• KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA W OCHRONIE ZDROWIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Kontakt z pacjentem jest podstawą każdego procesu terapeutycznego. Efektywna komunikacja jest szczególnie istotna w sytuacjach, które mają związek z bezpieczeństwem, życiem i zdrowiem, zwłaszcza w kontekście medycznym lub terapeutycznym. Nie można pomóc pacjentowi, bez zbudowania z nim właściwej relacji, która będzie oparta na zaufaniu pacjenta do profesjonalizmu i kompetencji komunikacyjnych pracowników ochrony zdrowia i terapeutów.

  Liczne badania naukowe potwierdzają, że dobra komunikacja między lekarzem a pacjentem, i specjalistami innych dziedzin nauk o zdrowiu, wiąże się z lepszym zdrowiem pacjentów oraz korzystnie wpływa na przestrzeganie zaleceń terapeutycznych i wyniki leczenia. W kontekście psychoterapeutycznym, jak wiadomo, to relacja pacjenta z terapeutą jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za powodzenie terapii, niezależnie od modelu terapii, w którym pracuje terapeuta. Z kolei, dobra komunikacja w zespole terapeutycznym przeciwdziała wypaleniu zawodowemu, niweluje również niebezpieczeństwo zaistnienia w środowisku pracy zachowań mobbingujących, czy innych niszczących zdrowie psychiczne i fizyczne strategii.

  Tematyka komunikacji interpersonalnej zorientowanej na pacjenta powinna być więc na stałe wdrażana w kształceniu przed- i podyplomowym pracowników ochrony zdrowia, dydaktyków, psychoterapeutów. Niniejsza propozycja studiów podyplomowych wychodzi naprzeciw tym potrzebom.

  Dowiedz się więcej

   

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (25)

albin Ocena odpowiedz

Studiowanie tutaj to przyjemność, kadra jest bardzo przystępna i otwarta na dialog

Lola Ocena odpowiedz

wykładowcy są świetni, a organizacja na wysokim poziomie.

Edi Ocena odpowiedz

Rok nauki za mną, a ja jestem zachwycony. Świetne miejsce do zdobywania wiedzy i rozwoju osobistego. Gorąco polecam tę uczelnię.

Brenda Ocena odpowiedz

Bez wątpienia najlepsza uczelnia, jaką miałam przyjemność poznać!

Ingrid Ocena odpowiedz

Bardzo się cieszę, że wybrałam tę uczelnię, doskonale się tu studiuje.

Tex Ocena odpowiedz

Uczelnia moim zdaniem jak najbardziej okej :) atmosfera panująca tutaj sprzyja nauce

Agnieszka Ocena odpowiedz

Zajęcia są interesujące i prowadzone profesjonalnie.

Mani Ocena odpowiedz

To właśnie to, czego szukałem. Doskonały poziom nauczania i fantastyczna, doświadczona kadra.

Mariusz Ocena odpowiedz

Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyczne doświadczenie, co jest dla mnie bardzo ważne.

Nadia Ocena odpowiedz

Jestem pod wrażeniem tej uczelni, zajęcia są bardzo interesujące i dobrze prowadzone.

Sandra Ocena odpowiedz

Uczelnia regularnie organizuje różnorodne imprezy kulturalne, które wzbogacają życie studenckie.

polip Ocena odpowiedz

Warunki są świetne, a atmosfera sprzyja skutecznej nauce

Agata Ocena odpowiedz

Uczelnia stale inwestuje w nowoczesne technologie edukacyjne, co ułatwia naukę online oraz umożliwia dostęp do nowoczesnych narzędzi i platform e-learningowych.

Asia Nowak Ocena odpowiedz

Niezwykle prestiżowa instytucja z doskonałym poziomem nauczania. Każdy rok to kolejna porcja wiedzy na wysokim poziomie.

kacper Ocena odpowiedz

Zajęcia są różnorodne i angażujące. Oprócz tradycyjnych wykładów i seminariów, uczelnia oferuje również praktyczne warsztaty, wyjazdy terenowe i projekty badawcze, które pozwalają studentom rozwijać praktyczne umiejętności i zdobywać doświadczenie w swoich dziedzinach.

Melcia Ocena odpowiedz

Uczelnia oferuje rozbudowany program wsparcia dla nowych studentów, który pomaga szybko zaaklimatyzować się w nowym środowisku.

Emil Ocena odpowiedz

Uczelnia kładzie duży nacisk na rozwój osobisty i zawodowy swoich studentów. Czuję, że jestem dobrze przygotowany do przyszłej kariery.

Pelka Ocena odpowiedz

Zajęcia są interesujące, a wykładowcy naprawdę zaangażowani w to, co robią.

DD Ocena odpowiedz

Dobry dla osoby która ma super wytrzymałość psychiczną bo same studia i praca są ciężkie jednak niektórzy prowadzący jeszcze na siłę utrudniają życie studenta. Warto poczytać komentarze na SUMmems jak to naprawdę czasem wygląda. Oczywiście nie jest tak źle na wszystkich przedmiotach

Paulina Ocena odpowiedz

Bardzo polecam Wydział. Studiowałam również na innej uczelni, więc mam porównanie. Na wydziale panuje bardzo przyjazna atmosfera. Ćwiczeniowcy i wykładowcy zawsze są bardzo pomocni.

A.W. Ocena odpowiedz

Ja też polecam.

Anita Ocena odpowiedz

Polecam.

Karolina Ocena odpowiedz

Prowadzę gabinet kosmetyczny. Studia podyplomowe w fizjoterapia w kosmetologii były strzałem w dziesiątkę. Polecam każdemu kto chce się rozwijać i poszerzać ofertę swojego gabinetu :)

Ania K. Ocena odpowiedz

Studiuję na II roku. Bardzo ciekawy kierunek, dobrzy wykładowcy i fajne zajęcia praktyczne. Można też wybrać ciekawe specjalizacje, a zajęcia są tak ustawione, że nie kolidują z moją pracą. Polecam!

Q Ocena odpowiedz

W