Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • FIZJOTERAPIA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister

  Zadaniem fizjoterapii jest utrzymywanie, rozwijanie i  przywracanie zdolności ruchowych człowieka. Obejmuje terapię narządów ruchu, fizjoterapię neurologiczną, fizjoterapię ortopedyczną, korekcję wad postawy, jak również terapię dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów. Specjalistów Fizjoterapeutów kształci Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

  Kierunek Fizjoterapia w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich. W czasie studiów zdobywa się umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania oraz przywracania sprawności utraconej lub obniżonej przez choroby lub urazy u osób w różnym wieku. Studenci uczą się kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii, podejmowania decyzji i postępowania w sytuacjach trudnych i nietypowych, wynikających ze specyfiki zawodu.

  Program studiów obejmuje między innymi takie przedmioty jak: anatomia prawidłowa i rentgenowska, psychologia, biologia medyczna, terapia manualna i techniki specjalne, fizjologia, biochemia, fizykoterapia, masaż leczniczy, pedagogika i pedagogika specjalna, biofizyka. Co warto podkreślić, studenci zdobywają wykształcenie zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Otrzymują profesjonalne przygotowanie do pracy w placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, ośrodkach sportowych, czy ośrodkach odnowy biologicznej.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (1)

Natalia Ocena odpowiedz

Bardzo polecam! Wysoki poziom i uczelnia naprawdę godna polecenia:)