Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3 lata 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat

  Coraz więcej osób chce poznać zasady działania rynku, reguły przyznawania kredytów, czy też zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych. Co ważne, na zawody związane z finansami wciąż jest spore zapotrzebowanie, dlatego warto kształcić się w tym kierunku. Na zainteresowanych czekają Finanse i rachunkowość, czyli kierunek który można studiować w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

  Kierunek Finanse i rachunkowość przygotowuje do prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz ewidencji dla celów podatkowych. Studenci zaznajamiają się z zasadami funkcjonowania podatków w polskiej rzeczywistości gospodarczej, rachunkowości finansowej w oparciu o regulacje krajowe i międzynarodowe, regułami funkcjonowania instytucji rynku finansowego. Ponadto, rozwijają umiejętności przydatne do pracy w tych instytucjach oraz działach finansowych przedsiębiorstw i jednostkach samorządu terytorialnego.

  Jakie przedmioty znajdują się w programie studiów? Między innymi: rachunkowość podatkowa mikroprzedsiębiorstw, rachunek kosztów, rachunkowość zarządcza, prawo finansowe, rachunkowość budżetowa, finanse publiczne, analiza finansowa, programy komputerowe w rachunkowości, rachunkowość ubezpieczeniowa, bankowość.

  Zajęcia na kierunku Finanse i rachunkowość rozwijają umiejętności, dzięki którym możliwe jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Studenci uczą się w jaki sposób pozyskiwać dotacje unijne oraz jak otworzyć i prowadzić własne przedsiębiorstwo.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)