretnych dziedzin, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Co więcej będziesz mógł uczęszczać na wiele zajęć fakultatywnych o profilu ogólnouczelnianym, które sprawią że zdobędziesz wszechstronne wykształcenie przy jednoczesnym rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent innowacyjnego kierunku prawo i finanse będziesz miał wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk prawniczych i finansowych. Uzyskana wiedza oraz umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę. Po ukończeniu studiów możesz podjąć zatrudnienie w działach prawniczych małych firm i dużych korporacji. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie prawnika, adwokata lub radcy prawnego.

Wykształcenie z obszaru finansów i rachunkowości umożliwi Ci znalezienie pracy w działach marketingu i reklamy, a także na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca w sektorach finansowych. Doskonała znajomość języka angielskiego oraz dodatkowego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami naszego kraju.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku prawo i finanse powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, historii, WOSu, matematyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO I FINANSE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku prawo w biznesie

Specjalności na kierunku prawo w biznesie

Specjalności na kierunku prawo w biznesie

Specjalności na kierunku prawo w biznesie - studia dofinansowane z efs

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE:

 • znajomość prawa finansowego
 • znajomość prawa konstytucyjnego
 • znajomość prawa karnego i cywilnego
 • znajomość prawa pracy
 • znajomość teorii i filozofii prawa
 • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
 • umiejętność tworzenia biznes planu
 • umiejętność wykonywania analizy finansowej
 • znajomość języka obcego
 • znajomość drugiego języka obcego
 • znajomość podstaw marketingu

Jak wyglądają studia na kierunku prawo i finanse?

Kierunek prawo i finanse dostępny jest w formie studiów stacjonarnych. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Ten tryb nauczania będzie idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chciałyby w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Ze względu na interdyscyplinarny i złożony program nauczania, studenci mają szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk ekonomicznych, finansowych, prawnych praz z zakresu rachunkowości i tym samym rozwinąć się na kilku polach jednocześnie. W trakcie studiów zdobędziesz kompleksowe przygotowanie prawnicze, dzięki któremu z powodzeniem dostaniesz się na jedną z dostępnych aplikacji. Dodatkowo, dowiesz się więcej na temat rachunkowości, ekonomii, bankowości czy finansów publicznych. Oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz niezwykle istotne umiejętności praktyczne.

Jako student nauczysz się podstaw tworzenia biznes planu, analizy finansowej i interpretacji sprawozdań finansowych. Równie ważną kwestią będzie wykształcenie zdolności z obszaru zarządzania zespołem i ryzykiem finansowym. W programie nauczania przewidziano także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym poznasz terminologię prawniczą i biznesową, co z pewnością zwiększy twoje szanse na karierę międzynarodową. Innowacyjnym rozwiązaniem jest także wprowadzenie funkcji tutora, który będzie wspierał Cię w trakcie nauki i indywidualnego doboru przedmiotów.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRAWO I FINANSE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia?

Kierunek prawo i finanse można realizować w formie jednolitych studiów magisterskich. W tym przypadku nauka będzie trwała pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra prawa, dzięki któremu zdobędziesz ciekawe perspektywy zawodowe.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRAWO I FINANSE STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE PRACOWAĆ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE:

 • działy finansowe
 • działy prawnicze
 • bankowość
 • firmy ubezpieczeniowe
 • radca prawny
 • adwokat
 • prawnik
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE

Komentarze (0)