Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • PRAWO Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Czy wiesz, że wchodząc do sklepu i kupując butelkę wody, zawierasz umowę sprzedaży? Prawo reguluje nasze życie. Inaczej otaczałby nas niezły bałagan. Prawo to także jeden z najbardziej wymagających, a zarazem najchętniej wybieranych kierunków studiów. Kierunek Prawo można odnaleźć w ofercie edukacyjnej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich.

  Studenci uczą się stosować prawo z zakresu wszystkich najważniejszych dziedzin prawa materialnego i procesowego. Realizowane przedmioty umożliwiają poznanie poglądów na istotę prawa i jego społeczne funkcje, a także przybliżają historię prawa polskiego na tle dziejów powszechnych. Ponadto, studenci zaznajamiają się z prawem międzynarodowym oraz prawem Unii Europejskiej, a także badają ich relacje z prawem krajowym. Prawo w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jest kierunkiem realizowanym zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

  Program studiów zawiera między innymi takie przedmioty jak: logika dla prawników, prawo administracyjne, postępowanie cywilne, postępowanie karne, etyka zawodów prawniczych, teoria i filozofia prawa. W programie realizowane są liczne przedmioty do wyboru: legislacja i zasady techniki prawodawczej, prawo międzynarodowe publiczne, retoryka prawnicza, czy prawo autorskie. Co istotne, studenci Prawa zobowiązani są do odbycia praktyki zawodowej w instytucjach wymiaru sprawiedliwości.

  Nauka na kierunku Prawo w Krakowskiej Akademii to nie tylko wykłady i ćwiczenia, czyli tradycyjne formy kształcenia, to również zajęcia z wykorzystaniem multimediów, czy symulacje rozpraw sądowych, prowadzone w ramach zajęć z prawa procesowego i odbywające się w sali przekształconej specjalnie na potrzeby takich symulacji w salę rozpraw. Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w strukturach organizacyjnych administracji, policji, sądów, prokuratury, partii politycznych, organizacji społecznych i gospodarczych, jak również w szeroko pojętej obsłudze prawnej przedsiębiorców.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia jednolite magisterskie stacjonarne

  • Kryminologia

  Studia jednolite magisterskie niestacjonarne

  • Kryminologia

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

tobota Ocena

:)


STACJONARNE


Jednolite:


NIESTACJONARNE


Jednolite: