Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • AKTORSTWO Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Aktorstwo to nieustanna praca ze słowem i emocjami. Trudno jednoznacznie określić, co znaczy „być aktorem”. Pewne jest jednak to, że aktorstwo wciąż się zmienia. Kimś innym był aktor trzydzieści lat temu i kimś innym jest teraz. Na tych, którzy pragną stanąć na deskach teatru, bądź przed kamerą czeka kierunek Aktorstwo w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

  Kierunek Aktorstwo oferowany przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich. Realizowany program wychodzi naprzeciw potrzebom wszechstronnego kształcenia współczesnego aktora, a zajęcia prowadzą artyści różnych pokoleń, wywodzący się z teatrów dramatycznych, muzycznych czy teatrów tańca, a także branży filmowej i świata mediów. To, co najistotniejsze w nauczaniu sztuki aktorskiej to różnorodność, dlatego Krakowska Akademia nie kładzie nacisku na kształcenie wyłącznie pod kątem teatru, ale wszechstronności, której wymaga współczesność.

  Program studiów na kierunku Aktorstwo w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego obejmuje między innymi takie przedmioty jak: podstawowy trening aktorski, literatura i dramat, wiedza o teatrze, interpretacja prozy, ruch sceniczny i taniec, umuzykalnienie, wymowa, warsztat aktora filmowego, wiersz, emisja głosu, praca nad ciałem, piosenka aktorska, teatr współczesny, współpraca aktora z reżyserem, sceny teatralne.

  Absolwenci kierunku zostają dyplomowanymi aktorami. Mogą pracować w teatrze, filmie, rozgłośniach radiowych, studiach dubbingowych, telewizji, kabarecie, a także pełnić rolę konferansjerów i trenerów wystąpień publicznych. Dróg zawodowych jest całkiem sporo.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

Juliusz Ocena

Pierwsza uczelnia niepubliczna przyznająca tytuł magistra sztuki aktorskiej.


STACJONARNE


Jednolite: